Site icon Companion UA

ПРЕСС-РЕЛИЗ: Технические решения Национального проекта "Открытый мир"

(подается на языке оригинала)

7 листопада 2011 р у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція на тему: "Технічні рішення національного проекту "Відкритий світ" за участю директора СП "ТІКОН" В.І. Матюшко і голови Alcatel-Lucent в Україні, Грузії і Вірменії О.А. Хахлюка.

Прес-конференція була присвячена обговоренню результатів поїздки до Сполучених Штатів Америки наприкінці жовтня 2011 року з метою ознайомлення з досвідом реалізації проектів побудови мережі 4G LTE в Сполучених Штатах Америки.

Директор СП "ТІКОН" Володимир Матюшко повідомив, що прийняте рішення щодо побудови мережі 4G LTE було вірним. В США вже розгорнута комерційна мережа 4G LTE, яка надає послуги високошвидкісної мобільної передачі даних на території, де мешкає більш ніж 150 млн. громадян США. На сьогоднішній день в кожній авторизованій точці Verіzоn (що є одним з найбільших світових сервіс-провайдерів) є можливість вільно придбати пакет підключення до 4G LTE мережі та адаптовані абонентські пристрої, влючаючи смартфони та планшетні комп’ютери.

Пан Матюшко доповів, що в рамках вивчення кращих світових практик був вивчений досвід Сполучених Штатів з доставки контенту та методики e-learning та зіставлені попередні рішення ПредТЕО з аналогічними рішеннями, що вже впроваджені на практиці та задіяні в роботі. Це показало наступне:

Для оптимізації доставки і дистрибуції навчального контенту учням в мережі Інтернет необхідно застосовувати географічно розподілену мережеву інфраструктуру – Content Delivery Network. Використання контент-провайдером CDN сприяє збільшенню швидкості завантаження користувачами аудіо-, відео-, програмного та інших видів цифрового контенту, а значить і ЕОР в точках присутності мережі CDN, також це дозволяє зменшити розмір інвестицій в транспортну інфраструктуру та підвищує якість наданих послуг кінцевому споживачу.

Сучасні методики та технології e-learninig забезпечують індивідуальний підхід в навчанні шляхом автоматично налаштування під темп опрацьовування інформації кожним учнем.

Голова Alcatel-Lucent в Україні, Грузії і Вірменії Олексій Хахлюк зазначив, що в рамках візиту до США компанія Alcatel-Lucent організувала зустріч представників СП “ТІКОН” та проекту "Відкритий Світ" з представниками Лабораторій Белла (Bell Labs), що є найбільшим дослідницьким центром в галузі телекомунікацій і підрозділом компанії Alcatel-Lucent.

Лабораторії Белла об’єднують вчених і дослідників з дев’яти країн. Ця організація грає основну роль у створенні та вдосконаленні більшості діючих та перспективних комунікаційних технологій у різних галузях (мультимедійних мобільних та фіксованих сервісів, нових платформ та архітектури надання послуг, мережевої безпеки, оптимізації мереж, досліджень в галузі бездротового зв’язку, оптичних мереж комутації, нанотехнологій тощо). В центрі LTE Лабораторій Белла була продемонстрована архітектура мережi LTE та найсучаснiшi мультимедiйнi послуги, що підтримуються цією мережeю, розглянуті бізнесмоделi з впровадження LTE мереж, а також продемонстровані рішення з передачі мультимедійного контенту (Content Delivery Networks) та варіанти їх впровадження. Крім того, була організована зустріч СП "ТІКОН" та керiвництва проекту "Відкритий Світ" з керівництвом мобільного оператора Verizon, який побудував найбільшу LTE мережу у світі.

Олексій Хахлюк зазначив, що технологія LTE надає величезнi можливості для вирішення важливих соціально-економічних завдань уряду, наприклад, сприятиме подоланню проблеми цифрової нерiвностi в Україні, розвитку електронної освіти, електронного туризму, телемедицини, систем інтелектуального відеоспостереження та забезпечення громадської безпеки, створенню інтелектуальних транспортних мереж та систем керування дорожнім рухом, тощо. Компанія Alcatel-Lucent розглядає LTE як одну з найбільш перспективних широкосмугових радiотехнологiй наступного десятиріччя.

Національний проект "Відкритий світ" – один із національних проектів, затверджених Президентом України і Кабінетом Міністрів України у 2010 році, як пріоритет в соціально-економічному розвитку країни. Метою Національного проекту “Відкритий світ” є створення єдиного національного інформаційного середовища, в якому за допомогою новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій можна забезпечити всіх учасників навчального–виховного процесу – учнів, вчителів, батьків, адміністраторів освіти – доступом до якісного навчального матеріалу (Електронні освітні ресурси).

Все материалы, размещенные на «Компаньон-Онлайн» со ссылкой на «Интерфакс-Украина» не подлежат перепечатке, копированию или воспроизведению в любом виде без письменного согласия «Интерфакс-Украина».

Exit mobile version