МВС готується до гіршого: Україна посилює кордон з Білоруссю

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін, передає depo.ua із посиланням на “Телеграф”.

“За всіма законами війни, Білорусь вже давно приєдналась до військової агресії. Але роль Білорусі може бути ще активнішою. Білоруський диктатор усіляко уникає більш активного втягування у російську війну проти України. Але нам не потрібно заспокоювати себе, що йому це буде вдаватись безкінечно. Ми не виключаємо, що Росія може дотиснути Білорусь і саме тому ми маємо виходити з найгірших сценаріїв”, — сказав він.

За словами Єніна, українське керівництво контролює посилення інженерного обладнання оборони та Києва та суміжних з Білоруссю областей.

“Ми максимально посилили і адміністративний, і контррозвідувальний режим на північних кордонах. І це не лише про близько сотні додаткових блок-постів. Інколи це окремі спеціальні військові операції, спрямовані на відпрацювання підозрілих елементів серед місцевого населення, розшуку військовослужбовців рф, які якимось дивом залишились на звільнених від окупанта територіях”, — зазначив він.

Єнін підкреслив, що силовики опрацьовують величезні масиви оперативної інформації, спрямовані на пошук колаборантів, схрони зброї, потенційних прихильників російської влади серед місцевого населення у прикордонних областях. При цьому він зазначив, що “як не дивно, але навіть на звільнених від окупанта територіях, такі люди знаходяться”.

“Навіть там, де бачили розстріли місцевого населення, зґвалтування, пограбування, знаходяться люди, які готові виправдати російську агресію. Які закликають до діалогу з російською владою”, — зазначив заступник міністра.

За словами Єніна, розвідки країн-партнерів передають Україні інформацію про те, що з боку Білорусі з високою ймовірністю можуть входити ДРГ.

“Вони вже не заходять з російськими мобільними картками. Часом вони навіть можуть спілкуватись українською мовою, оскільки представників ДРГ можуть підбирати серед мешканців тимчасово окупованих територій на сході. Але все одно вони видають себе”, — сказав він.

У Британії пояснили заяви Лаврова про “розширення географії” війни

Заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова та “розширення географії військових дій” в Україні говорить про те, що Кремль готує ґрунт для того, щоб виправдати “референдуми” за межами Донецької та Луганської областей. Як повідомляє портал “Коментарі”, про це йдеться в оновленому звіті британського Міністерства оборони.

Вперше Сергій Лавров привселюдно заявив про “розширення географії спецоперації” в Україні 20 липня. Він заявив, що так звана “військова операція” поширюється не лише на територію Донбасу, а й Херсонську та Запорізьку області. Причину Лавров пояснив тим, що Захід постачає озброєння Україні.                                                    

У Британії вважають, що це неправда. Росіяни розширюють територію воєнних дій і про це говорять публічно, тому що контроль за територіями півдня та сходу України спочатку входив до планів Кремля. Російські війська вторглися в ці райони ще в лютому, коли не було масового постачання озброєння Україні і тепер обговорюють перспективи так званих “референдумів”.

У британській розвідці наголошують, швидше за все, Лавров зробив ці заяви, щоб підготувати ґрунт для проведення так званих “референдумів” за межами Луганської та Донецької областей.

Читайте також на порталі “Коментарі” – отримав паспорт РФ – отримай статтю: що означає нова ініціатива влади – чи варто йти на такий крок.

Також видання “Коментарі” повідомляло – наступ ЗСУ вже йде: в ISW зробили важливу заяву.

“Коментарі” писали — ЗСУ вдарили по залізничному полотну та переїзду в Запорізькій області: подробиці (ФОТО).

ЗСУ вдарили по залізничному полотну та переїзду в Запорізькій області: подробиці (ФОТО)

У ніч на неділю, 24 липня, українські захисники завдали точного удару по залізничному полотну та переїзду в селі Новобогданівка Запорізької області. Про це повідомляє портал “Коментарі”, з посиланням на повідомлення Стратком ЗСУ у Telegram.

У повідомленні сказано, що українська авіація вкотре показала вищий клас із завдання прицільних ударів по тилу противника. Як видно по фото, які вже є у мережі, залізничне полотно розірвано. І тепер ворогу знадобиться тривалий час, щоб відновити логістику. Без підвезення боєприпасів інших ресурсів ворогові складно буде оборонятися, не кажучи вже про наступ.

“У селі Новобогданівка наші Боїнги завдали точного удару по залізничному полотну та переїзду, тим самим ускладнивши підвезення логісти ворогові, чим викликали чималу паніку у вже й так деморалізованого ворога”, — йдеться у повідомленні.

При цьому вночі в окупованих Мелітополі та Якимівці було чути гучні вибухи.

Нагадаємо, раніше мер Мелітополя Іван Федоров повідомляв, що окупанти захопили потужності обленерго у Мелітополі.

Крім того, Федоров повідомляв, що мешканці Мелітополя спалюють урожай, щоб не віддавати окупантам. Він наголосив, що росіяни вивезли вже понад 100 вагонів сільгосппродукції на сотні мільйонів гривень.

Читайте також на порталі “Коментарі” – отримав паспорт РФ – отримай статтю: що означає нова ініціатива влади – чи варто йти на такий крок.

Також видання “Коментарі” повідомляло — контрнаступ ЗСУ вже може йти на повний хід: в ISW зробили важливу заяву. Аналітики зазначили, що у відкритий доступ потрапляє дуже мало даних, як українські військові просуваються на півдні країни. При цьому в ISW упевнені, що інформація з відкритих джерел про хід і темпи контрнаступу, ймовірно, буде обмеженою і надходитиме із затримкою, відстаючи від реальних подій.

Контрнаступ ЗСУ вже може йти повним ходом: в ISW зробили важливу заяву

З великою ймовірністю можна сказати, що контрнаступ української армії на Херсонщині вже розпочався або триває активна його підготовка. Це можна сказати виходячи з тих фактів, які стає очевидними. При цьому не обов’язково про настання українських військових говоритиметься публічно. Як передає портал “Коментарі”, таких висновків дійшли військові експерти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що у відкритий доступ потрапляє дуже мало даних, як українські військові просуваються на півдні країни. При цьому в ISW упевнені, що інформація з відкритих джерел про хід і темпи контрнаступу, ймовірно, буде обмеженою і надходитиме із затримкою, відстаючи від реальних подій.

За даними ISW, район між лінією фронту та Херсоном є сільським і в основному складається з невеликих населених пунктів, які з меншою ймовірністю повідомляють про пересування військ та битв, що дозволяє змінити контроль над місцевістю в цьому районі без доказів, які з’являються у звітах з відкритих джерел. Окупанти також не мають стимулу повідомляти про перемоги ЗСУ.

Раніше стало відомо, що на Херсонщині ЗСУ потрапили до Даріївського мосту через Інгулець. Депутат місцевої облради Сергій Хлань зазначив, що це “ще не визволення Херсона, але серйозні підготовчі кроки у цьому напрямі”.

Читайте також на порталі “Коментарі” – отримав паспорт РФ – отримай статтю: що означає нова ініціатива влади – чи варто йти на такий крок.

Також видання “Коментарі” повідомляло — завдання — вибити росіян з Придністров’я: наскільки це реально — чи вирішиться Україна і навіщо це Києву, коли Росія продовжує посилювати наступ на Донбасі.

Церковне свято 24 липня: що можна і не можна робити

Як повідомляє портал “Коментарі”, сьогодні Православна церква відзначає день пам’яті мучениці Євфимії. Чудо, здійснене Євфимією, стало вирішальним у питаннях віри міста Халкідона. Під час Вселенського собору православні та єретики не могли дійти згоди, яка віра є істинною. Тоді патріарх вирішив, що треба звернутися до мучениці Євфмії, і нехай Господь через неї дасть відповідь. Присутні написали два сповідання – єретичне та православне, а потім поклали листки у труну святу. Через добу труна виявилася відкритою, а в руці Євміфія тримала список із православними догмами. Другий листок лежав біля її ніг. Тоді православна віра була визнана єдино вірною, а єретики прийняли християнство.

Сьогодні також вшановують нашу княгиню Ольгу, тому 24 липня ще відзначається народне свято 24 липня – день Ольги. У 1547 році Ольгу зарахували до лику святих рівноапостольних. Такої честі удостоєні лише п’ятеро жінок: Марія Магдалина, цариця Олена, першомучениця Фекла, мучениця Апфія та просвітителька Грузії – Ніна.

Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. гулкий грім — до тривалої зливи, глухий — до тихого дощу; павук сидить посеред павутиння – до дощу; багато роси на городі – до неврожаю огірків та помідорів; спекотний сонячний день – до хорошого врожаю зернових.

Що можна робити 24 липня

У народному календарі це свято отримало назву “Ольга Страдниця” через те, що саме сьогодні розпочиналися польові роботи. Особливо важливим сьогодні вважається накосити та заготовити сіно, а також сходити на рибалку. Слов’яни молилися святій Ользі за хороший улов і допомогу у справах.

Що не можна сьогодні робити

Вважається, що княгиня Ольга дуже не любила хвалькуватих людей, тому намагайтеся в цю дату не хвалитися своїми здобутками. Православна церква каже, що 24 липня заборонено переїдати та грішити обжерливістю. Також не рекомендується байдикувати — у піковий час роботи на землі багато і її потрібно виконувати.

Читайте також на порталі “Коментарі” – отримав паспорт РФ – отримай статтю: що означає нова ініціатива влади – чи варто йти на такий крок. Експерти знайшли відповіді на ексклюзивне інтерв’ю нашому виданню.

Також видання “Коментарі” повідомляло – попит на газ зростає: як стимулювати видобуток в Україні.