В ОП прогнозують ймовірне посилення обстрілів українських міст

Наступного тижня будуть дві дуже важливі дати для України – 23 (День Державного прапора) та 24 серпня (День незалежності України). Цими днями російські окупанти можуть посилено почати обстрілювати наші міста. Про це радник глави Офісу президента Михайло Подоляк розповів в ефірі цілодобового телемарафону.

“Росія – це архаїчна держава і вона прив’язує свої дії до певних дат. Для них це нав’язливі думки – що потрібно зробити, щоб людям було погано. Вони (росіяни – ред.) ненавидять нас, тому спробують 23 та 24 серпня збільшити кількість обстрілів крилатими”. ракетами певного ряду наших міст.Безумовно, Київ буде в цьому переліку. Це символічно. Ви пам’ятаєте ці “потужні” промови про те, що вони через три дні йдуть маршем Хрещатиком у Києві й таким чином покажемо, чому “руський мир” набагато сильніше, ніж українська”, — сказав Подоляк.

Також радник голови ВП зазначив, що минуло майже пів року з початку війни та “руський мир” довів, що він програє абсолютно за всіма цивілізаційними нормативами України.

“Тому вони, мабуть, захочуть отримати компенсацію за ці пів року. Вони захочуть отримати її за те, що їх принизили, за те, що вони репутаційно виглядають ніяк у світі, за “спекотний” сезон у Криму, за стійкість, яку Україна демонструє в Загалом, буде збільшено кількість обстрілів наших міст, я хочу підкреслити, що непотрібно говорити про якісь “апокаліпсиси”, але потрібно просто дбайливо ставитися до свого життя. Якщо працює сирена, то потрібно використати цей час, щоб знайти місце і пересидіти. цю спробу Росії вдарити по мирних містах”, — додав Подоляк.

Нагадаємо, раніше видання “Коментарі” повідомляло про те, що думають експерти про можливі дії з боку російських окупантів у День Державного прапора та День незалежності України. Докладніше про це читайте у нашому матеріалі.

Також портал новин “Коментарі” писав про те, що деякі експерти вважають, що очікування провокацій від Росії в День Незалежності трохи перебільшені, адже в Росії не визнають незалежність нашої країни, отже, не повинні й реагувати на головне свято України.

Головні підсумки минулого тижня в Україні: які важливі події відбулися

Головні підсумки тижня, що минає, для України. Що найважливіше відбулося на фронтах, політиці, економіці, на дипломатичному фронті? Які можуть бути наслідки? За відповідями на ці важливі питання журналісти порталу новин “Коментарі” звернулися до експертів.

“Вибухи в Криму та готовність РФ до переговорів”

Виконавчий директор у Центрі прикладних політичних досліджень “Пента”, політичний експерт Олександр Леонов вважає головною подією минулого тижня на фронтах – вибухи в Криму та удар по складу боєприпасів у Білгородській області Росії.

“Війна для росіян нарешті почала “виходити” з телевізора і ставати реальністю. Про те, що вони більше вірять у ЗСУ, ніж у свою армію, свідчить паніка та затори на виїзді з Криму та Білгорода. Це важливий знаковий момент у цій війні”, – впевнений експерт.

Ще однією важливою віхою цієї війни стали, на його думку, відчайдушні сигнали з боку російських еліт та самого путіна про готовність до переговорів.

“Це свідчить про те, що у кремлі вже не бачать можливості швидко та переможно завершити цю війну. Щобільше, санкції руйнують російську економіку, масштабна криза набуває системних рис. І у кремлі зрозуміли, що час грає проти росії”, – пояснює Олександр Леонов.

Він також вважає серйозною подією розслідування “Вашингтон пост” про підготовку до війни й коментар президента України Володимира Зеленського про небажання інформувати суспільство про біду, що насувається.

“Це викликало шквал критики всередині України, – наголошує експерт. – Очевидно, у майбутньому це зізнання ще вплине на політичні розклади та рейтинги політиків та партій”.

“Візит в Україну президента Туреччини та генсека ООН”

Засновник “Студії Здорового Сенсу”, підприємець, громадський діяч Павло Себастьянович зізнався, що має суперечливі відчуття щодо військової ситуації.

“З одного боку – гордість за нашу армію, яка перенесла бойові дії на територію ворога. З іншого боку – побоювання застосування росіянами зброї масового ураження. Напевно, це нормально – водночас і боятися, і робити”, – міркує експерт.

На зовнішньополітичному фронті, зазначає він, ми бачимо активізацію посередників. Цього ракурсу варто розглядати візит до України цього тижня президента Туреччини та генсека ООН.

“На економічному фронті все дуже погано”

Ну, а відповідні дипломатичні кроки з боку Заходу та оголошення про нові пакети військової допомоги демонструють, на думку Павла Себастьяновича, що партнери про нас не забувають і з порядку денного Україна не зникає.

“А ось на економічному фронті все дуже погано, – вважає експерт. – Офіс президента не прислухався до думки підприємців і не прибрав Гетьманцева (голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, відомий своїми ініціативами, спрямованими на максимальне зарегулювання та оподаткування представників бізнес-сфери – прим. ред.) з його посади. Економічний блок в особі Марченка (глава Мінфіну), Гетьманцева, Свириденка (глава Мінекономіки) продовжує дивувати своїми рабовласницькими замашками – вирішують, кому можна виїжджати за кордон, кому не можна.

Марченко взагалі загрожує громадянам, що влада почне контролювати персональні рахунки кожного, мовляв, він готує такий законопроект. Це якийсь треш під час війни. Токсичне керівництво економічного блоку настав час міняти”.

Раніше видання “Коментарі” повідомляло про те, що очікування провокацій від Росії у День Незалежності трохи перебільшено, адже в Росії не визнають незалежність нашої країни, отже, не повинні реагувати на головне свято України.

Також видання “Коментарі” інформувало читачів про те, що Москва не припиняє через енергетичний шантаж тиснути на Захід, щоб вирішити питання щодо України.

Начальника УСБУ у Кіровоградській області знайдено мертвим – ЗМІ

У Кропивницькому було знайдено мертвим начальника Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області Олександра Семеновича Наконечного. Про це повідомляє видання Оглядач, посилаючись на власні джерела.

20 серпня приблизно о 22:50 дружина Наконечного виявила у квартирі його бездиханне тіло. За словами ЗМІ, у чоловіка було проникне вогнепальне поранення тіла. За попередніми даними, Наконечний міг вчинити суїцид.

“За попередніми даними, скоїв акт самогубства із застосуванням нагородної вогнепальної зброї – пістолета”, – зазначили джерела.

Що відомо про Олександра Наконечного:

Олександр Наконечний народився та виріс на Вінниччині. Закінчив Національну академію СБ України, потім проходив службу до Управління СБУ у Вінницькій області. Через рік було переведено до столиці.

Протягом двох років працював у відділі контррозвідки та понад десять – у підрозділі боротьби з корупцією та організованою злочинністю київського главку СБУ. Був підполковником.

Посаду начальника УСБУ у Кіровоградській області отримав на початку 2022 року.

Нагадаємо, раніше видання “Коментарі” інформувало читачів про те, що в Росії сталася пожежа у військкоматі, керівник якої закликав вбивати українців. Невідомі кинули запалювальну суміш у вікно, після чого будівля спалахнула. Подробиці читайте у нашому матеріалі.

Також портал новин “Коментарі” писав про те, що у Зеленського відповіли на заклик російського дипломата “не щадити українців”. В Офісі президента ще раз нагадали, що сьогодні світ має справу із фашисткою Росією.

День Державного прапора та День незалежності України: чого очікувати від РФ

У вечірньому зверненні 20 серпня президент України Володимир Зеленський нагадав, що наступного тижня ми відзначатимемо День Державного прапора (23 серпня) та День незалежності (24 серпня, коли також виповниться 6 місяців з моменту початку повномасштабної війни). Він також попередив, що Росія може постаратися цими днями “зробити щось особливо гидке і жорстоке”. Експерти поділилися з виданням “Коментарі” своїми прогнозами на наступний тиждень.

“Україні слід зберігати високу пильність”

Голова правління неурядової організації “Майдан закордонних справ”, член політради парії “Сила та Честь” Олег Білоколос зазначає:

“Робити прогнози в наш час – справа вкрай невдячна. Єдине, у чому, на жаль, можна бути впевненим – це те, що масштабна війна з російським агресором триватиме й надалі. Адже, попри деякі ілюзії, Кремль поки що зовсім не налаштований на якісь компроміси. Москві все ще потрібний Харків, Одеса, Київ. Та й росіяни не надто приховують свої людоїдські плани, відверто проголошуючи своєю метою повну “ліквідацію українців як нації”. І лише стійкий опір наших Збройних сил за широкої народної підтримки не дозволяють агресорам втілити у життя їхні загарбницькі плани”.

Очевидно, продовжує експерт, Україні слід розраховувати на подальшу підтримку наших друзів із понад 50 країн, які, як нещодавно зазначили у Державному департаменті США, надають нам “життєво важливу оборонну допомогу”.

“Ну, а нам, в Україні, слід зберігати високу пильність, адже ми воюємо проти жорстокого та підступного ворога, – зазначає Олег Білоколос. – І ворог цей готовий застосовувати будь-яку зброю проти цивільного населення, шкіл, лікарень, житлових будинків, об’єктів життєзабезпечення. Втім, і панікувати не слід – зберігаємо спокій та віримо нашим Збройним силам!”

“РФ намагатиметься зіпсувати свято”

Політолог Володимир Цибулько вважає, що святковий тиждень формуватиме два паралельні треки: США, ЄС, “Велика Сімка” всіляко підтримуватимуть Україну в дні святкування річниці Незалежності, тоді як РФ пробуватиме це свято зіпсувати.

“Українці, напевно, сподіватимуться цими днями на підрив Кримського мосту. Але, мабуть, найбільшим подарунком до Дня Незалежності стане відсутність просування окупантів у всіх напрямках, та мінімальна кількість загиблих захисників України”, – упевнений експерт.

Він нагадує, що США вже свій подарунок зробили – в Україну слідує новий пакет допомоги майже на 800 млн дол. Естонія відвантажує свої військові та політичні подарунки, Польща та Чехія – свої. Можливо, зазначає Володимир Цибулько, наважиться, нарешті, і Австрія, яка скасує візу російському виродку з диппаспортом, який закликав знищувати українське населення.

“Ситуація динамічна, і що там у рукаві у доброго чарівника генерала Залужного до свята в рукаві приховано, з придихом чекають мільйони українців”, — резюмує експерт.

Раніше видання “Коментарі” повідомляло про те, що очікування провокацій від Росії у День Незалежності трохи перебільшено, адже в Росії не визнають незалежність нашої країни, отже, не повинні реагувати на головне свято України.

Також видання “Коментарі” інформувало читачів про те, що Москва не припиняє через енергетичний шантаж тиснути на Захід, щоб вирішити питання щодо України.

Розширення НАТО не зупинити: чому Туреччина погодиться – як це відобразиться в Україні

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто повідомив, що переговори з Туреччиною щодо членства Фінляндії та Швеції в НАТО пройдуть до кінця місяця. Метою майбутньої зустрічі є можливість розглянути пункти меморандуму про взаєморозуміння, узгоджене у червні на саміті НАТО в Мадриді. Які перспективи зустрічі? Чи вдасться сторонам знайти порозуміння? Коли Фінляндія та Швеція можуть стати повноцінними членами НАТО? Чому те, що відбувається, важливо для України? Видання “Коментарі” із цими питаннями звернулося до експертів.

Швеція та Фінляндія – знайдуть певні компромісні рішення для того, щоб виконати вимоги Туреччини Доктор політичних наук, професор Валентин Якушик упевнений, що Швеція та Фінляндія у стислий термін обов’язково будуть прийняті до НАТО.

“Те, що на поверхні виглядає як переговори Фінляндії та Швеції з Туреччиною з питань прийому двох раніше нейтральних скандинавських країн до НАТО, по своїй суті є зовнішнім виразом двох різнорідних процесів, що перетинаються і накладаються один на одного”, – пояснює експерт.

За його словами, перший з них – це подальший природний процес інтеграції Швеції та Фінляндії до спільних (єдиних) оборонних структур Заходу – під керівництвом США та з організаційним ядром у вигляді НАТО.

Це, зазначає Валентин Якушик, є наслідком таких факторів:

1). Зміна ролі та загальної ваги нинішньої РФ порівняно з СРСР та Російською Імперією в період їхньої геополітичної могутності, а також відхід керівництва пострадянської РФ від політики вестернізації в ролі “молодшого партнера” Заходу.

2). Прихід до влади у Швеції та Фінляндії євроатлантично орієнтованих еліт при істотному ослабленні умовно “ізоляціоністських”, точніше – “нейтралістських”, “геополітично балансуючих” еліт при подоланні в суспільстві цих країн “травм історичної пам’яті” від колишніх зіткнень із Росією. І при вкоріненні віри в лідерську геополітичну роль неоконсерваторів та неолібералів США після усунення від влади у Сполучених Штатах популістів-ізоляціоністів, які ставили під сумнів саму доцільність для США існування НАТО.

Другий процес, продовжує експерт, – це зростання геополітичних амбіцій Туреччини при необхідності для її керівництва показових зовнішньополітичних успіхів в умовах гострої передвиборчої боротьби в країні, що розгортається, і неможливості з боку США якось “натиснути” на Туреччину.

“Адже такого, хоч і “страпливого”, але дуже важливого союзника по НАТО ніяк не можна образити, відштовхнути, а тим більше втратити, – наголошує Валентин Якушик. – У питаннях постачання американських озброєнь Туреччині компромісу вже досягнуто. За другим блоком обговорюваних із єдиним Заходом принципових питань (щодо “курдської проблематики”) Туреччина вимагатиме від Швеції та Фінляндії реально виконати, а не просто пообіцяти виконання важливих для Реджепа Ердогана та його партії політичних вимог”.

США, констатує експерт, мають погодитись з обмеженням діяльності у Скандинавії лівих курдських організацій. А Швеція та Фінляндія – знайдуть певні компромісні рішення для того, щоб виконати вимоги Туреччини, яка веде боротьбу з курдськими збройними формуваннями, і водночас не дуже відступити від своїх конституційних принципів політичного та культурного плюралізму.

Якщо раніше РФ вимагала, щоб Альянс відійшов на позиції 1997 року, то його розширення – якраз таки показник сили блоку. Директор Департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), доктор політичних наук Ігор Петренко розмірковує так:

“Перспективи зустрічі бачаться мені позитивними. Туреччина вже дала принципову згоду на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО. І зараз просто буде кілька раундів переговорів, щоб утрясти якісь процедурні моменти. Спілкування, гадаю, буде досить конструктивним. У результаті вдасться остаточно узгодити всі спірні моменти у контексті членства фінів та шведів в Альянсі. Більше того, їхнє становлення повноцінними членами НАТО, на мою думку, перспектива досить швидка. Найімовірніше, це відбудеться цього року”.

Експерт наголошує, що членство Фінляндії та Швеції в НАТО має велике значення в контексті протистояння Росії та України, Росії та Заходу.

“Якщо раніше РФ вимагала, щоб Альянс відійшов на позиції 1997 року, то його розширення – якраз показник сили блоку. Так наголошується, що НАТО не приймає ультиматуми – і готове вести ті чи інші переговори виключно у конструктивному руслі, вибудовуючи відносини з тією самою РФ, – зазначає Ігор Петренко. – Для України все, що відбувається – більш ніж важливо. З 2019 року наша країна дуже просунулась у кооперації у співпраці з Альянсом. У контексті навчань переходу армії на натовські стандарти і так далі. Цей процес інтенсифікувався після початку широкомасштабної російської агресії, відкритої війни. У результаті ЗСУ прискореними темпами переходячи на стандарти НАТО, включаючи відповідне озброєння. Позиція президента тут дуже важлива. І добре, що Володимир Зеленський виступає основним драйвером таких процесів”.

При цьому, продовжує представник МЦПД, ми чудово розуміємо, що поки що мова про членство України в НАТО не йдеться. А тому наголошуємо на гарантіях безпеки. Над цим працює група Єрмака-Расмуссена.

“Водночас, наше головне завдання (і про це теж говорить президент Зеленський) – стати згодом повноправними членами і Євросоюзу, і НАТО, – наголошує Ігор Петренко. – Безперечно, що вступ України до НАТО – виключно політичне питання. Просто потрібна згода всіх членів Альянсу. А те, що ми фактично є країною, яка відповідає багатьом стандартам блоку (у військовій сфері – так точно), ні в кого, гадаю, вже не викликає сумнівів. І в цьому ракурсі своїм вступом до НАТО (без отримання ПДЧ за спрощеною процедурою) Швеція та Фінляндія створюють важливий прецедент. Вони фактично відкривають дорогу Україні. І в потрібний час ми скористаємось такою – прискореною – процедурою”.

Читайте також на порталі “Коментарі” — ЗСУ у Запоріжжі знищили рідкісний радіолокаційний комплекс РФ.