Испанское игристое вино: что стоит знать о бренде Cava

Испанское игристое — не слишком распространенная вещь. В стране чаще производят традиционные вина, а вот напитков с пузырьками среди них немного. Наверное поэтому бренд Cava стал таким особенным. Оно продается и в Украине. Любой желающий попробовать фирменные напитки Cava может заказать их в интернет-магазине или в ближайшем винном. Но что стоит знать о них перед тем, как оформлять заказ? Читайте далее в материале.

История бренда из солнечной Испании

В 1872 году была откупорена первая бутылка игристого вина, которую изготовили на производстве компании. Сделал это ее собственник и основатель — Дон Хосе Равентос. Благодаря тому, что он долго выводил идеальную формулу напитка, тестировал сырье и соотношения в рецептуре напиток получился уникальным. Спустя всего 8 лет после первой бутылки “шампанское” уже поставляли в другие страны. Главное особенность, которая отражена и в названии напитка, — бутылки хранились в погребах-пещерах. Там они доходили до нужного состояния, чтобы потом отправиться на полки магазинов. Официально зарегистрировать бренд получилось только в 1970 году. Тогда же рецептура была официально закреплена, чтобы испанское игристое не путали с французским. Рецептура и технология, как и список регионов-производителей, указаны в законодательстве страны и не могут нарушаться по прихоти изготовителя.

Технология производства

В чем-то технология схожа на классическое производство шампанских вин. А именно тем, что созревание напитка происходит уже в закупоренных бутылках. На этом схожести кончаются, ведь испанское “шампанское” созревает в бутылках не так долго, как французское. К тому же используются совершенно другие сорта винограда — из долины реки Эбро. Большую часть напитков бренда составляют молодые вина, но некоторые производители иногда выпускают и винтажные напитки.

Игристое вино бренда

Шампанское Кава — белое или розовое. В основе вкуса — фрукты и цветы, в послевкусии ощущаются нотки ореха. Молодые вина отличаются легким и ненавязчивым вкусом. Но с увеличением срока выдержки букет становится сложнее и многограннее, в нем появляется пряная пикантность, а иногда даже ноты дыма. Крепость напитка составляет 11-12% оборотов. В украинских магазинах вроде MAUDAU продаются такие напитки бренда:

  1. Jaume Serra Cava Brut;
  2. Arte Latino Cava Brut Rose;
  3. Arte Latino Cava Brut Garcia Carrion;
  4. Gran Baron Cava Semi-seco DO;
  5. Jaume Serra Cava Semi Seco и пр.

Все это — исключительно оригинальные бутылки, поставленные из Испании. Их можно заказывать без опаски, чтобы самим насладиться насыщенным вкусом испанского игристого. И, возможно, купить и себе бутылочку на грядущие зимние праздники к праздничному столу.

Екіпаж корабля “Новочеркасск” ліквідовано

Екіпаж російського великого десантного корабля “Новочеркасск” знищено разом із судном.

Про це на брифінгу 26 грудня заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, повідомляє “Укрінформ”.

“Топподія цієї ночі – це знищення чергового російського військового корабля, який поповнить ескадру Чорноморського флоту на чолі з флагманом “Москва”, який був потоплений раніше. З’явилося фото, там скелет один залишився від цього корабля, там обгоріло все фактично вщент. Після того вибуху зрозуміло, що не лише сам корабель знищений, можливо, ще якась портова інфраструктура, можливо, якісь судна забезпечення, які були поруч, точно екіпаж корабля, який знаходився поруч. Тому це дуже потужна подія для нас із вами – ми знищили і корабель, і окупантів завдяки чітко скоординованим діям”, – сказав Ігнат.

Він зазначив, що у Криму, як і раніше, є досить велика кількість ворожих засобів ППО різного радіуса дії. Тому під час проведення спецоперацій сили оборони враховують цей чинник.

“Застосовуються певні тактичні прийоми, які проводяться нашими пілотами для того, щоб максимальна кількість засобів повітряного нападу досягла своєї цілі”, – наголосив Ігнат.

Кабмін скасує виплати частині ВПО

В Україні від 1 січня 2024 року частина внутрішньо переміщених осіб (ВПО) більше не отримуватиме виплати від держави. Зокрема, йдеться про громадян, які перебувають за кордоном більш ніж 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих та документально підтверджених причин. Також не зможуть отримувати допомогу переселенці, які перебувають у місцях позбавлення волі чи були засуджені за колабораціонізм.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів від 11.07.2023 № 709 “Про підтримку внутрішньо переміщених осіб”.

Яким категоріям ВПО скасують виплати з 1 січня 2024 року:

  • ВПО, які придбали квартиру, будинок чи ділянку на суму понад 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш ніж 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби ЗСУ);
  • мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими;
  • придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали;
  • мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму понад 100 тис. грн.

Залужний прокоментував ситуацію в Мар’їнці

Українські війська ще перебувають у північній частині Мар’їнки, але цього міста вже не існує.

Про це розповів на пресконференції головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

“Наша офіційна позиція – така, що ми захищаємо кожен клаптик нашої землі, кожен клаптик, але якщо ворожі снаряди починають перекопувати це місце разом з камінням, з землею і з нашими бійцями, то життя наших бійців нам важливіше. Мар’їнка, яка трималася майже два роки, вулиця за вулицею і будинок за будинком знищена ворогом. Станом на сьогодні наші війська ще знаходяться у північній частині міста і підготували оборонний рубіж поруч із населеним пунктом, але я можу сказати, що цього населеного пункту уже не існує”, – сказав Залужний.

Він зазначив, що у боях за Мар’їнку ворог застосовує таку саму методику, як було у Бахмуті: “знищується вулиця за вулицею, квартал за кварталом, закопуються наші бійці”.

“І те, що ми зараз відійшли на околиці Мар’їнки, немає нічого такого, що може викликати суспільний резонанс. Це війна. На жаль, вона така”, – заявив Залужний.

Генштаб погодився на демобілізацію, але є умови

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Генштаб погодився на демобілізацію військових, але є деякі умови.

“З Міноборони ми погодилися на демобілізацію військових через 36 місяців, але за певних умов”, – наголосив Залужний під час закритого брифінгу.

За словами Головнокомандувача, перший фактор це те, що не буде загострень на фронті, і друге – що цих людей через 36 місяців буде ким замінити.

“Я чітко розумію, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу, завдяки якій ми можемо зараз з вами спокійно спілкуватися. Звісно, мені б хотілося, щоб люди, які йдуть до війська, і особливо ті, які вже служать, чітко розуміли, скільки їм необхідно буде воювати”, – сказав він.