Кулеба розповів про наслідки перемоги Трампа

Можлива перемога Дональда Трампа на президентських виборах у Сполучених Штатах не має сприйматися в Україні як щось суто негативне, навіть попри всі публічні заяви експрезидента США.

Таку думку висловив глава МЗС Дмитро Кулеба на заході NV “Україна та світ попереду. 2024”.

За його словами, хвилюватися у зв’язку з потенційним поверненням Трампа до Білого дому не потрібно. У разі його перемоги Україна й надалі взаємодіятиме зі США у багатьох сферах.

“З будь-якої ситуації витискати користь для себе, для своєї країни, або повертати ситуацію таким чином, аби можна було цю користь для країни витиснути. Знаєте, Трамп сприймається завдяки своїм, я би сказав, ультрахаризматичним вчинкам, своїй репутації і фразам. Але хто продав Україні першу американську зброю? Президент Трамп – Джавеліни. Хто розпочав програму безкоштовної передачі Україні перших військово-морських суден, катерів типу Island та Mark-6? Трамп. Хто воював із Північним потоком-2 і наклав санкції на відоме, але вже підзабуте судно Фортуна, яке прокладало цей трубопровід? Це був Трамп”, – наголосив міністр.

Кулеба закликав не вірити в повідомлення окремих ЗМІ про те, що після приходу до влади Трамп нібито піде на укладення «великої угоди» з російським диктатором путіним.

“Ні тоді «велика угода» не була можливою, ні зараз, ні в майбутньому. Коли знову про це почнуть писати – забудьте, неможливо, не буде жодних «великих угод» між путіним та будь-ким”, – підкреслив Кулеба.

Глава МЗС додав, що Трамп – “це людина, з якою можна працювати, потрібно просто вміти з ним працювати”.

.

Франція хоче виробляти більше зброї в Україні

Франція налаштована виробляти більше зброї в Україні, а не тільки передавати її за рахунок пожертвувань або закупівель.

Про це заявив посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр в інтерв’ю France info.

“Французька підтримка України поступово змінюватиме свій характер, оскільки метою є виробництво більшої кількості зброї в Україні, а не просто пожертви чи закупівлі”, – заявив дипломат.

Вейсьєр додав, що для переходу від однієї стратегії до іншої потрібен певний час, але запевнив, що Париж і надалі підтримуватиме Київ − постачання військового обладнання триватиме.

Він підкреслив, що таке бачення підтримують і на політичному рівні, зокрема міністерка закордонних справ Катрін Колонна, яка вже 5 разів відвідувала Україну.

“Наразі ми працюємо над шостим візитом Катрін Колонни, який відбудеться найближчими днями. Я поки що не можу назвати дату, але це буде найближчими днями. І, звичайно, ми також працюємо над іншими візитами. Найважливіше – щодня демонструвати близькість і солідарність Франції”, – пояснив дипломат.