Що таке VPS хостинг і навіщо він потрібен?

Розгортання ваших онлайн-проєктів на VPS хостингу – це наступний логічний крок після спільного хостингу. І ось чому.

Віртуальний сервер (VDS чи VPS), як і спільний хостинг, являє собою розміщення ваших сайтів на серверах хостинг-провайдера паралельно із сайтами інших користувачів. Проте, у разі відмови від спільного хостингу та переходу на віртуальний сервер, кількість клієнтів, розміщених разом з вами на одному сервері, буде значно меншою, що робить допустиме навантаження набагато більше. При цьому за вашим аккаунтом закріплюється визначена потужність сервера (процесор та пам’ять), яка значно перевищує лімити, які виділяються для спільного хостингу. Тому дану послугу можна назвати наступним кроком у розробці веб-сайту, коли на ньому з’являється більше 10 тисяч відвідувачів на день.

Якщо віртуальний хостинг можна порівняти з кімнатою в комунальній квартирі, то VPS хостинг – це окрема квартира в багатоквартирному будинку.

При переході на VPS хостинг користувач отримує:

  1. Доступ до віртуального комп’ютера під управлінням Linux (або Windows) і власну IP адресу.
  2. Вибір версії операційної системи та можливість автоматично встановити разом з нею одну з популярних хостинг-панелей для зручного управління сайтами через web-інтерфейс, наприклад, ISPmanager.
  3. Можливість управління сервером через віртуальну консоль (технологія VNC), що корисно для отримання аварійного доступу до сервера, якщо допуск до нього по мережі неможливий.

Більш детально про віртуальні сервери наведено на сайті TOP VPS, який повністю присвячений українським провайдерам, які надають послуги VPS хостингу.

Варто зазначити, що частина апаратних ресурсів віртуального сервера буде витрачатися не тільки на сайти і проекти, але і на підтримку віртуалізації (роботи самого VPS).

На що потрібно звертати увагу при виборі VPS хостингу

Обсяг оперативної пам’яті RAM

Оперативна пам’ять відповідає за масштабування – можливість збільшити кількість проектів на віртуальному сервері. Зазвичай, хостинг-провайдери пропонують від 1 до 16 ГБ RAM, проте є тарифні плани зі збільшеним значенням RAM. Обов’язково звертайте увагу на цей показник при виборі тарифного плану.

Кількість віртуальних ядер процесора

Також звертайте увагу на кількість ядер процесора та його тактову частоту в гігагерцах (ГГц). Частота визначає, скільки мільярдів операцій в секунду обробляє процесор. Власне, чим більша частота – тим швидше буде обробляти інформацію сервер.

Тип і обсяг диску – HDD, SSD чи NVMe

Типу диск визначає кількість даних, яких на ньому можна зберігати і з якою швидкістю їх записують і зчитують. В основному, хостери надають від 20 до 200 ГБ місця на диску.

Панель керування VPS

Панель керування в особистому кабінеті віртуального сервера ви встановлюєте самостійно. При виборі панелі враховуйте можливості: запуску і зупинки сервера, скидання пароля, переустановлення операційної системи, створення резервних копій. Багато хостинг-провайдерів разом з операційною системою попередньо встановлюють на віртуальному сервері і панелі керування сайтами зі зручним web-інтерфейсом, наприклад, ISPmanager або VestaCP.

Віртуальна консоль VPS хостингу

Наявність зручної віртуальної консолі управління на технології VNC стане в нагоді в разі виникнення аварійної ситуації і недоступності сервера через мережу.

А чи потрібен вам VPS хостинг?

Хостинг на віртуальному сервері варто замовляти, якщо відвідувачів вашого сайту більше ніж 10000 на добу.

Найчастіше до таких ресурсів відносяться:

  • популярні інформаційні сайти і блоги;
  • великі інтернет-магазини;
  • сайти ЗМІ.

При перевищенні ліміту на віртуальному сервері обмеження не призводять до повного відключення сайту, а лише до деякого падіння швидкості завантаження сторінок. При досягненні ліміту використання оперативної пам’яті на сервері або дискового простору їх можна дуже гнучко і оперативно розширити за певну доплату або завжди можна перейти на більш потужний тариф, якщо раптом вам не буде вистачати наданих. Тариф варто міняти, якщо не вистачає ресурсів і потрібно підвищити продуктивність віртуального сервера. В ідеалі для клієнта процес виглядає «безшовним» – тут дав запит, а там вже все переїхало. Насправді інформація про сайт і зроблені налаштування «переїжджають» з одного місця в інше. Все відбувається легко і без зупинки роботи VPS завдяки майстерності інженерів провайдера і технологій, які вони використовують.

Чим більше обсяг ресурсів – тим вища ціна. З огляду на останній фактор, продумайте, яка продуктивність VPS вам потрібна. VPS-сервер для інтернет-магазину повинен вміщати весь обсяг даних про товари і справлятися з потоком відвідувачів. Простіший сайт займає менше місця на диску, тому немає сенсу платити за максимальний пакет.

Українські аеродроми готують для літаків F-16

В Україні триває складна та кропітка робота щодо підготовки інфраструктури аеродромів для прийому винищувачів F-16.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк в Telegram.

За словами Павлюка, Україна працює над впровадженням до кінця 2024 року “Швидкого треку”.

“В його межах проведено оцінку аеродромів для багатоцільових винищувачів. Також наші льотчики та інженери проходять навчання на F-16 з серпня 2023 року за широким набором програм”, – сказав Павлюк.

Він зауважив, що підготовка відбувається в умовах постійного використання інфраструктури аеродромів, інженерів та пілотів для виконання бойових завдань.

Кабмін скасував мораторій на відключення світла за борги

Кабінет міністрів України скасував заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) та стягнення заборгованості за ЖКП для населення у разі несплати.

Про це йдеться у постанові від 29 грудня 2023 року № 1405.

Згідно з документом, мораторій на відключення від послуг, нарахування пені та стягнення заборгованості продовжить діяти тільки на територіях, на яких ведуться бойові дії та тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до переліку Мінреінтеграції.

Крім того, постановою на окупованих територіях забороняється нарахування плати за житлово-комунальні послуги з дати початку по дату завершення тимчасової окупації.

Скільки військових росії біля півдня України

У Силах оборони Північного напрямку заявили про те, що ворог тримає на північних кордонах поблизу України військовий контингент чисельністю 19 тисяч осіб.

При цьому створення ударного угрупування російських військ не фіксується, сказав речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку Юрій Повх в ефірі телемарафону.

“В межах кордону Сумської та Чернігівської областей з боку рф зосереджено близько 19 тисяч осіб контингенту російських військ. Цей показник не змінювався вже протягом кількох місяців, тому говорити про те, що є ознаки створення ударних угруповань з боку ворога не доводиться. Це контингент, який можна охарактеризувати як війська прикриття кордону, це не ударна сила, яка спроможна здійснити прорив бойових порядків наших військ. Тому ще раз кажу – це не є ознакою створення ударного угрупування військ”, – сказав Повх.

За інформацією речника, ворог на цьому напрямку використовує ствольну артилерію, 120-мм міномети, FPV-дрони та час від часу застосовує авіацію. Проте Сили оборони, які знаходяться на лінії кордону, пильно несуть службу, запобігають спробам проходу ворожих ДРГ.

“Cкелети у шафі” Іонафана: УПЦ МП через захоплення РПЦ втратило утричі більше парафій, ніж від переходу до ПЦУ

РПЦ на чолі з патріархом Кірілом “прибирає” єпархії та парафії, які опинились на окупованих територіях. У керівництві УПЦ МП утримуються від різкої реакції на такі загарбницькі дії з боку “патрона”. Ба більші, деякі архієреї, на кшталт митрополита Тульчинського Іонафана сурово дтримуються “наставнов” Москви, намагаються виставлти себе “жертвами” та інтерпретувати Святе вчення на власний розсуд.

“Система” УПЦ Мосвоського патріархата на чолі з Блаженішим Онуфрієм “тріщить по швам” переважно через позицію керівництва, яке хоча і засудило вбивства українців, заявляє про свою “автономність”, але не каже, що за війною стоїть патріарх Кіріл, “не чіпає” РПЦ. У публічній площині більше уваги приділяється переходу громад до ПЦУ, а не захопленню єпархій росіянами.

Давайте порахуємо від кого більше втратила УПЦ МП від початку війни?

У 2014 році на непідконтрольних Україні теренах опинилися єпархіальні центри Сімферопольської, Джанкойської, Феодосійської, Донецької, Горлівської, Луганської та Ровеньківської єпархій. Однак до 2022-го вони підпорядковувались Онуфрію, хоча Київська митрополія майже не могла якось впливати на церковне життя в цих регіонах.

Жодних рішень про зміну статусу цих єпархій у РПЦ не приймали. З початком повномасштабної війни у тимчасовій окупації опинилися ще п’ять єпархіальних центрів: Херсон, Бердянськ, Нова Каховка, Ізюм, Сєвєродонецьк (восени Херсон й Ізюм деокупували).

Ситуація кардинально почала змінюватися у середині 2022-го.

Цьому передував Собор УПЦ, який докорінно змінив її Статут. У монастирі Феофанія єпархіальним архієреям надали право “самостійно ухвалювати рішення щодо тих чи інших питань єпархіального життя… з подальшим інформуванням священноначалля”.

Пунктом 7 Постанови Собору скористались у Москві і почали «приймати» у своє «лоно» єпархії з окупованих територій. Так, 7 червня 2022-го Синод РПЦ «забрав» Сімферопольську, Джанкойську та Феодосійську єпархії у пряме підкорення патріархові Кірілу. Керівництво УПЦ ніяк не відреагувало на рішення. Після мовчазної згоди до РПЦ у жовтні «приєдналась» Ровеньківська єпархія в Луганській області

У травні 2023-го від УПЦ відірвали Бердянську єпархію, хоча правлячий архієрей Єфрем був проти. Тому «приєднали», не згадуючи постанову Синоду УПЦ. На офіційному сайті РПЦ Донецька, Горлівська та Луганська єпархії вказані як єпархії УПЦ, хоча окупаційна влада заявила, що перереєструвала їх у «російському правовому полі». Там митрополитів змушують переходити, а тих, хто проти відправляють «на спочинок».

Ще цікавіше на Херсонщині. Синод РПЦ 27 грудня 2023-го «створив» нову єпархію – «Скадовську». Нібито через прохання 18 священників лівобережжя Херсонської єпархії і кількох колишніх священників, які нині служать в різних єпархіях у Росії. Отже у Москві відокремили парафії від Херсонської єпархії, створивши нову під своїм «крилом».

Схоже, у Києві дещо образились. На офіційному сайті УПЦ МП з’явилася заява про те, що ані Синод УПЦ, ані Собор єпископів чи Собор УПЦ не приймали «жодних рішень щодо змін у структурі Херсонської єпархії». Тому Херсонська єпархія надалі діє в межах усієї Херсонської області, «в тому числі і на тимчасово непідконтрольних Україні територіях».

Знову-таки, у цьому повідомленні немає прямих згадок про рішення Синоду РПЦ. При цьому заява фактично означає невизнання цих рішень.

Наслідки загарбницьких дій промовисті. Донецька єпархія нараховує 241 парафію та 4 монастирі, Горлівська – 290 парафій і 3 монастиря, Луганська – 145 і 4 монастиря, Ровеньківська – 95 парафій і 1 монастир, Бердянська – 90 парафій, Симферопольська – 532 парафій, 9 монастирів, Феодосійська – 54 парафії та 2 монастиря, Джанкойська – 136 парафій, «Скадовська» – 18 парафій. Загалом від початку повномасштабної війни РПЦ «віджала» 1601 парафію та 23 монастиря.

Натомість, за підрахунками ресурсу «Опендатабот», з початку 2022-го від УПЦ МП до ПЦУ перейшли 589 релігійні громади. Тобто майже утричі менше, ніж «віджали» росіяни.

Найбільше змінили патріархат громади у Київській (138), Хмельницькій (125) і Вінницькій (67) областях.

Залишаються вірними УПЦ МП наразі найбільше у Вінницькій (534), Дніпропетровській (527) і Хмельницькій (506) областях. Загалом понад 6 тисяч парафій підпорядковані владиці Онуфрію. (Було б понад 8 тисяч, якщо врахувати «віджаті» РПЦ).

У той же час частина духовенства УПЦ МП “заробляє бали” тим, що стали “солдатами” інформаційної війни з боку Росії. Їхня публічна діяльність звужена нападами на українську владу, яка нібито “утискає” Московський патріархат і окремих священиків, яких підозрює у співпраці з країною-агресоркою.

Засуджений міськсудом митрополит Іонафан жодного разу не висловився з приводу “захоплення” РПЦ українських парафій. Чекаючи на рішення Вінницького апеляційного суду, вільний час він приділяє саме “інформаційним атакам”, перетворивши сайт Тульчинчської єпархії на майданчик для дискредитації держави.

Архієрей намагається виставити себе “жертвою”, яка “не скоювала проти України злочинів”, і яку намагаються засудити. В його публічній діяльності читається порівняння себе з “месією”… Себе митрополит називає “в’язнем совісті”, використовуючи фсбшні методички.

Ймовірно, митрополит усвідомив, що у Росії його не.хочуть обмінювати на полонених, тому “смиренно” виконує “свою” роль. І він не один такий, по суті, “вовк в овечій шкурі” для УПЦ. Подібні архієреї та священики при нагоді, а саме по команді з Москви, забували за Онуфрія та підпорядковувались РПЦ.

В Іонафана достатньо “скелетів у шафі” – від російського громадянства, позиціонування себе “ієрархом Руської православної церкви” ще до відкриття кримінального провадження до нинішньої участі у спробах дискредитивувати Україну на міжнародній арені на вимогу російських спецслужб.

Цікаво інше. Чому Київська митрополія не реагує на “внутрішнього ворога”, який публічно працює в інтересах Росії? Чому відповідні органи не реагують на “інформаційні атаки” людей у рясах, хоча ще перед війною закрили телеканали Медведчука через схожі причини?