Полковника ЗСУ викрили на розкраданні армії

Правоохоронці викрили ще одну схему розкрадання державних коштів на оборонних замовленнях для Сил безпеки та оборони України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Деталі: Повідомляється, що в результаті комплексних заходів у Києві “на гарячому” 15 січня затримали начальника одного з управлінь Командування Сил підтримки ЗСУ та його спільника – гендиректора компанії-постачальника оборонних товарів.

Йдеться про полковника ЗСУ та керівника львівської компанії, які налагодили схему “відкатів” під час укладання контрактів.

За даними слідства, військовий посадовець мав отримати від підприємця хабар у розмірі майже 45 тисяч доларів США. За цю суму він обіцяв укласти договір про поставки оборонних товарів для ЗСУ.

СБУ затримала обох фігурантів під час передачі першого “траншу” – 14,6 тисяч американських доларів.

При цьому сума запланованої угоди підприємця із Збройними силами становила 36 млн грн.

Військовому інкримінують одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, а генеральному директору фірми – надання такої неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає таку неправомірну вигоду будь-яких дій з використанням службового становища.

Суд обрав їм запобіжний захід у виді тримання під вартою з правом внесення застави – 10 млн грн кожному.

Польща не продовжила тимчасовий захист для українців

Посольство України у Польщі пояснило, що опубліковане польською владою оголошення про продовження дії посвідок про тимчасовий захист не стосувалося громадян України, які мають в країні тимчасовий захист на основі спеціального закону.

Про це йдеться у роз’ясненні посольства, опублікованому в офіційному Facebook.

Посольство пояснило, що оголошення Управління у справах іноземців, яке переважно зрозуміли як продовження дії тимчасового статусу для українців, не стосувалося осіб, що мають PESEL зі статусом UKR, і не означає продовження дії тимчасового захисту громадян України, які отримали цей статус на основі спеціального закону від 12 березня 2022 року.

У коментарі “Радіо Свобода” у посольстві додатково розтлумачили, що це рішення стосується осіб без громадянства або громадян третіх країн – крім України, – які можуть довести, що до 24 лютого 2022 року вони легально проживали в Україні на підставі дійсної посвідки на постійне проживання, виданої відповідно до законодавства України, і не можуть безпечно повернутися до своєї країни або регіону походження.

Також цей документ продовжує захист до 2025 року особам без громадянства або громадянам третіх країн, крім України (та членам їхніх сімей), які станом на 24 лютого 2022 року мали міжнародний захист або еквівалентний національний захист в Україні.

За інформацією польського видання Dziennik Gazeta Prawna, рішення для продовження тимчасового захисту саме для українців ще у роботі, документ найближчими тижнями передадуть на схвалення до Сейму.

Кремль готується до нападу на ЄС

Західні партнери мають об’єднати свої зусилля для протистояння вторгненню росії в Україну. В іншому випадку Кремль може запланувати розширення за межі своїх територіальних кордонів і напасти на сусідні європейські країни.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає Bloomberg.

“Мене найбільше турбує триваюча російська агресія проти України. Якщо ми не зупинимо росію, є перспективи того, що росія справді піде далі і почне нові агресивні війни, і вони відкрито про це говорять”, — сказав він у Давосі.

Домбровскіс, відповідальний за торговельну політику Європейського Союзу, попередив про те, що 2024 рік стане періодом труднощів з огляду на військові дії проти України та напруженість на Близькому Сході.

Ці фактори можуть порушити торговельні операції та ланцюжки поставок, незважаючи на оптимістичний прогноз Світової організації торгівлі про зростання на рівні 3,3% до 2024 року, сказав він. Проте існують певні потенційні ризики, на які необхідно звернути увагу.

росія не може виробляти літаки А-50

росія не може виробляти літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50, один з яких 14 січня знищили ЗСУ.

Про це сказав представник Головного управління розвідки Андрій Юсов в етері телемарафону.

За його словами, літаків А-50 у росії залишилося менше десятка. Юсов каже, що пошкоджений командний пункт Іл-22 ще “дуже довго” не можна буде побачити у відновленому стані.

“Важливий факт: росія втратила можливість виробляти подібні літаки (А-50), тому втрата кожної такої одиниці — це кратно збільшена втрата. Вона невідновлювана. Це величезна втрата, якщо казати про кошти. Це те, що вони не можуть повернути на поле бою… Реакцію можна порівняти певною мірою з реакцією на знищення крейсера Москва”, — сказав представник ГУР.