В Україні зменшать кількість міністерств

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в рамках реформи уряду планується зменшення кількості міністерств і взагалі кількості державниї службовців, але про кадрові зміни в уряді він не готовий говорити публічно.

Про це він сказав під час підсускової пресконфереенції в понеділок, 4 березня.

“Ведемо роботу щодо зміни формату уряду. Зокрема, скорочення кількості міністерств. Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр додав, що влада працює над створенням Центру уряду, де будуть зосереджені допоміжні адміністративні функції.

“Міністерства повинні мати невелику кількість дуже хороших спеціалістів, які формуватимуть державну політику, а Центр уряду надаватиме юридичну підтримку в кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері. Також Центр уряду має швидко готувати документи для того чи іншого міністерства”, – пояснив керівник уряду.

Що стосується кадрових змін в українському уряді, то прем’єр запевнив, що їх іще немає на порядку денному: вони обговорюватимуться з монобільшістю в парламенті, президентом та його офісом.

“Стосовно кадрових рішень, за чотири роки я думаю, ви вже звикли до слів “подивимось” або “побачимо”. Я можу використати обидва: побачимо і подивимось як буде”, – сказав Шмигаль.

Шмигаль заперечив тиск на опозицію в Україні

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не бачить жодних утисків опозиції в країні. Таку позицію він озвучив під час підсумкової пресконференції у відповідь на запитання кореспондентки Радіо Свобода про дискримінаційну практику обмежень виїзду за кордон для народних депутатів із опозиції.

За його словами, нині, в умовах повномасштабної війни в Україні, пріоритетом має бути дотримання чинного законодавства, і незалежно від статусу “будь-яка особа має чітко дотримуватись закону”.

“Якщо в Верховній Раді існують певні параметри того, як народні депутати України мають здійснювати свої офіційні закордонні відрядження, цих правил треба дотримуватися. Я переконаний, що всі народні депутати відповідно в цих параметрах сьогодні живуть, працюють і абсолютно користуються відповідною законодавчою базою”, – сказав Денис Шмигаль.

У Покровську 1900 абонентів залишилися без газу

Минулої доби, через обстріл окупантів було пошкоджено підземну газову трубу. Внаслідок цього почалась пожежа на газогоні, – відповідно до цього близько 1900 абонентів залишилось без газопостачання.

Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін.

Оперативну ліквідацію наслідків обстрілу армії рф у Покровську – усунення пожежі, зварювальні роботи, відновлення газогону – планується повноцінно завершити впродовж цієї доби.

Постраждалим в Одесі нададуть нове житло

Постраждалі в Одесі, які проживали у зруйнованому російськими окупантами будинку, отримають нове житло.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

“Отримав останню інформацію про рятувальну операцію в Одесі. Розбір завалів завершили. Тепер важливо, щоб люди якнайшвидше отримали всю належну допомогу, зокрема й нове житло замість втраченого. Дав доручення голові ОВА взяти це на контроль”, – наголосив глава держави.

Він зазначив, що ще триває ліквідація наслідків удару загарбників керованою авіабомбою по житловому кварталу в Кураховому Донецької області. Там людям також надають усю необхідну допомогу.

Бербок про Західні Балкани: ЄС має закрити фланги, які може дестабілізувати РФ

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що країни Західних Балкан заслуговують на рішучу підтримку на шляху до членства в Євросоюзі. Про це повідомляє DPA.

“Ми ніде в Європі не можемо дозволити собі сірі зони та повинні зробити все можливе, щоб разом закрити фланги, які РФ може використовувати для своєї політики дестабілізації, дезінформації та проникнення”, – сказала вона перед від’їздом до Чорногорії та Боснії і Герцеговини.

За її словами, це включає підтримку країн Західних Балкан у зміцненні їхніх демократичних інститутів, підвищенні їхньої стійкості та наданні громадянам цих країн економічних перспектив.

Міністерка додала, що це стало геополітичною необхідністю, “особливо перед обличчям жорстокого імперіалізму Росії, що ми робимо все можливе, щоб підтримати шість держав регіону на їхньому шляху до вступу в Євросоюз”.

“(Як ЄС, ми маємо) спільне завдання – адаптуватись до майбутнього, коли ми поставимо більше стільців за європейським столом”, – вказала Бербок.

У столиці Чорногорії Подгориці глава МЗС ФРН проведе переговори з прем’єр-міністром Мілойко Спаїчем, міністром закордонних справ Філіпом Івановичем та президентом Яковом Мілатовичем.

Пізніше в понеділок увечері Бербок має зустрітися у Сараєві з членами тристороннього президентства Боснії, а також Крістіаном Шмідтом – високим представником міжнародного співтовариства, який наглядає за мирним врегулюванням в країні.