Ракети КНДР для рф виявилися браком

Із 50 північнокорейських ракет, якими рф била по Україні, близько половини не долетіли до цілі, вибухнувши у повітрі.

Про це у коментарі Reuters розповіли в Офісі генерального прокурора України.

За даними Офіса, всього прокурори вивчили уламки 21 з приблизно 50 північнокорейських балістичних ракет, якими рф намагалася завдати ударів по Україні в період з кінця грудня до кінця лютого.

“Близько половини північнокорейських ракет збилися із запрограмованої траєкторії та вибухнули у повітрі, у таких випадках уламки не були знайдені”, – зазначили в Офісі генпрокурора.

Також там додали, що останній зафіксований запуск північнокорейської ракети KN-23 по Україні було здійснено 27 лютого. Загальна кількість виявлених пусків збігається з даними розвідки, згідно з якими Північна Корея поставила рф близько 50 балістичних ракет.

НАТО відреагувало на ядерні погрози рф

У відповідь на оголошення рф про проведення навчань з використанням тактичної ядерної зброї в НАТО заявили, що ядерна риторика росії є небезпечною та безвідповідальною.

Про це речниця НАТО Фара Дахлалла сказала у коментарі RMF FM.

Вона наголосила, що “НАТО залишається пильним”, а ядерна риторика росії — небезпечна та безвідповідальна.

“Наше колективне стримування та оборона продовжуватимуть забезпечувати захист кожного дюйма території Альянсу”, — прокоментувала Фара Дахлалла.

Речниця окремо відзначила, що “Україна має право на самооборону, закріплене в Статуті ООН, і союзники по НАТО продовжуватимуть це право підтримувати”. Однак “росія почала цю незаконну війну і повинна її закінчити”, зауважила Дахлалла.

Китай закликав Україну та росію до діалогу

Китай ініціює міжнародну мирну конференцію щодо війни між російською федерацією та Україною, в якій сторони повинні брати участь “на рівних”. На ній повинно розглядатись справедливе обговорення всіх мирних планів

Таку заяву Сі Цзіньпін зробив під час спільної прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном.

У заяві китайського лідера йдеться про те, що Пекін неодноразово заявляв свою позицію, що він не був ініціатором української кризи та не є її стороною чи учасником.

“Замість того, щоб бути спостерігачами, ми відіграємо важливу роль у забезпеченні миру. Спеціальний представник китайського уряду у справах Євразії проводить третій раунд човникової дипломатії. Водночас Китай виступає проти спроб використовувати українську кризу як цап-відбувайло, очорнити третю країну або розпалити нову холодну війну”, — йдеться у заяві Сі.

Лідер КНР також зазначив, що історія знову і знову доводить, що зрештою конфлікти можна вирішити лише шляхом переговорів.

“Ми закликаємо всі сторони відновити взаємодію та діалог для зміцнення взаємної довіри. Виступаємо за проведення у належний час міжнародної мирної конференції, визнаної як росією, так і Україною, яка забезпечує рівну участь усіх сторін та справедливе обговорення всіх мирних планів. Ми підтримуємо збалансовану, ефективну та стійку архітектуру безпеки в Європі”, — додав Сі Цзіньпін.

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку. На нього Швейцарія запросила понад 160 країн і міжнародних організацій, але не росію.

путін сподівається на підтримку Китая

Після лютого 2022 року путін встановив тісні відносини з цілою низкою країн, які поділяють його насторожене ставлення до США і Заходу. Іран постачає безпілотники й ракети. Північна Корея надсилає боєприпаси та іншу зброю. В Африці зусилля путіна, спрямовані на те, щоб постати захисником традиційних релігійних цінностей, здобули йому прихильників у низці країн, які раніше орієнтувалися на Захід.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Однак жодна з цих країн не є ближчою до росії, ніж Китай. Є ознаки того, що найближчими місяцями й роками їхні інтереси будуть тісніше збігатися після того, як голова КНР Сі Цзіньпін раніше заявив, що їхні відносини “без кордонів”.

путін “явно цінує відносини з Китаєм понад усе, а китайці, схоже, схиляються до росії зараз більше, ніж будь-коли раніше”, вважає старший радник з питань Росії та Європи вашингтонського Інституту миру США Дональд Дженсен.

“путін може дозволити собі приділяти майже всю свою увагу війні й цим зовнішнім альянсам, тому що внутрішня опозиція вже майже не стоїть на заваді. Зростаюча хвиля репресій змусила замовкнути майже всіх його критиків”, — зазначає газета The Wall Street Journal.

Політологи очікують, що внутрішні проблеми путіна будуть зосереджені виключно на закріпленні його все більш централізованої влади. путін “витрачатиме більшу частину свого часу на роздуми про війну, і це охоплює роздуми про зовнішні відносини, тому що росія не в тому економічному становищі, щоб самотужки взяти на себе весь Захід”, вважає Брайан Тейлор, професор політології.