Мінюст не бачить ризиків в арешті активів рф

Міністерство юстиції не бачить юридичних ризиків конфіскації заморожених суверенних активів росії на користь України.

Про це повідомив заступник директора департаменту міжнародного співробітництва та представництва Мін’юсту Микола Юрлов на дискусії Центру економічної стратегії (ЦЕС) “Заморожені російські активи: як конфіскувати на користь Україні”.

За його словами, що стосується потенційного арбітражного розгляду, то Мін’юст не бачить інстанції, куди могла б звернутися рф для оскарження рішення про вилучення її суверенних активів.

“Це не як із механізмом врегулювання спорів між інвесторами і державою, тому що росія, очевидно, не буде іноземним інвестором, який захищений двостороннім інвестиційним договором”, – пояснив Юрлов.

Заступник директора уточнив, що механізм міжурядових угод про сприяння та взаємний захист інвестицій призначений для приватних інвесторів.

“росія таким не є. Це суверенні активи, вони не кваліфікуються як іноземні інвестиції за змістом будь-якого двостороннього договору, про який ідеться, тому тут немає жодних юридичних перешкод”, – резюмував Юрлов.

Окупанти активізували наступальні дії

Від початку доби, 19 червня, окупанти нарощують темпи наступальних та штурмових дій, шукають шляхи вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів. Кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 95.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

На Харківському напрямку загарбники за день чотири рази без успіху атакували в районі Вовчанська та Липців. О другій половині дня російські терористи завдали підступного удару чотирма КАБами по цивільній інфраструктурі Харкова та його околиць.

На Куп’янському напрямку ЗСУ від початку доби відбивали 10 штурмових дій окупаційних військ біля Синьківки, Новоселівки та Стельмахівки. На даний час там тривають ще два боєзіткнення.

На Лиманському напрямку противник впродовж дня теж 10 разів атакував в районах Тернів, Макіївки та Греківки. Один бій ще триває. За попередньою інформацією, сьогодні втрати ворога на цьому напрямку склали 88 окупантів, дві ББМ, 75 БпЛА та два автомобілі.

На Сіверському напрямку, поблизу Верхньокам’янського та Роздолівки, агресор шість разів штурмував позиції Сил оборони. Дві атаки наші воїни відбили, ще чотири – тривають. Ситуація напружена.

На Краматорському напрямку кількість атак противника зросла до 17. Ворог шукає шляхи аби вклинитися в нашу оборону в районах Іванівського, Нового, Калинівки, Північного, Андріївки та Богданівки. 13 штурмових дій відбито, ще чотири продовжуються. За попередньою інформацією, сьогодні втрати ворога на даному напрямку склали 128 окупантів, вісім ББМ та п’ять автомобілів.

На Покровському напрямку окупанти не зменшують темпів наступу. Від початку доби ворог 36 разів атакував оборонні рубежі українських захисників. Успіху не мали 30 штурмів агресора, ще шість ворожих атак – тривають.

За сьогодні 10 бойових зіткнень відбулося на Курахівському напрямку. Наші оборонці відбили шість атакувальних дій військ агресора, ще чотири – продовжуються.

ЄС призупинив євроінтеграцію Грузії

У відносинах Грузії з ЄС зараз вкрай складний період, а євроінтеграція країни фактично зупинилася через ухвалення скандального закону про “іноагентів”.

Про це заявив посол Євросоюзу у Грузії Павел Герчинський, пише Ехо Кавказу.

У спілкуванні з журналістами Герчинський сказав, що у відносинах Грузії та ЄС настав «вкрай складний період».

“Ми неодноразово повторювали, що закон “Про прозорість іноземного впливу” негативно вплине на євроінтеграційні прагнення Грузії. На жаль, це сталося… Ухвалення цього закону, на мою думку, заморозило євроінтеграцію Грузії. Як відомо, інтеграція до ЄС потребує одностайності, а ви вже чули публічні заяви кількох країн-членів про те, що вони не готові починати переговори з Грузією, якщо цей закон залишатиметься чинним. Дуже прикро бачити, що інтеграція Грузії до ЄС практично призупинена, заморожена, тоді як ми рухаємося вперед з Україною і Молдовою”, – сказав дипломат.

Посол також повідомив, що це ще не всі наслідки для Грузії: наступного тижня міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі у Люксембурзі обговорять реакцію на ухвалення скандального закону, перед тим, як це питання піднімуть на саміті лідерів в кінці червня. Так, після ухвалення скандального закону про «іноагентів» безвізовий режим для Грузії з ЄС можуть скасувати.

рф і КНДР уклали угоду про військову допомогу

росія та КНДР уклали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство двох країн. Цей договір передбачає взаємну військову допомогу в разі агресії проти одного з учасників.

Відповідний договір був укладений під час першого за 24 роки візиту російського глави Володимира путіна до Пхеньяну у середу, 19 червня.

На відео очільник Північної Кореї Кім Чен Ин та російський диктатор Володимир путін підписують угоду.

Також путін заявив, що не відкидає розвитку військово-технічного співробітництва з КНДР. Крім того він сказав, що “об’єктивна та збалансована” позиція КНДР стосовно України “підтверджує суверенний курс цієї країни”.

“Москва та Пхеньян продовжать протидіяти звичній Заходу практиці санкційного удушення”, – заявив путін.

Своєю чергою Кім Чен Ин назвав росію “найчеснішим другом і соратником”, а путіна – “найдорожчим другом корейського народу”.