Китай шукає власні шляхи для завершення війни в Україні

Голова КНР Сі Цзіньпін на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Пекіні заявив, що Китай прагне мирних переговорів і політичного врегулювання “української кризи”, та що його країна діятиме у свій власний спосіб для досягнення такої мети.

Про це йдеться в пресрелізі Канцелярії президента Польщі, а також повідомленні МЗС КНР про переговори глав двох держав.

“Сі Цзіньпін підкреслив, що позиція Китаю стосовно “української кризи” (так у КНР називають війну росії проти України – ред.) полягає у сприянні мирним переговорам і політичному врегулюванню”, – йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства.

На переконання китайського лідера, зараз необхідно докласти зусиль для запобігання розширенню й посиленню конфлікту, зменшити напруженість та створити умови для мирних переговорів.

“Китай готовий і надалі відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні “кризи в Україні” у свій власний спосіб та підтримує всі зусилля, які сприяють мирному вирішенню кризи й побудові ефективної і стійкої архітектури європейської безпеки”, – цитує лідера країни МЗС.

При цьому Сі зауважив, що Пекін виступає проти критики іншими країнами його “звичайної торгівлі” з росією, метою чого, за його словами, є дискредитація Китаю.

Угорщина оскаржить рішення ЄС надати 1,4 млрд євро Україні

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто підтвердив, що Європейський Союз погодив спрямування 1,4 млрд євро надходжень із заморожених росактивів на військову підтримку України, та заявив про наміри Будапешта це оскаржити.

Про це він заявив на пресконференції для провладних угорських ЗМІ у Люксембурзі 24 червня, повідомляє HVG.hu.

За словами Сійярто, “ЄС перетнув червону лінію”, погодившись спрямувати 1,4 млрд євро надходжень на фінансування поставок зброї в Україну, тоді як “насправді Угорщина цього не хотіла і потрібно було б одностайне рішення”.

Голова угорської дипломатії поскаржився, що “воєнний запал засліпив тих, хто ухвалює рішення” в ЄС, і попередив, що угорська сторона вже вивчає “правові можливості” оскаржити їх.

Насамкінець Сійярто сказав, що цей крок створює довгостроковий ризик для функціонування Європейського Союзу.

У Криму розміщують військову техніку у цивільних районах

Росіяни розміщують військову техніку в цивільних районах окупованого Криму з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора росії в Україну.

Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW), опублікованому 24 червня.

Росія звинуватила Україну в ракетній атаці на Севастополь 23 червня, нагадали в інституті. Водночас російські блогери розкритикували міноборони рф і російську окупаційну владу у Криму за те, що вони не змогли запобігти удару й достатньо захистити цивільне населення. Зокрема, влада не використала сирен повітряної тривоги, щоб попередити мирних жителів про потребу шукати укриття. Також блогери звинувачували “владу” в тому, що та не збудувала поряд із пляжами укриттів.

“Російська [окупаційна] влада безвідповідально заохочувала російський туризм в окупований Крим під час війни, тоді як російські військові й далі використовують окупований півострів як тиловий плацдарм”, – заявили в ISW.

У зведенні наголошують, що російські військові, імовірно, цілеспрямовано розміщують законні військові цілі поблизу цивільних районів Криму, намагаючись стримати українські удари.

“росія, імовірно, порушує правила застосування міжнародного гуманітарного права, які свідчать, що військове командування має уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них”, – ідеться в публікації.

Окупанти просунулися на Торецькому напрямку

У російських окупантів є певні успіхи на Торецькому напрямку.

Про це сказав секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

“Там є втрати позицій. Там, дійсно, лінія фронту була найменш рухомою – є позиції, де вона взагалі не зміщувалася. Я не можу зараз сказати, чи це саме ті, які були постійно наші, або ті, де ми відходили”, – повідомив він.

Російські окупанти намагаються розтягнути українські сили. Вони поставили перед собою головне завдання – захопити логістичні шляхи.