Нацбанк почне вишукувати осіб з громадянством рф

НБУ спільно з правоохоронцями найближчими місяцями перевірить власників ліцензованих фінансових компаній на наявність паспортів рф.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Олійник агентству “Інтерфакс-Україна”.

“У нас у заявлених анкетах клієнтів не написано, що у них є російські паспорти. Ми написали запит на розвідку, на СБУ для підтвердження російських паспортів, і після цього ми зможемо анулювати ліцензії. Ми “взяли” цей урок і перевіримо через усі відкриті й закриті бази, разом із розвідкою і службами за кілька місяців усіх, у кого є ліцензії, на предмет російських паспортів”, – сказав він.

Йдеться про розслідування журналістів програми “Схеми”, які заявили про наявність паспортів рф у власників чинних компаній мікрокредитів ТОВ “Просто позика” і ТОВ “Тайм кредит” подружжя Андрія і Наталії Манучарових.

Олійник додав, що під час виведення з ринку 19 липня 2024 року ТОВ “Даймонд Пей” (ТМ DPAY, Дніпро) НБУ зіткнувся з тією ж проблемою: власники заявилися як громадяни України, маючи паспорти рф.

“Ми писали запит понад рік тому на службу (СБУ), на різні правоохоронні органи, нам ніхто не сказав про наявність російських паспортів”, – стверджує заступник голови.

За його словами, через рік регулятор актуалізував інформацію, оскільки компанія завдяки обороту в сотні мільярдів гривень зуміла стати критичним учасником ринку.

“Ми ухвалювали рішення про надання можливості бронювати працівників, і для підтвердження того, що там немає нічого з «незрозумілим» слідом, написали ще раз уточнення, і виявилося, що слід є”, – констатував він.

НБУ 22 липня 2024 року ухвалив рішення про визнання небездоганною ділової репутації фізичних осіб, які є власниками істотної участі в ТОВ “Даймонд Пей” і ТОВ “Фінансова компанія “Елаєнс” (ТМ «Fondy»).

“Рішення також ухвалено, зокрема, з огляду на наявність у власників суттєвої участі у ТОВ “Даймонд Пей” і ТОВ “ФК “Елаєнс” зв’язків із російською федерацією”, – було сказано на сайті регулятора.

Зеленський пропонує ратифікувати Римський статут

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, спрямований на приведення положень Кримінального кодексу України у відповідність до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду та забезпечення кримінально-правового переслідування за найтяжчі міжнародні злочини.

Про це ідеться в картці законопроєктів №11484 та №0285.

Законопроєкт про ратифікацію, передбачає ратифікацію самого статуту та поправок до нього, визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності, геноциду та воєнних злочинів.

Законопроєктом №11484, пропонується змінити назви деяких статей Кримінального кодексу. Зокрема, статтю 437 “Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни” планується замінити на “Злочин агресії” – планування, підготовка або розв’язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій, що каратиметься більш суворим покаранням – позбавлення волі на строк від 10 до 15 років (наразі від 7 до 12 років), а також за ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій покарання у вигляді позбавлення на строк від 10 до 15 років, або довічним позбавленням волі (наразі від 10 до 12 років).

Також Зеленський пропонує змінити назву 438 статті “Порушення законів та звичаїв війни” на “Воєнні злочини”. Покарання у цій статті не змінюється.

Крім того, Кримінальний кодекс доповнюється новими статтями, зокрема “Злочини проти людяності”, тобто умисне вчинення в межах усвідомленого широкомасштабного або систематичного нападу на цивільне населення, яке виражається в:

  • переслідування будь-якої групи або спільноти, яка може бути ідентифікована, тобто обмеження основних прав людини за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, статевими або іншими підставами (ознаками) дискримінації, визначеними міжнародним правом як неприпустимі;
  • депортації населення, тобто примусового і за відсутності підстав, передбачених міжнародним правом, переміщення (виселення) однієї чи більше осіб з місцевості, на території якої вони законно перебували, на територію іншої держави;
  • насильницького переміщення населення, тобто примусового і за відсутності підстав, передбачених міжнародним правом, переміщення (виселення) однієї чи більше осіб з місцевості, на території якої вони законно перебували, до іншої місцевості у межах однієї держави;
  • зґвалтування, сексуальної експлуатації, примушування до зайняття проституцією, примусової вагітності, примусової стерилізації або будь-яких інших форм сексуального насильства;
  • рабства або торгівлі людьми;
  • насильницького зникнення;
  • незаконного позбавлення волі;
  • катування;
  • інших умисних нелюдських діянь подібного характеру, які супроводжуються заподіянням сильних страждань або тяжких тілесних ушкоджень чи серйозної шкоди психічному або фізичному здоров’ю.

За такі кримінальні порушення передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

США можуть надати Україні далекобійні ракети

Адміністрація Джо Байдена “відкрита” для надання Україні крилатих ракет дальнього радіусу дії, що надасть українським винищувачам F-16 більшої бойової потужності.

Готовність Білого дому надати Україні крилаті ракети з’явилася на тлі успішної Курської операції, пише Politico.

Остаточного рішення про відправку ракет ще не прийнято, але, за словами одного з чиновників адміністрації Байдена, адміністрація зараз працює над деталями. Ці питання включають перевірку передачі чутливих технологій і забезпечення того, щоб українські літаки могли запустити ракету вагою 1000 кг.

Пентагон відмовився коментувати, чи схвалив він передавання ракет.

“Ми розглядаємо низку варіантів, щоб задовольнити потреби України в допомозі у сфері безпеки, однак ми не маємо жодної інформації, яку могли б надати”, – сказав речник Пентагону Джефф Юргенсен.

Наразі у Білому домі і Пентагоні тривають переговори.

Покровськ під загрозою — мешканців просять евакуюватися

Російські окупаційні війська продовжують наближатися до Покровська Донецької області та знаходяться приблизно за 10 км від міста. Жителям необхідно евакуюватися якомога скоріше.

Відповідне звернення начальника Покровської МВА Сергія Добряка опублікувала міськрада Покровська у четвер, 15 серпня.

Добряк наголосив, що окупанти цинічно обстрілюють не тільки об’єкти критичної інфраструктури, але й житлову забудову. Наразі у місті триває евакуація, з якою жителям не можна зволікати, підкреслив начальник МВА.

“Ворог швидко наближається до околиць Покровська. У громаді триває евакуація. Не зволікайте!”, – звернувся до жителів Добряк.

Всіх, хто хоче евакуюватися, просять звертатися за телефонами: 0-800-408-911.

  • контактний центр Покровської МВА: 0800300101;
  • волонтери БФ “Схід SOS”: евакуація з дітьми, тяжкохворими та маломобільними особами із розселенням, з домашніми улюбленцями: 0800332614 з понеділка по суботу з 08.00 до 18.00 години;
  • волонтери ГО “Проліска” для супроводу тяжкохворих з медичним персоналом: 0932022232 та 0964041034.

Диодные лазеры: применение в эстетической косметологии

Значение лазеров в современной эстетической медицине сложно переоценить. В каждом салоне красоты, даже небольшом, обязательно есть диодный лазер, который позволяет максимально эффективно и при этом безболезненно избавиться от лишней растительности на теле и на лице. В области высокоэффективной аппаратной косметологии заслуженно высокое место занимает продукция чешской компании Alvi Prague – ее диодные лазеры используются для проведения самых разных эстетических процедур.

Как работает диодный лазер: основной принцип

Аппарат генерирует лазерный луч, но этот луч не отличается стойкостью, для того, чтобы его сконцентрировать, используется специальная линза. Таким образом, для того. чтобы достичь волосяного фолликула, сначала луч проходит через оптоволоконный светодиод, а потом через линзу. В итоге темный пигмент волосяной луковицы нагревается, а сама она погибает.

В манипулу диодного лазера встроен специальный охлаждающий элемент. так что можно не волноваться о том, что на коже появятся ожоги. Диодный лазер применяется в основном в таких случаях:

  • когда волосы растут слишком активно;
  • когда необходимо удалить волоски, растущие в кожных складках;
  • когда после того, как была проведена привычная восковая эпиляция, на коже появилось раздражение;
  • когда нужно удалить вросшие волоски.

С помощью диодного лазера можно удалить растительность даже в особо чувствительных областях, таких как зона бикини и подмышки.

Дополнительная информация об эпиляции с помощью диодного лазера

У такой  комфортной косметологической процедуры есть определенные противопоказания, о которых следует знать. Так, ее нельзя проводить, если женщина интенсивно загорала и тем более если у нее на теле есть солнечные ожоги. также процедура полностью противопоказана людям с сахарным диабетом и тем, у кого обнаружены злокачественные новообразования.

Во всех остальных случаях косметолог примет клиентку, а лазерная эпиляция будет проведена на самом высоком уровне, особенно если в косметологической клинике используется оборудование от Alvi Prague. Оно отличается не только функциональностью, но и эргономичностью, к тому же работать с ним очень просто. И при этом благодаря такому оборудованию клиентов в косметологическом салоне станет больше. Кроме прочего, чешский производитель также заботится и о дизайне, так что оборудование привлекает стильным внешним видом.