Україна втратила один винищувач F-16

Один з винищувачів F-16, які Україна нещодавно отримала від союзників, нібито розбився. Інцидент стався у понеділок, 26 серпня.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Як розповів виданню неназваний американський чиновник, винищувач не був збитий росіянами. Це сталося під час масованого ракетного удару по Україні.

Журналісти уточнюють, що причиною авіакатастрофи, ймовірно, стала помилка пілота. За даними WSJ, Пентагон скерував Повітряним силам ЗСУ прохання прокоментувати такі чутки.

Також видання з посиланням на співрозмовників пише, що загалом у рамках першої партії поставок Україна отримала шість винищувачів F-16.

Журналісти українського видання РБК-Україна звернулися за коментарем до Повітряних сил, але там не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.

Комітет підтримав закон про підвищення податків

Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики підтримав оновлену версію урядового законопроєкту №11416-д, який передбачає підвищення податків.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Внесення законопроєкту на голосування підтримали 17 парламентарів, тоді як двоє проголосували проти.

За словами Железняка, особливо спірною була норма про податок 50% на банківські послуги – проти виступали НБУ та Мінфін. У ході засідання депутати вирішили повернутись до цього пункту у другому читанні.

Водночас Комітет вирішив додати 1% для юросіб ФОП 3-ї групи. Крім того, нардепи залишили підвищення військового збору з 1,5% до 5%, авансові внески на АЗС, 1% для всіх форм ФОП 3-ї групи, 25% прибутку на фінустанови та помісячну звітність ПДФО.

“Я інтерпретую відповідь Мінфіну, що буде дуже важко звести бюджет з 30 млрд грн з 125 які запитував Мінфін. В наступному лише 127 з 340 млрд грн. Це теж велика проблема”, – зазначив Железняк.

Нардеп вважає, що для збільшення доходів держава має:

  • переглянути витрати та скоротити їх;
  • провести додаткову економію від реструктуризації – залучити 385 млрд. грн. (220 млрд. чистими) на внутрішньому ринку до кінця року.

Голосування за документ відбудеться вже наступного тижня.

Чи зможе росія повернути контроль над Курщиною

росії потрібно більше військ для відновлення контролю над своїми територіями. Однак рф не зможе цього зробити, якщо не відведе війська з України або не відправить на службу в Курську область призовників.

Про це повідомляє The Hill.

Як зазначає видання, відправлення на війну призовників є політично складним завданням через обіцянку російського диктатора Володимира путіна не перекидати їх в Україну.

Крім цього, як пише The Hill, успіх України підірвав моральний дух серед російських військових.

Через короткостроковий характер попередніх операцій багато хто поспішив назвати маневр ЗСУ ризикованою авантюрою. Проте, з розгортанням кампанії стає дедалі очевиднішим, що головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відкрив новий фронт, що стало несподіванкою для російських військ, зазначають журналісти видання.

Операція ЗСУ у Курській області має вплив далеко за межами поля бою, оскільки демонструє ознаки безладу всередині Кремля. Наразі увага російського командування все більше зміщується з українського напрямку на забезпечення стабільності власного режиму.

Сирський описав ситуацію під Покровськом

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський декілька днів поспіль працював у бригадах, які ведуть оборону на Покровському напрямку. Там наразі найскладніша ситуація.

Про це ідеться в повідомленні головкома.

За словами Сирського, робота у штабах триває практично в цілодобовому режимі.

“Постійно доводиться ухвалювати нестандартні рішення для зміцнення оборони та знищення наступаючого противника”, — зазначив він.

Найбільш інтенсивні бої точаться на східних околицях Гродівки, далі по рубежу Кам’яного та Красного ярів, безпосередньо в Новогродівці, нижче, у районі східної околиці Михайлівки, яка розташована перед Селідовим.

“Бої мають виключно жорсткий характер. Ворог кидає у бій все, що може рухатись і наступати, намагаючись прорвати оборону наших військ. Наші бійці проявляють мужність та героїзм у боях із силами противника, що переважають”, — зазначив Сирський.

Зокрема, він відзначив військових 25 окремої повітряно-десантної бригади, “від дій якої ворог зазнає великих втрат”, військовослужбовців 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша та 150 окремої механізованої бригади, “які не залишають жодних шансів ворогам повернутися живими та неушкодженими з поля бою”.