Україна може створити ядерну бомбу

Україна може розробити ядерну бомбу протягом декількох місяців. Це може статись, якщо новообраний президент США Дональд Трамп припинить військову допомогу Києву.

Про це повідомляє The Times.

В аналітичній записці, підготовленій для Міністерства оборони України йдеться про те, що Україна зможе швидко створити базовий пристрій з плутонію за технологією, подібною до бомби “Товстун”, скинутої на Нагасакі в 1945 році.

“Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Манхеттенського проекту, не було б складним завданням і 80 років потому”, – йдеться в документі.

Видання пояснило, що не маючи часу на будівництво і запуск великих потужностей, необхідних для збагачення урану, у воєнний час Україні довелося б покладатися на використання плутонію, видобутого з відпрацьованих паливних стрижнів, вивезених з українських ядерних реакторів.

Водночас варто зауважити, що Україна все ще контролює дев’ять діючих реакторів і має значний ядерний досвід, попри те, що в 1996 році вона відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі.

“Вага плутонію, наявного в Україні, може бути оцінена в сім тонн… Значний арсенал ядерної зброї потребував би набагато менше матеріалу… Кількість матеріалу достатня для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн”, – йдеться у звіті.

Автори документа підсумували, що така бомба мала б приблизно десяту частину потужності “Товстуна”.

Уряд хоче розширити повноваження БЕБ

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроект №12200 про вдосконалення правового регулювання діяльності Бюро економічної безпеки.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Передбачається розширення повноважень Бюро. Пропонується:

  • надати детективам БЕБ право звертатися із запитом до державних спеціалізованих установ щодо отримання висновку спеціаліста під час з’ясування обставин вчинення кримінального проступку;
  • передбачити розкриття страховиком на письмову вимогу БЕБ інформації, що становить таємницю страхування, у разі відкриття кримінального провадження щодо фізичної особи або посадових осіб юридичної особи;
  • доповнити повноваження військово-цивільних і військових адміністрацій повноваженнями щодо сприяння діяльності БЕБ;
  • надати право тимчасовій слідчій комісії ВРУ залучати до участі в розслідуванні працівників Бюро.

“Реалізація акта забезпечить удосконалення діяльності БЕБ та узгодження положень національного законодавства”, – ідеться в пояснювальній записці.

рф обстріляла Куп’янськ – двоє людей поранено

Удень 13 листопада російська армія обстріляла Куп’янськ на Харківщині.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

“За даними слідства, 13 листопада близько 15:30 окупанти обстріляли м. Купʼянськ. Зафіксовано влучання по автомобілю швидкої медичної допомоги: поранено 66-річного водія”. – ідеться в повідомленні.

Також росіяни влучили по приватному житловому сектору. 49-річний чоловік дістав поранень. Пошкоджені будинки.

США відкривають в Польщі нову базу ППО

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський оголосив про відкриття нової бази протиповітряної оборони в середу, 13 листопада.

Про це він заявив напередодні у фейсбуці.

“13 листопада ми відкриваємо базу протиракетної оборони в Редзіково. Коли йдеться про безпеку та зовнішню політику, ми залишаємося єдиними, незалежно від наших поглядів”, – зазначив Сікорський.

Він наголосив, що польсько-американський альянс є міцним, незалежно від того, хто править у Варшаві та Вашингтоні.

За словами польського міністра, робота над створенням бази ППО забрала деякий час, але це будівництво доводить геостратегічну рішучість Сполучених Штатів.

Водночас видання Wiadomosci зазначає, що ця база нездатна захистити від загроз з боку росії, тому що розроблялася десять років тому для захисту від Ірану. Системи протиракетної небезпеки здатні перехоплювати невелику кількість ракет середньої дальності (близько 1-5 тис. км) з боку Близького Сходу.