Цитати Марселя Пруста: мудрість, що надихає

Марсель Пруст: видатний письменник

Французький письменник, есеїст та критик Марсель Пруст здобув світове визнання як автор роману-епопеї “У пошуках утраченого часу”, одного з найвизначніших творів світової літератури двадцятого століття.

Популярність Марселя пояснюється тим, що він став першим автором, який описав гомосексуальність у літературній формі. Пруст був бісексуалом, і в роки Першої світової війни фінансував дім терпимості для гомосексуалів.

Творчість Пруста

Він почав роботу у 1909 році над найпопулярнішим своїм шедевром – “У пошуках втраченого часу”, а 1913 року, у вересні, вийшов перший роман епопеї “На Сваннову сторону”, який письменник розмістив у видавництві “Ґрассе” за власний кошт. Читачі та критики прийняли твір холодно. Зате другий його роман “У затінку дівчат-квіток” приніс Марселю славу та удостоєний премії братів Гонкурів.

Актуальні цитати Марселя Пруста

Ось деякі з його влучних висловлювань:

  • “Якщо мріяти трохи небезпечно, то ліки від цього не в тому, щоб менше мріяти, а в тому, щоб більше мріяти, мріяти постійно”.
  • “Насамперед ми мріяли заволодіти серцем жінки, в яку були закохані; тепер одне відчуття, що ти володієш серцем жінки, може виявитися достатнім, щоб ми закохалися в неї”.
  • “Час, який змінює людей, не впливає на наше уявлення про них”.
  • “Випадки, які зводять нас з людьми, не збігаються з часом, коли ми їх полюбимо: ми можемо зіткнутися з цими людьми до того, як усе почалося, і потім, коли все вже скінчено, але перша поява в нашому житті людини, яку нам пізніше судилося полюбити, заднім числом знаходить нам силу передбачення, ознаки”.
  • “Любов – це простір і час, виміряні серцем”.
  • “Для того, щоб ми полюбили жінку, іноді досить буває її зневажливого погляду, зверненого на нас, достатньо подумати, що вона ніколи не належатиме нам”.
  • “Справжня подорож полягає не в тому, щоб шукати нові ландшафти, а в тому, щоб знайти нові очі”.
  • “Як істота, що мислить, може не розуміти, що, посміюючись над людиною, яка щиро до неї розташована, вона скочується в болото, звідки її ніякими силами не витягнеш?”.
  • “Ревнощі часто не що інше, як баламутне прагнення до тиранії, перенесене до сфери любові”.
  • “Деякі дні в людському житті можна порівняти зі скелями: карабкаєшся по них з неймовірною працею, не бачачи кінця та краю шляху. Інші ж дні – немов рівнини: рухаєшся ними легко, швидко і безперешкодно”.
  • “Знати – не завжди означає розуміти”.
  • “Він так довго думав про це, що вже почав це проповідувати”.
  • “Щастя благотворне для тіла, але лише горе розвиває здібності духу”.
  • “Нам бракує лише необхідного: великого шматка піднебіння. Намагайтеся завжди зберегти шматок неба над вашим життям”.
  • “Розумна людина має право бути нещасним тільки через жінку, яка варта того”.
  • “Тільки з допомогою мистецтва ми можемо залишити себе, дізнатися, як інший бачить всесвіт”.
  • “Ясними ми називаємо думки, які каламутні так само, як і наші власні”.
  • “Люди в більшості своїй до того нам байдужі, що коли ми наділяємо когось із них здатністю засмучувати і радувати нас, то ця істота представляється нам що вийшла з іншого світу, ми поетизуємо його, вона перетворює наше життя в захоплюючий дух простір, де воно виявляється на більш менш близькій від нас відстані”.

Марсель Пруст залишив нам безліч мудрих думок, які продовжують надихати людей і сьогодні.

Хліб на заквасці чи білий: який обрати для здоров’я?

Що таке хліб на заквасці

Цей хліб виготовляється на природній заквасці – суміші борошна, води, бактерій і дріжджів. Завдяки тривалому бродінню він набуває кислуватого смаку, пористої структури та краще зберігається.

Користь хліба на заквасці

  • Краще засвоєння нутрієнтів. Ферменти, що активуються під час ферментації, руйнують антинутрієнти, полегшуючи засвоєння мінералів.
  • Регулювання рівня цукру. Хліб на заквасці має нижчий глікемічний індекс, тож рівень глюкози після споживання зростає повільніше.
  • Здоров’я кишківника. Хоча більшість бактерій гинуть під час випікання, клітковина і поліфеноли залишаються й підтримують мікробіом.
  • Полегшене травлення. Часткове розщеплення білків, зокрема глютену, робить такий хліб легшим для перетравлення.
  • Ситність і підтримка серця. Завдяки волокнам і користі для кишківника хліб на заквасці може знижувати серцево-судинні ризики.

А що з білим хлібом

Білий хліб виготовляється з рафінованого борошна, позбавленого оболонок і зародків зерна. У результаті він містить здебільшого прості вуглеводи, які швидко підвищують рівень цукру в крові та спричиняють енергетичні “гойдалки”. Також у ньому значно менше нутрієнтів – більшість вітамінів і корисних жирів втрачаються під час обробки. Часто їх додають штучно, але це лише частково компенсує втрати.

Який висновок

Хліб на заквасці, особливо з цілозернового чи житнього борошна, – безпечніший і корисніший для здоров’я. Однак білий хліб залишається доступнішим і звичнішим варіантом. Якщо ж вживати його регулярно, варто пам’ятати про ризики, пов’язані з високим глікемічним індексом, обробкою та відсутністю природних поживних речовин.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.

Популярні продукти можуть викликати нічні жахіття

Вчені досліджують зв’язок між їжею та сном

Вчені несподівано встановили зв’язок між тим, що ми їмо, і тим, які сни бачимо. Навіть улюблені продукти можуть провокувати нічні жахіття.

Які продукти провокують жахіття

Дослідження провели вчені з Монреальського університету. Вони опитали понад 1000 студентів, просили оцінити якість сну після споживання різних продуктів. Найчастіше студенти скаржилися на ласощі, гостру їжу та молочні продукти. Цікаво, що жінки активніше пригадували, що їм снилося, аніж чоловіки.

Зрештою, вдалося встановити, що навіть такий безпечний та популярний продукт як сир може провокувати нічні жахіття. Причина криється у непереносимості лактози, особливо якщо вона супроводжується болями у шлунку.

Інші фактори, що впливають на якість сну

Крім того, якість сну погіршує глютен (у людей з целіакцією) та фруктоза (у випадку непереносимості). Наразі вчені продовжують дослідження, щоб зробити точні висновки.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.

Як пережити спеку: поради дієтологів щодо харчування

Спека та її наслідки

Зміна клімату призводить до того, що хвилі спеки стають частішими та інтенсивнішими. Це значно підвищує ризик захворювань, пов’язаних зі спекою, погіршує перебіг хронічних хвороб та збільшує ймовірність смертельних випадків.

Поради дієтологів

Експерти з харчування у коментарі виданню WellnessPulse розповіли, як легше перенести літню спеку. Дієтологиня Келлі Крайсір радить бути обережними з алкоголем та кофеїновмісними напоями у спеку. Вона рекомендує: кожну порцію кави чи коктейлю варто компенсувати такою ж кількістю води, щоб запобігти зневодненню організму.

Продукти для підтримки водного балансу

У спеку пріоритетом є харчування, яке підтримує водний баланс організму. За словами Сюзанни Хайслоп, спеціалістки з харчування, свіжі фрукти (кавун, полуниця, персики, апельсини) та овочі (огірки, помідори, листова зелень) є ідеальними. Вони забезпечують організм необхідними електролітами та мікроелементами, що допомагають регулювати температуру тіла.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.

Бюджетний маршрут Києвом: ідеї для відпустки

Відкрийте для себе Київ

Опитування показують, що більшість українців планують провести літню відпустку вдома. Одним з найпопулярніших міст для туризму називають Київ. Українська столиця закохує у себе з першої секунди. Хочеться милуватися Дніпром, пити каву “на Золотих” та купувати квіти на Подолі.

Планування маршруту

Приїжджати до Києва найкраще принаймні на два дні. Навіть цього часу вистачить, щоб надихнутися та перезавантажитися. Хоча, звичайно, чим більше, тим краще.

Хрещатик та Майдан Незалежності

Всі дороги ведуть на Хрещатик. Гамірна та енергійна вулиця нагадує калейдоскоп чудес та музей просто неба. Спершу варто зробити зупинку на Майдані Незалежності й подякувати героям, які виборювали нашу свободу ціною власних життів.

Володимирська гірка

Якщо хочеться помилуватися прекрасними дніпровськими пейзажами, можна зробити зупинку на Володимирській гірці. Посидіти на лавочці, почуваючись “у прямому ефірі” фантастичної краси. Випити кави або прохолодного лимонаду.

Пейзажна алея та Андріївський узвіз

Наступна зупинка – Пейзажна алея, де можна помилуватися роботами українських митців. А, дійшовши до Андріївського узвозу, насолодитися атмосферою однієї з найколоритніших вулиць України. До слова, там можна придбати сувеніри на будь-який смак: від срібних прикрас до вінтажних платівок.

Десятинна церква та Національний музей історії України

Далі обов’язково варто піднятися до локації, де колись була розташована Десятинна церква. Перебуваючи там, відчуваєш, як минуле припіднімає завісу, й, здається, що перед очима оживають картини древнього княжого Києва. Якщо є час, варто завітати до Національного музею історії України. Місцеві експозиції розповідають про нашу історію від найдавніших часів, а віднайдені скарби сягають часів палеоліту.

Софія Київська та театральні вистави

Також неодмінно варто навідати Софію Київську. Вціліла з часів Київської Русі, вона береже княжу славу й велич древньої столиці. Родзинкою вікенду у Києві може стати відвідування театру. Але тут важливо вполювати квитки, адже цікавих вистав – багато, а охочих їх подивитися – ще більше.

Завершення мандрівки

На фінал мандрівки варто завітати до книгарні по новинку у дорогу. Наприклад, до “Сенс” на Хрещатику або Readeat на Антоновича.