ФДМУ продав “Укррибпроект” за 91 мільйон гривень

Фонд державного майна України за 91 мільйон гривень продав єдиний майновий комплекс “Укррибпроекту”, що розташований у Києві. Про це повідомив Фонд державного майна України.

“Понад 91 млн грн — результат онлайн-аукціону з приватизації єдиний майновий комплекс Українського державного інституту по проектуванню підприємств рибного господарства і промисловості “Укррибпроект”, — говориться у повідомленні.

Які результати торгів?

“Торги проходили в електронній торговій системі “Prozorro.Продажі”. У торгах змагалося 13 учасників, що зумовило зростання вартості у 6,04 раза: від стартової ціни — 15,07 млн грн, до переможної — понад 91 млн грн”, — повідомляє ФДМУ.

Покупець додатково має сплатити ПДВ у розмірі понад 18,2 млн грн, тож загальний економічний ефект може становити понад 109,2 млн грн, зазначають у Фонді держмайна.

Що включає об’єкт приватизації?

“Після повної оплати лота з урахуванням ПДВ, новий власник отримає об’єкт приватизації, що розташований в Шевченківському районі міста Києва та включає в себе 9 одиниць нерухомого майна загальною площею 3 084,70 м², 9 одиниць рухомого майна (обладнання, інвентар тощо) та 11 транспортних засобів”, – зазначено у повідомленні.

Серед умов приватизації об’єкта – погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом й не допустити звільнення працівників підприємства протягом 6 місяців, додають у ФДМУ.

Нагадаємо: Раніше ФДМУ повідомив, що за результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень та 156,59 млн гривень ПДВ, тож сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. А у 2024 році дохід від приватизації державного майна зріс у 3,1 раза (на 6,75 млрд грн) порівняно з 2023 роком – до 9,9 млрд грн.

Також повідомлялося, що на торги з продажу ПАТ “Сумихімпром” ніхто не прийшов. Тому ФДМУ вирішив зменшити стартову ціну приватизації підприємства з виробництва добрив та азотних сполук з 1,158 млрд до 1,088 млрд гривень. Раніше повідомлялося, що Рівненський автомобільний ремонтний завод знову повернули у власність держави, адже приватному власнику, який мав погасити заборгованість перед бюджетом та працівниками підприємства, зробити цього так і не вдалося.

Сі Цзіньпін пообіцяв підтримати Росію проти санкцій США

Яка підтримка буде надана Росії?

Голова Китайської народної республіки Сі Цзіньпін пообіцяв посилити підтримку Росії на тлі погрози президента США Дональда Трампа запровадити вторинні санкції щодо торговельних партнерів Москви. Про це пише The Moscow Times з посиланням на російське пропагандистське видання РИА Новости.

На зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Пекіні китайський лідер зазначив, що міністерства закордонних справ двох країн мають “ефективно реалізовувати важливі домовленості”, яких він досяг із президентом Володимиром Путіним, а також “зміцнювати взаємну підтримку та співпрацю на багатосторонніх майданчиках, таких як Шанхайська організація співробітництва”. Він також наголосив на необхідності захищати безпеку та інтереси розвитку двох країн.

Які наслідки для нафтового ринку?

Нагадаємо: Ціни на нафту 15 липня впали після того, як президент США Дональд Трамп встановив для Росії 50-денний термін для завершення війни в Україні та уникнення санкцій, що послабило побоювання щодо поставок. “Увага була зосереджена на Дональді Трампі, були певні побоювання, що він може негайно запровадити санкції проти Росії, а тепер він дав ще 50 днів. Ці побоювання щодо неминучого додаткового напруження на ринку розвіялися”, – сказав Джованні Стауново, аналітик сировинних товарів UBS.

Аналітики ING заявили, що якщо потенційні санкції будуть запроваджені, то це “кардинально змінить перспективи нафтового ринку”. “Китай, Індія та Туреччина є найбільшими покупцями російської сирої нафти. Їм потрібно буде зважити вигоди від купівлі російської сирої нафти зі знижкою порівняно з вартістю свого експорту до США”, – зазначили аналітики ING.

Правоохоронці викрили масштабну мережу фальсифікату

Правоохоронці викрили кримінальну мережу, яка налагодила на території держави масштабний бізнес із виробництва та збуту фальсифікованої агропродукції. Про це повідомляє Національна поліція.

Зазначається, що до складу злочинної спільноти входило 8 угруповань, учасниками яких було більше 20 громадян України. “Зловмисники організували 8 підпільних цехів, де в промислових масштабах виготовляли пестициди. Сировину для їх виробництва, яка містила сильнодіючі та отруйні речовини, фігуранти замовляли та отримували з Китаю”, – повідомляють правоохоронці.

Які методи використовували злочинці?

За їхніми даними, надалі члени угруповання маркували незаконно виготовлену сільськогосподарську продукцію товарними знаками провідних агрохімічних компаній Європи та США. З цією метою на території Київської та Одеської областей створили 2 цехи з виробництва відповідної поліграфічної продукції (захисних голограм, етикеток, упаковок, інструкцій тощо). Крім того, у Харківській області функціонувало окреме виробництво тари для контрафактної продукції.

Які результати операції правоохоронців?

В Нацполіції повідомляють, що збут фальсифікованої продукції під виглядом оригінальних товарів здійснювався на території України та країн ЄС через онлайн-магазини та логістичні компанії. Протягом березня-липня поточного року зловмисники виготовили понад 400 тонн контрафактної агрохімічної продукції. За даними поліції, очікуваний дохід від її реалізації складав понад 200 мільйонів грн.

Правоохоронці провели 89 обшуків за місцями здійснення протиправної діяльності на території Київської, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та столиці. За результатами виявлено та вилучено понад 175 тонн контрафактної продукції та сировини для її виготовлення, етикетки, пластикову тару, голографічні захисні елементи різних торгових марок та обладнання для їх виготовлення, банківські картки, документи, печатки суб’єктів господарювання, “чорнові” записи, грошові кошти в українській та іноземній валюті на загальну суму, еквівалентну близько 9 мільйонам гривень та 20 автомобілів.

Орієнтовна вартість вилученої фальсифікованої продукції та компонентів для її виготовлення складає понад 100 мільйонів гривень, повідомляє поліція. Після отримання результатів експертних досліджень вилученої продукції буде вирішено питання щодо повідомлення фігурантам про підозру.

Нагадаємо: Державна митна служба повідомила про викриття кількох угруповань, що вивозила автомобілі на територію України під виглядом гуманітарної допомоги.

Смачні рецепти вишневого варення на зиму

Як приготувати вишневе варення з кісточками?

Інгредієнти: вишня – 500 грамів; цукор – 900 грамів;

Перед приготуванням слід простерилізувати банки та кришки. Ягоди потрібно перебрати, помити кілька разів і ретельно обсушити. Потім засипати цукром, акуратно перемішати та залишити на 30 хвилин, щоб вишня пустила сік. Коли з’явиться достатньо соку, варення ставлять на плиту, доводять до кипіння, знімаючи піну. Після охолодження варення знову доводять до кипіння, проварюють 5 хвилин і знову охолоджують. Цю процедуру повторюють тричі. Готове варення розкладають по стерилізованих банках і закручують.

Як приготувати “королівське” вишневе варення без кісточок?

Інгредієнти: вишня без кісточок – 1 кілограм; цукор – 1 кілограм;

Ягоди слід промити та дати стекти воді. Засипати їх цукром і залишити, поки він не забарвиться у вишневий колір, а плоди не пустять сік. Потім миску з варенням ставлять на вогонь, доводять до кипіння і варять 5 хвилин. Після цього залишають охолонути на 3 – 5 годин. Цю процедуру повторюють ще двічі. Гаряче варення розливають по стерилізованих банках, закривають, перевертають і залишають охолонути під теплою ковдрою.

Обидва рецепти дозволяють зберегти смак літа у банці – для млинців, пирогів або просто до чаю.

Meta інвестує в центри обробки даних зі штучним інтелектом

Засновник Meta Марк Цукерберг заявив, що компанія витратить сотні мільярдів доларів на будівництво величезних центрів з обробки даних зі штучним інтелектом у США. Про це повідомляє BBC.

Які інвестиції планує Meta?

Meta інвестувала значні кошти в розробку того, що вона називає “суперінтелектом”. Це технологія, яка, за даними компанії, може перевершити найрозумніших людей.

Коли запрацюють нові центри?

За словами Цукерберга, перший багатогігаватний центр із обробки даних під назвою Prometheus має запрацювати у 2026 році. Цукерберг сказав, що Meta будує кілька багатогігаватних кластерів, і що один кластер під назвою Hyperion може масштабуватися до п’яти гігаватів протягом кількох років.

Він зазначив, що Prometheus буде побудовано у штаті Огайо, тоді як Hyperion буде побудовано в Луїзіані, і очікується, що він повністю запрацює до 2030 року.

Компанія, яка заробляє більшу частину своїх грошей на онлайн-рекламі, отримала понад 160 мільярдів доларів США доходу у 2024 році.

Нагадаємо: Meta веде переговори про купівлю стартапу PlayAI, який розробляє інструменти відтворення голосу за допомогою штучного інтелекту.