Укртрансгаз впроваджує 3D-моделювання газосховищ

АТ “Укртрансгаз”, оператор газосховищ України, уперше провів вертикальне сейсмопрофілювання для створення 3D-моделей газосховищ. Про це повідомила пресслужба компанії.

“Простіше кажучи, ми зазирнули глибоко під землю, щоб отримати чітке ‘зображення’ геологічної структури, на основі якого моделюємо наші сховища. Це потрібно для кращого розуміння, як влаштовані підземні газосховища і як ними керувати безпечно та ефективно”, – пояснили в Укртрансгазі.

Які результати дослідження?

Дослідження у свердловині Більче-Волицько-Угерського ПСГ у Львівській області виконали геофізики Укртрансгазу спільно з сервісною компанією “Горизонти” та фахівцями Інституту транспорту газу.

Які фінансові результати у Нафтогазу?

Нагадаємо: У першому півріччі 2024 року “Нафтогаз” отримав прибуток, що майже у 4 рази більше порівняно із першим півріччям 2023 року.

Банки прогнозують зростання залучених коштів у 2025 році

Банки очікують у третьому кварталі 2025 року зростання залучених коштів від населення та бізнесу, підвищення їхньої вартості, а також покращення термінової структури фондування. Про це свідчить опитування Національного банку України (НБУ), передає “Інтерфакс-Україна”.

Які результати опитування НБУ?

Респондентів свідчили про зростання обсягів фондування від домогосподарств, ніж від корпорацій, – коментує регулятор оприлюднені у вівторок результати опитування. Зазначається, що обсяг оптового фондування, зокрема через випуск облігацій, залучення коштів від МФО, материнських банків та довгострокове рефінансування дещо зріс.

Які фактори вплинули на зростання запозичень?

Зростання запозичень від населення значною мірою зумовили регуляторні вимоги. Підвищення вартості коштів та збільшення пропозиції з боку клієнтів стимулювали банки до активнішого залучення ресурсів як від домогосподарств, так і від бізнесу. Водночас прагнення змінити структуру фондування частково стримувало залучення коштів від корпоративного сектору.

GM повідомила про падіння прибутку на 32% у Q2 2025

General Motors заявила, що її прибуток у другому кварталі 2025 року скоротився на 32% через втрати від нових мит. Про це пише Reuters.

Який прибуток у GM у другому кварталі?

Найбільший автовиробник США General Motors (GM) повідомив про падіння прибутку до $3 млрд у другому кварталі — це на 32% менше, ніж торік. Причина — торговельні мита, які, за словами компанії, уже коштували їй $1,1 млрд.

Які прогнози GM на майбутнє?

GM очікує, що вплив тарифів лише посилиться у третьому кварталі. Компанія зберегла річний прогноз на рівні $10–12,5 млрд скоригованого прибутку, хоча визнає, що мита можуть зменшити його на $4–5 млрд. GM планує компенсувати близько 30% цього ефекту за допомогою внутрішніх заходів.

Які результати продажів GM?

Виручка за квартал знизилася на 2% — до $47 млрд. Прибуток на акцію склав $2,53 (торік — $3,06). Аналітики очікували гірших показників ($2,44 за акцію). Акції GM впали на 3% у передринковій торгівлі.

Попри негативний вплив мит, базовий бізнес GM демонструє стабільність. Продажі в США зросли на 7%, компанія зберігає високі ціни на позашляховики та пікапи. Водночас GM вийшла на невеликий прибуток у Китаї — після торішніх збитків.

Нагадаємо: General Motors отримала рекордний скоригований операційний прибуток у 2024 році завдяки високим цінам і зниженню запасів, навіть попри те, що його чистий прибуток постраждав від реструктуризації бізнесу в Китаї.

Ворожий удар по Сумщині: знеструмлено частину споживачів

Внаслідок одного з ворожих ударів по території Сумщини знеструмлено частину споживачів. Про це повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров.

“Деякі медичні заклади працюють на резервному живленні”, – написав Григоров. Він зазначив, що фахівці вже відновлюють електропостачання.

10 фруктів з високим вмістом клітковини для літа

Які фрукти містять найбільше клітковини?

У літню спеку саме час скористатися дарами сезону й поповнити раціон свіжими фруктами. Окрім вітамінів, вони можуть стати чудовим джерелом клітковини – корисної для травлення, серця, імунітету й навіть зниження ризику хвороб. Видання VeryWell Health представило 10 найкращих літніх фруктів, які допоможуть досягти вашої денної норми клітковини.

Які ягоди корисні для здоров’я?

Ягоди: Малина, ожина, лохина, аґрус – усе це не лише смачно, а й неймовірно корисно. В одній порції (1 склянка) ягоди містять від 3 до 8 г клітковини. Наприклад, малина – 8 г, ожина – 7,6 г, полуниця – 3 г. Багаті на антиоксиданти, ягоди також сприяють зниженню ризику діабету 2 типу.

Які інші фрукти варто включити в раціон?

Яблука: Доступні цілий рік, але особливо смакують влітку. Одне середнє яблуко містить близько 4 г клітковини, з яких 70% – нерозчинна. Регулярне вживання яблук може зменшити ризик серцево-судинних захворювань та деяких видів раку.

Карамбола (зірчастий фрукт): Цей тропічний фрукт містить майже 4 г клітковини в одній склянці. Має низьку калорійність і допомагає стабілізувати рівень цукру в крові.

Манго: Соковитий плід, що містить 3 г клітковини в порції. Манго також збагачений вітамінами A, C, E, магнієм і фолієвою кислотою. Дослідження свідчать, що він може допомагати в контролі ваги.

Персики: Один середній плід містить приблизно 2 г клітковини. Персики мають антиоксиданти, органічні кислоти та флавоноїди, які підтримують здоров’я кишківника та серця.

Банани: Містять 3 г клітковини, зокрема резистентний крохмаль, який діє як пребіотик і покращує мікрофлору кишківника.

Абрикоси: Хоч і містять всього 1 г клітковини на порцію, але багаті на фенольні сполуки й каротиноїди. Їхній пектин корисний для роботи травної системи.

Вишні: У склянці вишень – близько 3 г клітковини. Крім того, ці плоди мають протизапальні властивості й можуть зменшувати ризик хронічних захворювань, зокрема артриту та діабету.

Гуава: Один із лідерів за вмістом клітковини – майже 9 г у склянці. Гуава також має антиканцерогенні властивості та позитивно впливає на серцево-судинну систему.

Маракуя (пасифлора): Маленький, але потужний фрукт із понад 6 г клітковини у чверті склянки. Має антиоксидантну дію, підтримує нервову систему та може знижувати тиск.

Включення цих фруктів у щоденний раціон – смачний спосіб подбати про своє здоров’я в розпал літа. Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.