Виробники алкоголю готуються до ринку канабісних напоїв

Провідні виробники алкоголю донедавна залишалися осторонь буму канабісних напоїв, але тепер, коли продажі алкоголю почали знижуватися, деякі компанії починають готуватися до можливого виходу на прибутковий, але ризикований ринок. Про це повідомляє агентство Reuters.

Які можливості відкриваються для виробників?

Напої з ТГК (психоактивною речовиною з марихуани) поки що дозволено продавати тільки в ліцензованих точках у 24 штатах США, де дозволено рекреаційне (немедичне) використання канабісу. Але невелику кількість ТГК можна отримувати з конопель – рослини, спорідненої з марихуаною, яка є легальною на федеральному рівні. Напої з ТГК з конопель дозволено продавати в багатьох алкогольних магазинах, крамницях і супермаркетах. Саме в цьому сегменті “великий алкоголь” бачить нові можливості, незважаючи на те, що раніше деякі компанії вже мали невдалий досвід інвестування в канабіс.

Які компанії вже зацікавлені?

Виробник пива Corona, компанія Constellation Brands, проводить внутрішні дослідження напоїв з конопляним ТГК, щоб визначити подальші кроки, повідомило джерело, знайоме з ситуацією. Виробник горілки Absolut, компанія Pernod Ricard, минулого місяця зустрічався з представниками бренду Brez, який виробляє напої з ТГК з конопель, щоб обговорити можливу інвестицію, розповів засновник Brez Аарон Носбіш. Pernod відмовилася коментувати зустріч. Constellation Brands заявила, що не коментує чуток і припущень.

Яка ситуація на ринку алкоголю?

Алкогольна індустрія все ще відчуває “похмілля” після періоду пандемії, коли продажі різко зросли: споживачі витрачали більше на дорогий алкоголь для дому, а після зняття обмежень масово повернулися в бари. Однак згодом, через інфляцію, підвищення відсоткових ставок і загальне подорожчання життя, продажі почали падати. До того ж, дедалі частіше лунають попередження з боку медичних організацій: навіть невеликі дози алкоголю можуть бути пов’язані з принаймні сімома видами раку. Загалом обсяг продажів пива у США знизився майже на 6% станом на травень цього року, повідомляє Beer Institute. Продажі міцного алкоголю і вина за той самий період впали на 5,6% і 9% відповідно, за даними Асоціації дистриб’юторів вина і спиртного США.

Київ модернізує системи опалення у школах та дитсадках

Київ у співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (Nordic Environment Finance Corporation, NEFCO) реалізує масштабний проєкт – капремонт індивідуальних теплових пунктів та систем опалення у громадських будівлях, зокрема у школах і дитсадках. Про це повідомив директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

“За останні 5 років ми досягли значних результатів у реалізації проєкту з енергоефективності: провели роботи у 376 закладах, зокрема вже встановили 354 індивідуальних теплових пункти (ІТП) із 427 запланованих. Решта робіт ще триває”, – розповів Науменко.

Які результати модернізації систем опалення?

За його словами, у Києві також модернізували системи опалення разом з індивідуальними теплопунктами у 13 об’єктах та окремо оновили системи опалення у 6 закладах. “Завдяки цим заходам ми вже забезпечуємо щорічну економію теплової енергії на рівні 150 000 Гкал”, – розповів Дмитро Науменко.

Які ще заходи вживаються для енергоощадження?

Науменко зазначив, що пошкодження енергетичної інфраструктури спонукали посилити пріоритетність енергоощадження. Він також розповів, що у 2014–2019 роках термомодернізували 17 дошкільних закладів освіти, у 33 столичних школах замінили неефективне освітлення на LED, відновили 254 старі індивідуальні теплові пункти та встановили нові у 26 закладах освіти. Це дозволило зменшити викиди CO2.

Нагадаємо: Минулого року “Київтеплоенерго” відремонтувало понад 70% запланованих теплопунктів під час підготовки до зими.

Нові ініціативи для покращення екології в Україні

Які нові ініціативи запроваджуються?

Уряд України оголосив про нові ініціативи, спрямовані на покращення екологічної ситуації в країні. Серед основних заходів – зменшення викидів забруднюючих речовин, впровадження екологічних технологій та підтримка відновлювальних джерел енергії.

Як ці ініціативи вплинуть на населення?

Завдяки новим заходам, українці можуть очікувати покращення якості повітря та води, а також зменшення кількості відходів. Уряд також планує запровадити програми для підтримки екологічно чистого транспорту.

Коли розпочнеться реалізація програм?

Реалізація нових екологічних програм розпочнеться вже в наступному кварталі. Уряд закликає громадськість активно долучатися до ініціатив та підтримувати екологічні проекти на місцях.

Більше інформації можна знайти на офіційному сайті Міністерства екології України.

Amazon закриває центр штучного інтелекту в Шанхаї

Amazon закриває свій дослідницький центр з розробки штучного інтелекту в Шанхаї. Про це пише Financial Times. Шанхайський центр штучного інтелекту Amazon було створено у 2018 році підрозділом Amazon Web Services (AWS), що спеціалізується на хмарних технологіях. Його команда займалася передовими дослідженнями в галузі нейронних мереж і обробки графових даних.

Чому команда припиняє роботу?

Співробітник лабораторії Ван Міньцзе написав у соцмережі WeChat, що команда припиняє роботу через “стратегічні зміни на тлі напружених відносин між США і Китаєм”. За його словами, за шість років роботи команда опублікувала понад 100 наукових праць і розробила платформи з відкритим кодом, які принесли компанії близько одного мільярда доларів доходу.

Скільки співробітників працювало в лабораторії?

Точна кількість співробітників лабораторії не розкривається. Відомо лише, що на піку розвитку підрозділ AWS у Китаї міг нараховувати понад 1 000 працівників. У 2022 році Amazon повідомляла про понад 10 000 співробітників у країні.

Нагадаємо: Адміністрація Дональда Трампа планує внести низку китайських компаній, що займаються виробництвом мікросхем, до експортного “чорного списку”. Президент США Дональд Трамп заявив про досягнення “великого прогресу” у відносинах з Китаєм після першого дня переговорів у Женеві. Китай розкритикував нові обмеження США щодо чипів, заявивши, що Вашингтон порушує домовленості, досягнуті під час торговельних переговорів у Женеві.

Смородина чи порічка: яка ягода корисніша для здоров’я?

Яка ягода корисніша для здоров’я?

Смородина та порічка – одні з найулюбленіших літніх ягід, що радують не лише смаком, а й користю для здоров’я. Але яку краще обрати? Обидві мають вражаючий склад вітамінів і мікроелементів, але відрізняються за впливом на організм, пояснює дієтолог Мар’яна.

Чим корисна смородина?

Смородина – справжня вітамінна бомба! Вона містить у 4 рази більше вітаміну С, ніж лимон, а також вітаміни A, B-групи, калій, залізо та рутин – речовину, що зміцнює судини, покращує кровообіг, підтримує зір і тонус шкіри. Крім того, завдяки природним цукрами, має приємний солодкуватий смак.

Які переваги порічки?

Порічка – чемпіонка серед ягід за вмістом органічних кислот, зокрема яблучної та янтарної. Вони активізують травлення, стимулюють шлункову секрецію та підтримують метаболізм. Завдяки меншій кількості цукрів, червона смородина ідеально пасує до дієтичного меню. А ще містить антоціани – природні протизапальні сполуки.

Яку ягоду обрати?

Хочете зміцнити імунітет – беріть смородину. Піклуєтеся про травлення – обирайте порічку. Водночас слід розуміти, що обидві – корисні, просто мають різний “профіль здоров’я”. Тому найкраще – їсти обидві!

Адже і смородина, і порічка заслуговують на місце у вашому літньому раціоні. Вони доповнюють одна одну: перша – справжній суперфуд для імунітету, друга – ніжна підтримка травної системи. Обирайте ту, яка відповідає вашому стану здоров’я та вподобанням, або ж сміливо поєднуйте обидві – організм тільки подякує.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.