Обери звірятко: який професійний шлях тобі підходить?

Яка професія ідеально підходить для тебе?

Відшукати своє професійне покликання – одна з найважливіших речей у житті. Однак іноді зробити це буває дуже складно. Особливо, якщо не знаєш, у який бік взагалі дивитися.

Тут на допомогу приходить все: від порад друзів до ворожіння по сайту з пошуку вакансій. А можна спробувати ще й розважальний тест. Ти нічого не втрачаєш, а раптом виявиться, що знайдеш.

Обери звірятко, щоб знайти роботу мрії

Котик: Тебе чекає успішна кар’єра у маркетингу. Майже, як в Емілі у Парижі (а може, навіть краще). Тільки налаштуйся на гру в довгу. І навчися відпочивати так сумлінно, як це роблять котики. Адже на одному робочому ентузіазмі замість вершини успіху втрапиш у лавину вигорання.

Кролик: Робота мрії чекає тебе у дизайні. Творити і красиво, і щоб продавало. Навіть якщо поки маєш не просто нульовий, а від’ємний досвід, переглянь курси або знайди безплатні лекції. А коли вже зрозумієш, що у сфері тебе цікавить найбільше, зможеш робити рішучіші кроки.

Капібара: Якщо вагаєшся, куди йти, йди у науку. Раптом саме тобі судилося змінити світ своїми відкриттями. Працюватимеш в атмосферних бібліотеках, читатимеш класні книги і почуватимешся Герміоною Ґрейнджер.

Альпака: Можливо, саме тобі судилося зняти новий “Титанік” або “Ла-ла Ленд”. Тому не бійся йти у креативну індустрію. Навчишся знімати, монтувати, писати сценарії, а там і Оскар близько.

Читай максимум цікавих новин у Viber.

Головні новини дня: антикорупція, удари та інфляція

Про що всі сьогодні говорили? Про антикорупцію. Верховна Рада зареєструвала законопроєкт президента України Володимира Зеленського щодо повноважень антикорупційних органів НАБУ і САП.

Що відбувається в Одесі?

Про російські удари. В Одесі через російський нічний удар безпілотниками типу “Шахед” по історичному центру міста горів ринок “Привоз”. Ворог бив навколо портів Одеси, аби заблокувати до них доступ. І здійснив масовану атаку на одну з теплоелектростанцій.

Що сталося з судном?

Про вибух судна. Адміністрація морських портів України повідомила, що вчора пізно ввечері вибухнуло судно-земснаряд філії “Дельта-лоцман”, загинули троє працівників.

Які нові прогнози НБУ?

Про інфляцію. НБУ переглянув прогноз інфляції: у липні загальна інфляція в Україні може дещо зрости, тоді як базова інфляція надалі знижуватиметься. Він також погіршив свій прогноз щодо зростання економіки у 2025 році з 3,1% до 2,1%.

Про перевірки бізнесу. Кабінет міністрів України затвердив план реалізації рішення РНБО про мораторій на безпідставні перевірки бізнесу державними органами.

Про кризу в Росії. Найбільший металургійний комбінат в Росії – “Магнітогорський металургійний комбінат” – повідомив, що прибуток за перше півріччя дев’ять разів менше, ніж за аналогічний період 2024 року.

Ексклюзиви ЕП: Фармацевтичний ринок у турбулентності: чому уряд не може приборкати ні аптеки, ні виробників. Чотири місяці тому держава почала регулювати ціни на ліки і заборонила маркетингові послуги. Як це вплинуло на фармацевтичний ринок?

Секрети стрункості: французька філософія харчування

Чому французькі жінки залишаються стрункими?

Французькі жінки вражають своєю здатністю залишатися стрункими, насолоджуючись круасанами, сиром і вином. Секрет полягає не в генетиці, а в особливій філософії харчування, що ґрунтується на усвідомленості та задоволенні.

Які звички допомагають досягти гармонії з їжею?

Про 7 простих звичок, які допомагають їм досягти гармонії з їжею та власним тілом, розповідає Радіо МАКСИМУМ, посилаючись на Радіо Трек.

Якість замість кількості

Француженки надають перевагу свіжим і якісним продуктам, навіть якщо їхня кількість невелика. Шматочок доброго сиру чи кілька квадратиків чорного шоколаду приносять більше задоволення, ніж велика порція неякісної їжі.

Їжа як ритуал

Приймання їжі — це час для насолоди та спілкування, а не поспішний перекус. Їдять повільно, без ґаджетів, що дозволяє організму вчасно відчути ситість.

Чіткий режим

Харчування відбувається за графіком (сніданок, обід, вечеря) без зайвих перекусів. Це підтримує стабільний рівень гормонів голоду та насичення.

Маленькі порції

На тарілці можуть бути різні страви, але в невеликій кількості. Десерт також присутній, але символічно — макарун чи шматочок фрукта.

Рух — частина життя

Замість спортзалу, француженки надають перевагу природній активності: багато ходять пішки, користуються сходами. Це підтримує форму без примусу.

Без заборон і почуття провини

У цій культурі немає «заборонених» продуктів. Їсти можна все, але усвідомлено і без докорів сумління. Насолода від їжі важливіша за її «відпрацювання».

Їжа для спілкування

Обід із колегами чи вечеря з родиною уповільнює темп і зосереджує увагу на розмовах та смаку, а не на переїданні.

Французька філософія — це не дієта, а спосіб життя, де їжа сприймається як насолода, а помірність стає природною звичкою.

Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.

Україна імпортує овочі через низьке виробництво

Оскільки в Україні постійно спостерігається високе споживання овочів, але відносно невелике їх виробництво, нашій країні доводиться імпортувати недостатню кількість овочів з-за кордону. Про це в інтерв’ю Центру економічної стратегії повідомив Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА), пише EastFruit.

Чому Україна є нетто-імпортером овочів?

“Україна – нетто-імпортер овочів, не експортер, тому що в Україні високе споживання овочів і відносно невелике виробництво, тому Україна об’єктивно споживає все, що виростила сама”, – зазначив Баштанник. “Ті позиції, які в поточний рік не вродили, вона ще дотягує, доімпортовує: цибулю, картоплю. Я говорив про всі овочі відкритого ґрунту”, – додав він.

Які фактори впливають на собівартість овочів?

Взимку свіжі овочі до України доводиться завозити, на той час собівартість овочів в Україні більша, ніж імпортних, каже він. “У нас собівартість дуже висока через клімат і вартість енергоносіїв”, – додав Баштанник. Голова асоціації зазначив, що час дешевих продуктів минає, особливо це стосується дешевих натуральних фруктів та овочів. Це зумовлено погодними умовами, які вплинули не лише на Україну, а й на інші країни Європи, а також Туреччину, Узбекистан та інших.

Водночас голова асоціації зауважив, що ціни також ростуть через підвищення собівартості виробництва, зокрема, через проблеми з трудовими ресурсами. Він також зазначив, що оскільки в країні наразі ще погано розвинуті потужності для довгострокового зберігання, це буде тиснути на виробників до швидшої реалізації продукції.

Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що в Україні спостерігається подальше зниження відпускних цін на картоплю врожаю 2025 року. Фермери пропонують до продажу картоплю в діапазоні 11–18 грн/кг, що в середньому на 10% дешевше, ніж тижнем раніше. Також раніше повідомлялося, що подешевшали усі без винятку позиції “борщового набору” нового врожаю. Продовжили зменшуватися ціни на томат, почали дешевшати солодкий перець та кабачок, дешевше, ніж тижнем раніше, продавалися броколі, пекінська та цвітна капуста.

Раніше повідомлялося, що українські виробники відвантажували помідори за 40-55 грн/кг залежно від якості та обсягу партії, що в середньому на 14% менше, ніж тиждень тому. Причиною тенденції до зниження цін стало масове збирання як тепличного томату, так і помідора із плівкових теплиць у південних областях країни.

Законопроєкт Зеленського зміцнить антикорупційні органи

Законопроєкт президента України Володимира Зеленського щодо повноважень антикорупційних органів НАБУ і САП з’явився на сайті Верховної Ради. Про це повідомляє УП. Зазначено, що законопроєкт має на меті “гарантувати зміцнення інституційної незалежності НАБУ та САП”.

Які зміни передбачає законопроєкт?

Законопроєкт передбачає, що генпрокурор та його заступники не мають права давати вказівки прокурорам САП та здійснювати інші дії, які прямо стосуються реалізації прокурорами САП їхніх повноважень. Письмові накази адміністративного характеру щодо діяльності САП видаються за обов’язковим погодженням заступника генпрокурора – керівника САП.

Працівники НАБУ, які мають доступ до держтаємниці, впродовж шести місяців будуть зобов’язані пройти поліграф, організований СБУ. НАБУ можуть отримати справи інших органів, якщо там виявиться їхня підслідність. Для цього треба рішення директора НАБУ та погодження з прокурором САП.

Які нові повноваження отримають антикорупційні органи?

Керівник САП може передавати справи НАБУ іншим органам у випадках, коли НАБУ не може здійснювати досудове розслідування через обʼєктивні причини. Прокурори САП мають можливість письмових вказівок детективам НАБУ, якщо детектив відмовляється – за це відповідальність.

Співробітникам НАБУ заборонять виїзд за кордон на час воєнного стану окрім службових поїздок. Крім того, генпрокурор може передавати справи БЕБ іншим органам.

Законопроект 13533, поданий Президентом України як невідкладний, відновлює усі процесуальні повноваження та гарантії незалежності НАБУ і САП.

Нагадаємо: 22 липня Верховна Рада ухвалила закон №12414 зі змінами до Кримінального процесуального кодексу, згідно з якими НАБУ та САП стають залежними від рішень генерального прокурора. Увечері 22 липня президент підписав документ. У багатьох містах України відбулися акції протесту після ухвалення цієї законодавчої ініціативи. Після цього Зеленський пообіцяв внести у Верховну Раду законопроєкт, який забезпечить “силу системі правопорядку” та збереже “всі норми для незалежності антикорупційних інституцій”.