Site icon Companion UA

ПРЕСС-РЕЛИЗ: Под Киевом пройдет TeslaCamp, первый хакатон энергетических инноваций под открытым небом, который работает на солнечной энергии

(подается на языке оригинала)

Київ, Україна, 23-25 серпня.

Черпаючи натхнення з дослідницького та винахідницького духу Ніколи Тесли, Greencubator збирає енерго-хакерів для створення ”зелених”, енергоефективних та дружніх до клімату рішень у рамках унікального хакатону TeslaCamp – події, що живиться чистою сонячною енергією без під’єднання до електромережіна березі Десни під Києвом.

Уявіть собі, що Ніколі Теслі не вдалося втілити свою революційну ідею використання змінного струму: зараз би ми все ще жили в епосі постійного струму з його втратами при передачі та неможливістю доставки на далекі відстані Сьогодні ми застрягли в епосі викопного палива, бездумних втрат енергії, віжсталих енергомереж, нестачі інновацій у галузі енергетики та інших речей, описаних Пітером Тілем та Гарі Каспаровим у статті на Financial Times як "стагнація в енергетиці". Ми віримо, що дослідницький, хакерський дух є визначальним для пожвавлення інновацій в енергетичному секторі. Нікола Тесла був надзвичайним хакером. Ідея TeslaCamp – повернути драйв та дух експериметатора Тесли і запалити допитливі голови пошуком рішень для світових енергетичних викликів.

TeslaCamp об’єднує професіоналів та ентузіастів відновлюваної енергетики, програмістів, експертів з "розумних електромереж", спеціалістів з 3D-моделювання, дослідників, екологів та активістів задля створення прототипів сталих рішень в енергетиці. Відкрите повітря сприятиме динамічному розвитку ідей хакатону та формуванню команд.

Фахівці чистих технологій та інвестори, керівники провідних бізнес-інкубаторів України, засновники надихаючих зелених стартапів та ініціатив, лідери спільнот та активісти будуть кидати виклики та спрямовувати команди хакатону. Хакери TeslaCamp’у вже оголосили теми проектів, що включають, але не обмежуються 3D-моделюванням для оптимального розміщення сонячних електростанцій (з використанням квадрокоптера та двохвимірної фотографії), мікроінверторами, зелене будівництво на базітранспортних контейнерів, енергоефективного освітлення, механізми повторного використання вживаних сантехніки, столярки та будівельних матеріалів, та чимало інших.

Соціальні інновації живлять технотворчість на TeslaCamp

"Де соціальні інновації живлять технотворчість" – ключовий слоган TeslaCamp’у. Ми переконані, що поведінкові зміни (або поведінкові хаки 🙂 можуть економити величесні обсяги, коштів, та знижувати вплив нашої цивілізації на клімат планети. Спільнота TeslaCamp’у зверне особливу увагу на соціальні інновації та пускові механізми змін для підтримки сталого транспорту, просування енергоефективності та відновлюваної енергетики, раціонального поводження з відходами та інших змін, що не потребують багатомільярдних інвестицій.

Ми також сподіваємося що TeslaCamp допоможе проектам зі створення енергетичних коорпетивів, ОСББ, що використовують відновлювані джерела та “розумні” енергосистеми, проекти розвитку галузі відновлюваної енергетики, open-source енергетичних рішень

Відкрите повітря. Відсутність електромереж. Відновлювані джерела. Hacker-friendly

"Одна із найцікавіших особливостей TeslaCamp’у полягає в тому, що подія відбувається незалежно від енергомереж, на відновлюваних джерелах енергії, переважно на сонячній енергії. Фактично, саме місце заходу та всі системи в ньому є проявом технотворчості енергохакетів: від встановлення сонячної міні-електростанції до спорудження презентаційної зони, майстеркласів, хакатону та забезпечення безпровідного інтернету для зв’язку і мовлення з місця події", – зазначає Роман Зінченко, організатор TeslaCamp’у та співзасновник громадської організації Greencubator.

"Ми очікуємо на різних енергетичних гіків – від іменитих професіоналів, що працюють у провідних компаніях, до ентузіастів енергетики, що керуються принципом "зроби сам", студентів і засновників стартапів, які створюють енергетичні рішення нового покоління у своїх підвалах", – додає Андрій Зінченко, інший співзасновник Greencubator’а та автор формату події. "І коли ці групи людей зустрічають один одного, виникає щось справді незвичайне та інноваційне", – каже Андрій.

Нести зелені історії – надихати спільноту.

На додачу до чудової спільноти учасників хакатону, TeslaCamp також фокусується на донесенні історій творення винахідниками, інноваторами та зеленими стартапами. . "Одна з головних ідей події – надихнути творити, поширюючи інформацію про світлі голови, що тихо працюють над проривами в енергетиці у своїх лабораторіях в Україні та по всьому світу, навести між ними містки та допомогти суспільства оцінити їхню працю", – зазначає Роман Зінченко.

"Крім розумних рішень, що створюються в Україні, ми бачимо величезний потенціал розвитку інженерних спільнот у галузі енергетики. Ми отримуємо надзвичайне натхнення з проектів спільнот як Open-source Ecology або SolarFire, і надзвичайно раді, що Урс Ріггенбах з компанії SolarFire буде серед доповідачів TeslaCamp’у. Ми бачимо значний потенціал для груп творців і хакерів збагатити їхні спільноти – як на локальному, так і на глобальному рівні", – додає Андрій Зінченко, який також заснував спільноту та відкриту лабораторію енергетичних проектів EnergyTorrent.

Партнери та підтримка

TeslaCamp проходить за підтримки Посольства США в Україні, компанії Activ Solar, спільноти HackerSpace, асоціації відновлюваної енергетики “Альтернатива”. Спонсором призового фонду хакатону TeslaCamp є банк “Національний кредит”. “Платформа” є подієвим партнером, дизайн-ідеями надихають Системи орієнтування Скляревського. Генеральний інформаційний партнер – ІА "Інтерфакс". TeslaCamp входить до міжнародної мереж інноваційних IT-рішень для сталої енергетики CleanWeb.

Історія

TeslaCamp виник на платформі 11 подібних "не-конференцій" під відкритим небом – EnergyCamp’ів, організованих Грінкубатором по всій Україні в 2009-2012 роках. EnergyCamp’и підняли ряд тем, пов’язаних з енергією та сталим розвитком, енергонезалежні табори пройшлипо всій країні – від першого в Україні села з "розумною енергією" до Міжнародного Фестивалю "Джаз Коктебель" у Криму.

"Під час EnergyCamp’ів ми щоразу отримували позитивний зворотній зв’язок і були раді вітати велику кількість хакерів-ентузіастів з жагою творити. Чудові доповідачі та неофіційні дискусії біля вогнища продовжували надихати ідеї проектів, і ми мріяли створити якісь практичні проекти під час події, тож ми додали компонент хакатону", – пояснює Роман Зінченко.

Спільнота EnergyCamp нараховує понад 1200 активістів зеленої енергії та більше 100 волонтерів. TeslaCamp стане новою сторінкою – від енергетичного форуму до співтворення сталих, "розумних" енергетичних проектів.

Приєднуйтеся до TeslaCamp’у тут http://teslacamp.ticketforevent.com/en/

Контакти:

За додатковою інформацією звертайтеся до Романа Зінченка

roman@greencubator.info

+380 67 4492876

Skype zinchenko_roman

Презентація Greencubator’у http://www.slideshare.net/greencubator/greencubator-presentation-in-english

Презентація TeslaCamp’у http://www.slideshare.net/greencubator/tesla-camp-presentationukr

Все материалы, размещенные на «Компаньон-Онлайн» со ссылкой на «Интерфакс-Украина» не подлежат перепечатке, копированию или воспроизведению в любом виде без письменного согласия «Интерфакс-Украина».

Exit mobile version