Henkel Art.Award. 2009 присуджено художнику з Боснії Младлену Міл’яновичу

Компанія Henkel CEE (регіон Центральна та Східна Європа) ввосьме присудила довгоочікувані нагороди конкурсу Henkel Art.Award у розмірі 7 тис. євро. В 2009 р. нагороду отримав боснійський митець Младлен Міл’янович. Вольфган Леннер з Австрії отримав нагороду Young Artist’s Prize Austria, а  Далібор Тренчевський з Македонії став володарем Young Artist’s Prize CEE. Кожен з молодих талановитих художників отримав приз у розмірі 2 тис. євро. Урочиста церемоній нагородження переможцев відбулася в Музеї сучасного мистецтва штифтунг Людвиг Вена (МУМОК)


“Конкурс та нагорода Henkel Art.Award  — це вклад компанії Хенкель в європейську інтеграцію та розуміння культурного контектсу регіона Центральної та Східної Європи. Ми впевнені, що цей регіон має перспективне майбутнє”, — зазаначив Гюнтер Тумзер, президент Henkel CEE.


На розсуд жюрі конкурсу було подано 840 творчих робіт, що є своєрідним рекордом в історії конкурсу Henkel Art.Award. Почесне міжнародне жюрі у складі  Эдельберт Коба, директора  віденського МУМОК, Еріки Зігерль, директора Музею сучасного мистецтва в м. Рієка, Бріджит Гак, австрийського мистецтвознавця та куратора, Зорана Петровскі, голови відділу кіно, фотографії та відео Музею сучасного мистецтва “MOCA” в Скоп’є та Барнабаса Бенчик, директора Ludwig Museum в Будапешті обрало з п’яти фіналістів конкусу переможця, яким став уродженець Боснії художник Младлен Міл’янович.


 “Оцінюючи работи молодих митців, номінантів на головний приз конкурсу Henkel Art.Award, ми віддали перевагу Младлену Міл’яновичу. В роботах Младлена  органічно поєднуються політична тематика та власна біографія автора. Він належить до покоління, яке в дитинстві та юнацькомц віці зазнало випробувань війною на Балканах та було змушене шукати орієнтири в зруйнованій, виснаженій війною, ізольованій від решти світу, територіально та етнічно пошматованій країні”, — зазначив Эдельберт Коба, директора  віденського МУМОК, пояснюючи вибір жюрі.


Младлен Міл’янович навчався в Університеті мистецтв в Белграді та Академії мистецтв в м. Баня Лука.  Серед останніх робіт, створених художником, можна відмітити “Свято дискомфорту”, “Трудотерапія”, та інші, які нещодавно були виставлені в Берлині, Сараєво та місті Баня Лука. В своїх роботах Младлен розмірковує над символами та мотивами війни, історією, значенням та контекстуальним наповненням простору, застосовуючи різноманітні художні засоби.


Роботи всіх номінантів та переможців конкурсу Henkel Art.Award. 2009 експонуються в Музеї сучасного мистецтва (МУМОК).







Компанія «Хенкель» вже більше 130 років є лідером у галузі технологій і виробництва товарів, які роблять життя людей легшим, кращим і красивішим. Компанія «Хенкель», що увійшла до рейтингу 500 найбільших світових компаній журналу Fortune, працює у трьох основних напрямках – «Миючі та чистячі засоби», «Косметика і засоби особистої гігієни», «Клейові технології» (будівельні суміші, побутові, шпалерні і промислові клеї, засоби для обробки поверхонь). Більше 52 000 співробітників компанії «Хенкель» у 125 країнах світу щодня в своїй роботі втілюють девіз “A Brand like а Friend.” У 2008 фінансовому році об’єм продажів компанії «Хенкель» склав 14,131 млрд. євро, скорегований операційний прибуток склав 1, 460 млрд. євро.
В Україні компанія «Хенкель» представлена двома юридичними одиницями – «Хенкель Україна» і «Хенкель Баутехнік (Україна)». Найбільш широко відомі такі бренди компанії: миючі та чистячі засоби – Persil, Pur, Bref, Silan, Perwoll, Rex, Losk; косметика і засоби особистої гігієни – Fa, Taft, Sсhauma, GlissКur, Palette, Brillance, Natural&Easy, Diademine; будівельні суміші, побутові і шпалерні клеї – Ceresit, Thomsit, Момент, Metylan, Makroflex; промислові клеї і засоби для обробки поверхонь – Teroson, Liofol, Dorus, Technomelt, Optal, Loctite.

Залишити відповідь