Site icon Companion UA

Відбулося засідання Президії та Загальні збори членів Української федерації убезпечення

Члени Української федерації убезпечення проаналізували стан ринку страхових послуг України у 2009 році. Протягом року страховий ринок перебував під впливом банківської, валютної, економічної криз, а також кризи на ринку нерухомості та цінних паперів, що зумовило зниження ділової активності, втрату ліквідності та знецінення активів. Тільки у членів УФУ у проблемних банках було заморожено близько 160 млн.грн. (за даними Держфінпослуг в цілому на страховому ринку – більш ніж 1,2 млрд.грн.).


Фінансова криза суттєво погіршила фінансовий стан в першу чергу тих страховиків, які орієнтувалися переважно на один канал продажу (банки, автодилери тощо), мали незбалансований портфель (переважно автострахування), занижували тарифи, не формували в достатніх обсягах страхові резерви та не дотримувалися умов їх розміщення (щодо безпечності, прибутковості, ліквідності та диверсифікованості).


Окремі страхові компанії продовжували реалізовувати започатковану в більш сприятливий період стратегію нарощування частки на ринку, демпінгуючи та переманюючи агентів.


У 2009 році на класичному страховому ринку відбулося зменшення надходжень страхових платежів приблизно на 20 %, в той же час виплати впали менше ніж на 10 %, що спричинило зростання рівня виплат до 55 %.


Найбільше від кризи постраждало автоКАСКО (-30,1%). Внаслідок посилення контролю за наявністю полісів та у зв’язку зі вступом РФ у міжнародну систему страхування “Зелена картка”, ОСЦПВВНТЗ зросло на 6,5%.


Водночас, платежі за іншим страхуванням, ніж класичне, (за розрахунками УФУ) зросли на 22,9%. Як наслідок, частка класичного страхування у чистих преміях зменшилася з 59,9 % до 53,1 %. Частка УФУ на класичному ринку не змінилася і становить близько 43%.


На Загальних зборах УФУ були затверджені основі напрямки діяльності федерації на 2010 рік, серед яких:


розроблення та реалізація антикризових заходів;


удосконалення відносин страховиків та банків, страховиків та учасників автомобільного ринку;


започаткування діяльності «Європулу 2012»;


запровадження обов’язкового страхування будівельно-монтажних ризиків на ринкових засадах;


сприяння прийняттю нової редакції Закону України «Про страхування», підвищенню інституційної спроможності регулятора, прозорості і платоспроможності страховиків, удосконаленню системи оподаткування страхової діяльності, розвитку добровільного медичного страхування, страхування подорожуючих, створенню системи обов’язкового медичного страхування за участі страховиків та системи сільськогосподарського страхування за державної підтримки на ринкових засадах;


налагодження ефективної взаємодії УФУ з регулятором, а також між об’єднаннями страховиків на основі угод про співробітництво.


Крім того Члени УФУ затвердили прогнозні показники страхового ринку України на 2010 рік, який перебуватиме під впливом наступних факторів:


приріст реального ВВП + 2,7%, реальної заробітної плати + 3%, збереження кредитування на рівні 2009 року (падіння в І півріччі та зростання у ІІ півріччі), зростання продажу нових автомобілів на 10 %, зміна структури та розмірів коригуючих коефіцієнтів, базового платежу та лімітів відповідальності з ОСЦПВВНТЗ з 1 квітня 2010 року, зростання особистого страхування під впливом інфляційного чинника, посилення державного регулювання та нагляду.


З урахуванням цих факторів, у 2010 році основними тенденціями на класичному страховому ринку України будуть:


зростання загального обсягу страхових платежів на 10%;


платежі за КАСКО зростуть на 10% (в УФУ – на 12%, частка УФУ зросте на 1 процентний пункт);


платежі за ОСЦПВВНТЗ зростуть на 10% (в УФУ – на 23%, частка УФУ зросте на 5 процентних пунктів);


платежі за особистим страхуванням зростуть на 10% (в УФУ – на 10%, частка УФУ не зміниться);


платежі за страхуванням іншого майна зростуть на 3% (в УФУ – на 3%, частка УФУ не зміниться);


частка класичного страхування збережеться на рівні 2009 року.


Також, під час Загальних зборів УФУ, Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Віктор Суслов та Президент Української федерації убезпечення Олександр Завада підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.


Цим документом закріплюються принципи взаєморозуміння та співпраці між Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України та Українською федерацією убезпечення. У зв’язку з недосконалістю законодавства у страховій сфері та враховуючи те, що робота над антикризовим законопроектом щодо страхового ринку, новим законом про страхування заблокована, страховий ринок потребує орієнтирів. Тому підписання Меморандуму є надзвичайно важливим на шляху розвитку класичного страхового ринку та підвищення якості страхових послуг в Україні.


Того ж дня до складу УФУ було прийнято ЗАТ «Європейській страховій альянс».


УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ УБЕЗПЕЧЕННЯ (УФУ) зареєстрована 23 грудня 2008 року. Федерація створена з метою сприяння розвитку класичного убезпечення (страхування) в Україні, недопущення недобросовісної діяльності її Учасників, гарантування високого рівня послуг убезпечення (страхування), що надаються Учасниками Федерації, а також з метою інтеграції українського та європейського ринків убезпечення (страхування), захисту інтересів Учасників Федерації.


Учасники Федерації – провідні компанії класичного страхового ринку України, а саме: НАСК «Оранта», ВАТ УСК «Дженералі Гарант», ЗАТ АСК «ІНГО Україна», АТ «СГ «ТАС» (приватне), ВАТ СК «Універсальна», ЗАТ СК «АХА Страхування», ЗАТ «Європейське туристичне страхування», АТ «СК «Оранта-Життя», ЗАТ «ПРОСТО-страхування. Життя та пенсія», ЗАТ «СК «Українська страхова група».

Exit mobile version