Російська ядерна істерика та масові спроби “миротворчості” (то Китай, то Білорусь, то низка європейських країн) явно “заточені” під майбутній український наступ, про який так багато говорять останнім часом. Експерти проаналізували для видання “Коментарі” ігри Москви та Пекіна, а також розповіли, як слід діяти Україні та Заходу.
Вся кремлівська машина намагається натиснути на світових лідерів, щоб нав’язати свій варіант миру Голова Інституту публічної політики та консалтингу (ІНПОЛІТ), політичний консультант Сергій Биков пояснює:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!
Тому, продовжує експерт, вся кремлівська машина намагається натиснути на світових лідерів, щоб нав’язати свій варіант миру, який допоможе Росії перегрупуватись, накопичити сили та завдати нового удару.
На думку експерта, щоб домогтися справедливого миру, потрібно посилювати санкції проти Росії, давати Україні більше сучасної зброї – і позбавити РФ привілеїв постійного члена Ради безпеки ООН. Це, наголошує Сергій Биков, головна запорука справедливого миру та глобальної безпеки.
Україні слід продовжувати виконувати завдання з оборони та підготовки до наступу Політолог, експерт Аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник упевнений, що РФ боїться українського контрнаступу. Насамперед через нерозуміння, скільки сил буде в цьому задіяно, яку ділянку фронту буде атаковано, які засоби поразки є в України.
Метою заяви про розміщення російської ядерної зброї в Республіці Білорусь Микола Мельник називає бажання агресора мати запобіжник від можливого українського наступу на РБ, якщо звідти відбудеться чергове вторгнення. Або – щоб не дати ЗСУ прийти на допомогу білорусам, які можуть повстати проти лукашенківсько-путінського режиму.
Те, що Китай намагається виступати з такими собі миротворчими ініціативами – це пробні кроки до зміни парадигми глобальної політики, припускає Микола Мельник.
Читайте також на порталі “Коментарі” — чому Росії не вдалося перешкодити розширенню НАТО – чого чекати далі.