Site icon Companion UA

Дефолт “Нафтогазу”. Як Україні запастися газом на зиму

ffebedabfeb

ffebedabfeb

У нацкомпанії пояснили, що такі гроші були на рахунках, але їх довелося притримати на майбутню закупівлю кількох мільярдів кубометрів газу в рамках підготовки до зими. Тому що, за рішенням уряду, до початку опалювального сезону у сховищах треба накопичити 19 млрд куб. м газу, а зараз там менше 12 млрд куб м. Більшість різниці не можна покрити за допомогою власного видобутку, а ціна імпортного ресурсу вже перевищила $2 тис. за 1000 куб. (на європейському спотовому ринку), пише “ДС”.

Важливо, що перед дефолтом “Нафтогаз” провалив самостійні переговори щодо відтермінування боргів і повторно звернувся до кредиторів уже в рамках ширшої пропозиції про реструктуризацію боргів за єврооблігаціями на умовах, оприлюднених Кабінетом Міністрів. Чи досягне компанія успіху, поки що сказати важко, але вона майже напевно втратить доступ до міжнародного ринку капіталів, а отже, матиме складнощі з пошуком грошей на імпорт газу.

Інша справа, що, на думку експертів, “Нафтогазу”, ймовірно, вистачить або того обсягу газу, який вдалося б закачати до підземних сховищ за рахунок власного видобутку (14 млрд куб. м до середини жовтня), або доведеться докупити 2-2,5 млрд куб. м (а не 5,6 млрд куб. м, як планує влада). У крайньому випадку гроші на це знайшлися б у бюджеті – відповідний закон, яким передбачені кошти для “Нафтогазу” за рахунок міжнародної допомоги вже розглядається в парламенті.

Паралельно для населення та деяких інших категорій споживачів вже встановлюються фіксовані тарифи на газ. Чи справді вистачить Україні газу та які будуть ціни – читайте в матеріалі Олексія Шевніна для “Ділової столиці” “Холодна зима 2023-го. Що буде з опаленням після дефолту “Нафтогазу””.

Exit mobile version