Site icon Companion UA

Для чого люди ставлять пам’ятники на могилах?

Я Вас запевняю: 90% людей ставлять їх «за традицією». Традиція, яку вони успадкували від своїх батьків, спостерігаючи, як проходять похорони. В інші 10% входить та маса людей, які не мислять стереотипами. Вони ставлять на могилах рідних скульптури, висаджують дерева, оформляють колумбарії … Глибоко віруюча людина, яка дійсно дотримується канонів християнства, не може обмежитися лише дерев’яним хрестом – поставити пам’ятник, це свого роду обов’язок.

Так чи інакше, але сьогодні суть всіх конструкцій, встановлених на могилі гранітних пам’ятників одна – це зберегти пам’ять про людину. Особисто на мій погляд, називати пам’ятником лише кам’яний надгробок не зовсім вірно. Адже безсумнівно, все, що Ви робите в пам’ять про покійного на могилі – це пам’ятник. У нього входить вся меморіальна композиція: і огорожа, і квітник, і навіть лавочка зі столиком.

Історично вже так склалося, що у християнстві над могилою покійного було прийнято встановлювати класичний хрест. Ні більше – ні менше. Єдиним вийнятком могли бути квіти на могилі, а також огорожа, що захищає насадження від худоби. Самі хрести мали бути дерев’яними, а перед ними – невисокі горбки.

Звичайно, тут же знайдуться заперечення. Мовляв, як це, якби хрести були виключно дерев’яними, то про давні кладовищах ми б і не дізналися. Це не зовсім так. Умілі майстри дуже скоро зрозуміли, що кам’яні вироби значно надійніше дерев’яних, а значить, свою роботу з легкістю вийде продати за дорого тим, хто захоче виділити могилу близької людини на тлі інших. З розвитком ремесла стала змінюватися і форма хрестів.

Коли ставити пам’ятник на могилу?

Ще одне дуже актуальне питання, відповідь на яке у кожного своя. Скільки часу має пройти після похорону перед тим, як ставити пам’ятник? Півроку? Рік? Два? А може, для надійності почекати три, або плюнути і замовити пам’ятник відразу?

Як показує практика, більшість людей не може поставити пам’ятник з однієї простої причини – ще занадто сильна біль від втрати. Людина не може думати про інші проблеми, його звичний світ тільки, що завалився, а тут виникла необхідність ставити якийсь там пам’ятник.

Ті люди, які змушені проводити похорон остільки-оскільки і не мали близьких зв’язків з померлим хочуть швидше позбутися проблем з могилою. Що ж, це логічно. Але в даному випадку людини зупиняє боязнь переробки – через рік же земля просяде, і що тоді, знову все міняти? Не той час аби витрачати даремно кошти, ще й не малі.

Так. Якщо Ви звернулися до тих виконавців, які тільки прикидаються професіоналами – неминуче так. Важливо лише те, що, якщо виконавець дотримується необхідної технології монтажу, Ви отримуєте якісну роботу, яка не боїться ні часу, ні просадки грунту.

До речі хочемо сказати, величезне значення має пора року. Ніхто не візьметься ставити пам’ятник взимку, в мерзлий грунт.

Набагато вигідніше взимку замовити надгробок. Тоді у Вас буде час обговорити всі деталі майбутнього пам’ятника, отримати невелику знижку на послуги за рахунок сезонності, та й просто домогтися більш якісного обслуговування, адже в «не сезон» більшість гранітних майстерень простоюють без діла.

Exit mobile version