До чого призводить дефіцит йоду в організмі та як його поповнити

Йод – важливий мікроелемент, який необхідний для правильного функціонування щитовидної залози та регуляції обміну речовин. Тому його дефіцит може погано вплинути на стан здоров’я. Які симптоми вказують на нестачу цього елемента та як його поповнити?

Експерти розповіли, що найчастіше дефіцит йоду в організмі проявляється такими симптомами:

— зниження когнітивних функцій (актуально для дітей та підлітків);

— порушення роботи щитовидної залози;

— підвищена стомлюваність;

— анемія;

— схильність до набряклості;

— порушення менструального циклу;

— надлишкова вага;

— слабкий імунітет;

За наявності певних ознак, необхідно звернутися до фахівця, пройти дослідження та отримати висновок фахівця.

Найчастіше в групі ризику, як повідомляють експерти, виявляються вагітні, жінки, які годують, діти до 3-х років, підлітки. Але проблема може торкнутися будь-якої іншої людини.

Якщо хочете врегулювати запас йоду в організмі, варто переглянути раціон. Зокрема, необхідно додати до нього морську капусту, кальмари, лосось, минтай, креветки, висівки житні, яєчний жовток, печериці, молочні продукти, бобові, а також овочі та фрукти.

Нагадаємо, що поширена інформація про те, що йодна сітка – профілактика дефіциту йоду в організмі, а також може допомогти у лікуванні вірусних захворювань, є міфом. Немає жодного доведеного факту, який би підтвердив лікувальні здібності такого методу.

Раніше видання “Коментарі” повідомляло, що надлишок йоду може призвести до гіпотиреозу або стану, за якого виникає дефіцит гормону щитовидної залози.

Цей запис оприлюднено в Здоров'я автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.