У Львові дитячий лор належить до найбільш затребуваних спеціалістів, адже малюки дуже схильні до захворювань вуха, горла та носа. Незрілість імунного захисту обумовлює підвищену вразливість їх організму до найрізноманітніших інфекцій. Інша причина – на початковій стадії хвороби маленька дитина не може самостійно зрозуміти причину дискомфорту та розповісти про це батькам. Тому часто відвідувати фахівців доводиться вже у розпалі хвороби – з високою температурою, обширним запальним процесом.
«Інлор» є відомим медичним центром, який спеціалізується на отоларингології. Тут завжди готові запропонувати вам кваліфіковані та доступні послуги дитячого лора: https://inlor.com.ua/specialities/otolaryngology-for-children/ . Переважна більшість батьків відповідально ставляться до здоров’я своїх діток, але через відсутність досвіду не завжди здатні помітити характерні ознаки. Саме тому так важливо їх знати та попередити розвиток хвороби на ранній стадії.
Не пропустіть тривожні симптоми
-
Якщо ваш син або донька стали часто схиляти голову на один бік або торкатися ручками вушка, це може свідчити про початок отиту. Супутніми ознаками є погіршення апетиту, частий та «безпідставний» плач, дратівливість.
-
Якщо дитина почали «хропіти» або «рохкати» уві сні – це може бути симптомом розростання носових мигдалин. При цьому малюк починає дихати ротом, а не носом навіть вдень.
-
Якщо ваша крихітка перенесла застуду, краще перевіритися у лор-фахівця – для виключення ризику запалення носових пазух. Лікар також здійснить огляд вух, щоб виключити наявність ускладнень.
-
Якщо малюк засунув собі сторонній предмет у вушко чи носик, не намагайтеся самостійно його видалити. Існує велика вірогідність, що стороннє тіло просунеться ще далі по носовому чи слуховому проходу.
-
Якщо у дитини наявні кровотечі чи будь-які тривалі виділення з носу – це однозначний привід звернутися до медичного спеціаліста.
-
Якщо малюк не завжди реагує на ваші слова та інші звуки, це може свідчити про зниження слуху.
Підготовка до візиту у клініку
Батькам краще завчасно скласти перелік симптомів та не забути про всі ліки (якщо вони приймаються дитиною). Потрібно пригадати всі хвороби, які переніс малюк. Якщо вдома є результати ультразвукових та інших досліджень, краще їх взяти з собою. Особливо це стосується анатомічних і функціональних порушень. Навіть якщо обстеження проводилося досить давно, інколи воно потрібно лікарю для відстеження динаміки захворюваності.
Не варто приймати їжу за кілька годин до відвідування лора – це може спричинити блювотний рефлекс під час обстеження. При можливості візьміть медичну картку дитини з дитячої поліклініки, ксерокопії основних даних або виписку (перенесені хвороби, проведені хірургічні та інші медичні втручання тощо). Щоб не розгубитися та не забути згадати важливі запитання, краще підготувати їх завчасно.
Вирушаючи до клініки, не забудьте взяти головне – власну віру у краще та готовність підтримати свого малюка у будь-якій ситуації!