Site icon Companion UA

еМапа сирен повітряної тривоги, види ППО України

Захист від повітряних атак росіян – онлайн-карти тривог та українська ППО

На війні найважче військовим на лінії фронту, але жити в місці чи селі, куди в будь-який час може прилетіти ракета, теж не дуже весело. Українців рятують онлайн-карти тривог та бездоганна робота протиповітряної оборони. Також існують мобільні застосунки, які звуковими сигналами попереджають про небезпеку.

Онлайн-карти сирен

Щоб захистити себе та своїх близьких від повітряних бомбардувань, завантажте в телефон карту сирен. З нею ви можете візуально бачити оголошення повітряної тривоги на території свого регіону проживання. Найпопулярніші карти, які працюють в режимі реального часу, створили київські розробники. «еМапа» сирен на відкритій платформі OpenStreetMap – це проєкт Вадима Клименка.

Принцип роботи «еМапи» доступний кожному: коли лунає сигнал повітряної тривоги на карті змінюється колір заливки з зеленого на помаранчевий. Регіон, який під загрозою, стає жовтогарячим. Прорахувати траєкторію ракети складно, тому повітряна тривога охоплює всі можливі небезпечні місця. Після відбою карта знову стає зеленою. Зони без інформації на «еМапі» позначені сірим. Дані оновлюються кожні 15 секунд. Якщо навести курсор на певну точку на карті, видається інформація про час та дату відбою останньої тривоги.

Зручний ресурс від наших розробників пропонує сайт war.ukrzen.in.ua. На ній «тривожні» області позначаються червоним. Коричневим кольором заливаються райони, що зазнають мінометних обстрілів. Інформація оновлюється кожні 18 секунд. Якщо клікнути на область чи місто, справа з’явиться табличка з історією тривог в цьому регіоні чи населеному пункті. Крім дати й часу, користувач побачить тривалість кожної повітряної тривоги.

Види української протиповітряної оборони

Протистоїть ворожим нападам повітря українська ППО. Наші військові – справжні герої. Вони примудряються на старому й не дуже точному обладнанні збивати більшість ворожих ракет, безпілотників, літаків та гелікоптерів.

Види ППО України:

Розвідники виловлюють ракети на радарах і повідомляють в центр управління, де вирішують, як їх знищити. Якщо умови дозволяють, перехоплення відбувається за допомогою винищувачів. Якщо ні, використовують зенітно-ракетні комплекси середньої та малої дальності. ЗРК великої дальності українська армія не має.

Частина українського ППО захищає населені пункти, інша – наземні сухопутні війська та воєнні об’єкти. Протикорабельні сили захищають кораблі та катери ЗСУ. Найскладніше організувати протиракетну оборону для різних модифікацій ворожого озброєння.

Exit mobile version