Імпорт добрив в Україні зріс на 25% у 2023 році

Які обсяги імпорту добрив зафіксовані?

Україна наростила імпорт добрив на 25% в першому півріччі 2023 року. Про це повідомляє сайт Infoindustria.com.ua. Усього було імпортовано 1 млн 563 тис тонн добрив. За той самий період минулого року імпорт склав 1 млн 249 тис тонн.

Які добрива стали основними у імпорті?

“Головний драйвер – азотні добрива, яких завезли аж 842 тис. тон (+19,5% у порівнянні із 1п. 2024р). Хоча найбільше відносне зростання обсягів імпорту спостерігається в NPK добривах, але у фізичній вазі це лише 379 тис. тон, це приблизно 40-45% від потреби на перше півріччя, в нормальні (довоєнні роки)”, – говориться у повідомленні.

Яка ситуація з цінами на добрива?

Ціни на добрива зросли, наприклад, середній цінник азотних, які імпортуються, зріс з 385 до 515 дол. США/т. Значно зріс імпорт карбаміду – це основне добриво імпорту, зазначає Infoindustria.com.ua.

Нагадаємо: Раніше повідомлялося, що імпортери переспрямували судна з селітрою та аміаком, які йшли до українських портів, на Джурджулешти (Молдова) та Галац (Румунія) через рішення Військово-Морських Сил України. ВМС заборонили заходження в українські порти торговельних суден, що перевозять вибухонебезпечні речовини.

Раніше повідомлялося, що хімічне підприємство “Рівнеазот”, що входить до азотного холдингу OSTCHEM Дмитра Фірташа, повністю відновило виробництво мінеральних добрив після вимушеної зупинки у лютому.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.