Іран може збільшити поставки зброї до Росії

Ймовірно, Іран намагається зміцнити двосторонні стосунки безпеки з Росією, в яких обидва є більш рівноправними партнерами, і, напевно, збільшить поставки зброї Росії, переслідуючи цю мету. Такий прогноз за підсумками зустрічі голів МЗС Росії та Ірану зробили аналітики американського Інститут вивчення війни.

“Міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Москві 29 березня, щоб розглянути стратегічні та довгострокові угоди про співпрацю, які, ймовірно, посилять двосторонні відносини Росії та Ірану в галузі безпеки. Абдоллахіян заявив, що офіційні особи Росії та Ірану знаходяться на завершальній стадії підписання угоди про співпрацю”, — відзначають аналітики ISW. 

Окрім цього, американські аналітики зазначили, що Абдоллахіян і Лавров, ймовірно, обговорили продовження зусиль Росії щодо закупівлі іранських систем озброєнь для використання в Україні та завершену угоду про надання Росією Ірану штурмовиків Су-35. Посилаючись на дані, Українського центру опору, вони  повідомляють про відновлення іранською авіакомпанією Pouya Air Transport регулярних рейсів між Тегераном і Москвою — ймовірно, для підтримки поставок зброї.

“Український центр опору також повідомив, що офіційні особи Ірану планують доставити безпілотники Shahed-131 персоналу групи Вагнера і що персонал Вагнера почав тренуватися з керування безпілотниками, хоча ISW не знайшло підтвердження того, що персонал групи Вагнера використовував безпілотники іранського виробництва в Україні”, — обережно кажуть американські аналітики.

Раніше ISW оцінювало, що Росія покладається на Іран щодо військової та технологічної підтримки в Україні, і що деякі іранські співробітники, ймовірно, знаходяться в Україні, безпосередньо підтримуючи російські атаки на українську інфраструктуру.

Цей запис оприлюднено в Суспільство, ТОП автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.