Калина: корисні властивості та рекомендації щодо вживання

Чому калина є символом здоров’я?

Калина для українців – більше, аніж просто ягода, яка тішить око восени. Вона – справжній символ, оспіваний у казках, легендах та піснях. А чи корисно її їсти, розповідаємо.

Які корисні властивості має калина?

Дослідження показують, що калина й справді має магічні властивості. Хоча б завдяки потужним антиоксидантам у складі. Зокрема, вони й захищають організм від старіння. Майже, як у казках, от тільки тут реальна версія еліксиру молодості.

Ягоди калини у раціоні можуть запобігти низці серйозних захворювань. Зокрема, мовиться про цукровий діабет, хворобу Альцгеймера, серцево-судинні та навіть онкологічні захворювання. Крім того, ягоди калини мають протизапальні властивості. Вони допомагають втамувати біль при ревматоїдному артриті та низці фізичних травм.

При цьому калина також має властивості природного антисептика. Цікаво, що вона руйнує шкідливі бактерії не лише зовні, але й всередині, що може бути особливо корисно для людей з низкою захворювань ШКТ. Також калина є неоціненною у сучасному житті, адже допомагає знизити рівень стресу. Крім того, у деяких випадках вона може стати природною альтернативою снодійним препаратам.

Які рекомендації щодо вживання калини?

Водночас, щоб калина допомогла, а не нашкодила, ягодами точно не варто зловживати. Особливо, якщо споживаєте їх сирими. Ягоди калини – одні з небагатьох, яким не шкодить термічна обробка. Тому можна сміливо готувати різноманітні компоти, киселі, соуси, пекти випічку з калиновою начинкою.

Дуже обережним з калиною варто бути людям, які мають низький артеріальний тиск або хронічні хвороби ШКТ. Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не містить жодних порад, діагнозів чи висновків, що стосуються вашого здоров’я. Якщо вам потрібні встановлення діагнозу, консультація медика або лікування, зверніться до фахівця.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.