Хмельницький отримав нові тролейбуси від ЄБРР

Хмельницький отримав ще п’ять нових низькопідлогових тролейбусів вітчизняного виробництва від заводу “Еталон”, придбаних у співпраці з ЄБРР та європейськими партнерами. Про це повідомив міський голова Олександр Симчишин, пише сайт ЦТС.

Які нові можливості мають тролейбуси?

“Це 5 низькопідлогових тролейбусів з системами відеоспостереження в салоні і зовні; тепловою кнопкою на дверях; моніторами, якісною звуковою апаратурою (внутрішньою і зовнішньою), WIFI, USB-портами для заряджання гаджетів під час руху, системою кондиціонування і у кабіні водія, і у салоні”, – зазначив міський голова.

Перша партія вже працює на маршрутах. Наступна партія з 10 тролейбусів очікується на День міста, що відзначається щорічно в останню суботу вересня, тобто 27 вересня. Остання партія планується в березні 2026 року. Загалом проєкт передбачає придбання 44 нових тролейбусів, з них 10 – на автономному ходу до 20 км.

Які зміни чекають на пасажирів?

“З 1 вересня ми збільшимо кількість тролейбусів, що виходять у рейси. За попередні роки ми придбали вже 42 нових тролейбуси, 11 капітально відремонтували. Придбання ще 44 нових означатиме оновлення тролейбусного парку на більш ніж 90%”, – підсумував Симчишин.

Нагадаємо: У 2023 році Європейський банк реконструкції та розвитку надав кредит у розмірі 10,6 млн євро хмельницькому “Електротрансу” на закупівлю нових тролейбусів та обладнання. У ЄБРР зазначали, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну місто зазнало значного припливу внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що створило додаткове навантаження на міські служби.

Також повідомлялося, що на полях Міжнародної конференції з відновлення України URC2025 Україна та Європейський інвестбанк (ЄІБ) підписали фінансову угоду на 134 млн євро для відновлення транспортної інфраструктури.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.