На ринку криптовалюти Біткоін вважається найбільш популярною монетою, адже в неї користувачі інвестують та вкладають найбільше (біля 70% ринку криптовалюти займає саме BTC). Другою ж криптовалютою після Біткоіну за популярністю є криптовалюта Ефір (ETH). Хоча останнім часом саме в Ефір користувачі починають вкладати свої кошти більш активно. Чим це зумовлено розповімо у нашій статті.
Історія виникнення криптовалюти ETH
Розробниками та засновниками проекту Ethereum були Віталік Бутерин та Гевід Вуд. Перший є досвідченим програмістом та засновником журналу під назвою Bitcoin Magazine, а другий – відомий ще одним своїм проектом у світі криптовалюти під назвою Podkapot.
У 2015 році засновники представили світові блокчейн Ethereum, але лише у тестовому режимі, але вже через 9 місяців проект був офіційно запущений в роботу і майже відразу почав досягати успіху. Щодо однойменної монети проекту – ETH, то вона виконує роль не лише платіжного засобу, але й виконує наступну функцію: обмін ресурсами через різні незалежні онлайн сервіси, які працюють в межах однієї пірингової мережі. Ціна ефіра, як і інших криптовалют, вважається досить нестабільною у порівнянні з багатьма іншими монетами, проте інвестори її дуже люблять. Що ж є причиною цього ми розповімо нижче у нашій статті.
Волатильність ціни Ефіра за всі роки існування монети
Актуальну вартість Ефіра ви можете подивитися на будь-якій міжнародній діючій криптовалютній платформі. Зазвичай ціна йде у еквіваленті до фіату USD або стейблкоіну USDT. Найбільш популярною пару на ринку з Ефіром вважають USDT-ETH.
Нижче ми зібрали інформацію щодо динаміки курсу ETH з 2015 до 2023 року.
2015
2015 рік відомий великою волатильністю монети, курс якої стрибав від 0,3$ до 2,77$. До кінця цього року про проект починають більше дізнаватися особливо після проведення ноябрської конференції, яка була призначена для розробників проекту Devcon-1. Там прийняли участь такі компанії гіганти, як Microsoft та IBM. Тому під кінець року ціна криптовалюти більш менш стабілізувалася та трималася в межах 0,8$ – 1$.
2016
2016 рік почався шаленим ростом монети, адже вже у січні ціна була більше 1$ за монету, а в середині березня був зафіксований перший сильний скачок вартості Ефір, курс якого досяг 15$ (хоча тоді ще дуже мало хто вірив, що таке може статися насправді). Проте буквально на наступний день ціна знову впала й відразу вдвічі. Звичайно, що на все це вплинули новини, зміни у існуючому проекті та відкриття нових на основі Ефіріума. Ціна монети знову злітає через успіхи проекту DAO, про які говорили у всіх СМІ. Підняття ціни до 20,4 доларів США було спричинене токенсейлом, на якому зібрали біля 12 мільйонів монет ETH, що дорівнювало близько 150 мільйонам доларів США.
Така ціна Ефіра була найвищою за весь 2016 рік. Та, нажаль, пізніше з’явилася інформація, що група хакерів викрала певну частину монет у розмірі 50$ в еквіваленті. Це вплинуло на довіру інвесторів та, звичайно, що на курс криптовалюти, який протягом двох днів впав до 11$ (тобто, знову майже у 2 рази). Щодо проведення подальших дій в межах проекту Ethereum відбулося дуже багато дискусій, під час яких монета все ще продовжувала падати в ціні.
Через кілька місяців вийшла новина про те, що додали підтримку монети у Ledger Nano S – апаратний гаманець, яка стала причиною повторного підняття курсу до 15$ за монету ETH. А буквально за тиждень відбувається DDoS атака на мережу Ефіріум, що дуже сильно уповільнює її роботу і, як наслідок, це стає причиною останнього зниження вартості монети у 2016 році. Курс ETH стає 5$, а до кінця грудня поступово піднімаючись досягає позначки 7$.
2017
2017 рік криптовалюта Ефір зустрічає з вартістю 8$ за монету, а до початку весни зростає до 13$. На той час більш активне інвестування у Ефір було зумовлене двома причинами:
- Ефіріум додали на платформу eToro;
- Збільшили кількість непідтверджених транзакцій Біткоіну у мережі до 100 тис.
Другий пункт особливо привалюблювал велику кількість інвесторів, яким не подобалась повільна швидкість Біткоіну та його застаріла система в цілому.
Тому вже на початку березня 2017 року ціна Ефіра зросла до 20$, проте це не стало межею, адже ще через тиждень курс злетів більше, ніж у 2 рази та досяг вартості 45$. Звичайно, що і об’єм торгів за добу значно збільшився і почав дорівнювати 450 мільйонам доларів США.
У кінці квітня – початку травня вартість монети злетіла ще раз, досягши майже 100$ за монету ETH. Адже майнери дуже активно почали майнити монети Ефіри. Тоді ж кількість непідтверджених транзакцій Біткоіну зросла вдвічі, досягши кількості 200 тисяч.
Влітку того ж року ринок цифрових активів став дуже активно розвиватися і всі криптовалюти почали рости у ціні. Звичайно, що вони слідували за головною монетою – Біткоіном, який також стрімко зростав у ціні. У середині липня ціна Ефіру досягла 150$, а на початку вересня – 400$. Через кілька тижнів у Китаї вийшов закон про заборону ICO, що призвело падіння вартості усіх криптовалют на ринку, у тому числі і Ефіру, курс якого сягав 200$.
Під кінець 2017 року знову відбувається коригування вартості валют у кращу сторону і ціна Ефіра варіюється від 800$ до 500$.
2018
У січні 2018 року монета досягла свого історичного максимуму на той момент, вартість якої перевалила за позначку тисячі доларів і на середину січня стала 1400$. Проте потім відбулася повторна корекція курсу на цифровому ринку і до кінця лютого монета впала до 900$, пізніше, у кінці квітня, вартість взагалі досягла позначки 380$ за монету ETH. Такий спад ціни був спричиненим тим же ICO, де тисячі проектів вирішили продати свої монети ETH.
Проте вже у травні курс знову виріс до 800$ і протримався на такому рівні біля 3х місяців. Рік завершується сильними коливаннями курсу монети, опускаючись і нижче 100$, і знову піднімаючись. Проте грудень відомий середньою ціною Ефіра в 130-140 доларів США.
2019
За перші тижні 2019 року криптовалюта Ефір знову має незначні підняття у вартості до 160$. Це був час, коли вартість усіх криптовалют майже сліпо слідувала вартості Біткоіну. Тому, коли на початку року ціна BTC була відкоригована у меншу сторону, то, відповідно, і курс ETH знизився, досягши позначки 100$.
За цей рік відбулося кілька сильних стрибків у ціні Біткоіну і лише після другого інвестори вирішили вкладати і в Ефір, спричинивши цим рост курсу монети до 280$. Такий курс протримався майже до початку наступного року.
2020 – 2022
На курс криптовалюти під час наступних років вплинула пандемія коронавірусу, як і на всі інші сфери життя. На початку 2020 року ціна Ефіра становила 590$ за монету, а вже в березні вона впала до 90$. І взагалі на початку року всі криптомонети були дуже волатильними. Проте протягом цього часу проект переходить на нову версію під назвою Ethereum 2.0 з удосконаленим функціоналом платформи, на що чекає велика кількість користувачів. Саме тому незважаючи на усі події у світі під кінець року ціна Ефіру становить 1200$ і продовжує рости майже весь наступний 2021 рік. У середині цього ж року відбувся новий бум, при якому вартість сягнула 4300$ за монету ETH.
На 2022 рік вартість Ефіру загалом знизилась приблизно вдвічі, на що вплинули економічні зміни в США та світові економічно-політичні події, особливо, війна.
Актуальний курс ETH та прогнози на цей рік
На середину січня 2023 року 1 монета Ефіра коштує 1 290,4 USDT у еквіваленті.
Експерти вважають, що наступні роки будуть досить вдалими для інвесторів ETH, адже всі очікують ще більший ріст криптовалюти. На Ефіріум позитивно впливатимуть такі проекти, як DAOs, DApps та DeFi, які працюють в децентралізованій мережі.
Тому радимо обрати надійну криптовалютну платформу, наприклад, WhiteBIT або Binance та почати вкладати вже сьогодні, адже за прогнозами експертів мінімальна вартість ефіру вже у 2025 році сягатиме 1500$.