Китай планує створити міжнародну організацію зі ШІ

Яка мета нової організації?

Китай прагне створити організацію, яка б сприяла міжнародному співробітництву в галузі штучного інтелекту (ШІ), позиціонуючи себе як альтернативу США, що конкурують з ним у боротьбі за контроль над цією технологією. Про це пише Reuters.

З ініціативою щодо нової організації виступив прем’єр Держради КНР Лі Цян на Всесвітній конференції зі штучного інтелекту в Шанхаї. У своїй промові він заявив про готовність Китаю координувати глобальні зусилля з регулювання ШІ-технологій і ділитися своїм досвідом у галузі, особливо з країнами “глобального Півдня”.

Лі Цян також розкритикував спроби деяких держав і компаній зробити ШІ “ексклюзивною грою”, натякнувши на США.

Хто бере участь у конференції?

У триденній шанхайській конференції беруть участь понад 800 IT-компаній з Китаю, включно з такими гігантами, як Alibaba і Huawei, та інших країн. Серед західних учасників – Tesla, Alphabet і Amazon.

Що робить США у відповідь?

Нагадаємо: Президент США Дональд Трамп підписав виконавчі укази, що запускають AI Action Plan – комплексну стратегію розвитку штучного інтелекту та ШІ-інфраструктури. План передбачає дерегуляцію галузі, спрощення дозвільних процедур і перегляд екологічних стандартів для пришвидшення будівництва дата-центрів.

AI Action Plan також передбачає посилення експорту американських ШІ-рішень і контролю за технологіями, які можуть потрапити до суперників США, насамперед Китаю. У документі йдеться про збір пропозицій від індустрії щодо комплексних пакетів апаратного та програмного забезпечення, моделей і додатків, що пропонуватимуться союзникам через державні програми фінансування.

AI Action Plan став найбільшою технологічною ініціативою адміністрації Трампа з моменту його повернення до влади.

Цей запис оприлюднено в Економіка автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.