Site icon Companion UA

Лінзи для коригування зору: що треба знати

Коригування зору у сучасних умовах потрібно все більшій кількості людей. Річ у тому, що гострота зору падає від багатьох факторів, зокрема, від постійної роботи за комп’ютером, а окуляри – це все ж таки не завжди зручно. Тим більше, що вартість контактних лінз доступна практично всім, а різноманіття дозволяє підібрати те, що потрібно у конкретному випадку.

Так, контактна оптика може бути м’якою чи жорсткою. Жорсткі лінзи мають чимало переваг – вони довше носяться, безпечні навіть у приміщенні, де багато пилу та бруду, з ними роговиця “дихає”. Водночас до них досить складно звикнути та ще й треба підібрати цей виріб так, щоб він ідеально підходив під роговицю.

В той же час м’які контактні лінзи максимально комфортні в носінні, тому вони на сьогодні займають значну (більше 90 відсотків) частину спеціалізованого ринку. Їх легко вибрали, легко експлуатувати, до того ж вони дуже приємні для очей. З ними можна спокійно сідати за кермо. займатися спортом та працювати.

Існує декілька різних моделей контактних лінз за формою, оскільки для кожного типу порушення зору потрібні свої конфігурації. Яку саме треба обрати, підкаже лікар-окуліст. Якщо підібрати контактні засоби для коригування зору правильно, проблема стане майже непомітною.

Більшість виробників у якості матеріалу віддають перевагу гідрогелю, але на ринку також є сіліконово-гідрогелева оптика.

Тривалість використання лінз – це велике питання. Річ у тому, що окулісти вважають найкращим варіантом вироби планової заміни, тобто такі, які надягаються зранку та викидаються ввечері. Це ідеальний варіант для чутливих очей, але обходиться він досить дорогу. Тому більшість людей віддає перевагу лінзам планової заміни, тобто таким, які можна носити півроку чи рік. Їхньою проблемою є формування білкових та ліпідних утворень, але вона досить просто вирішується за допомогою спеціальних засобів.

Найпоширенішою є денна контактна оптика, яка обов’язково знімається на ніс, але є й нічні лінзи – вони досить дорогі, оскільки на додаток до коригувальної мають ще й лікувальну функцію. Крім того, також є вироби з UV-блокуванням, які ефективно захищають очі від негативного впливу сонячного випромінювання. Впізнати їх можна по спеціальній позначці.

Треба знати, що в перші дні ходити з лінзами буде трохи важко, але до них можна звикнути за декілька діб. Коригуюча оптика потребує особливої уваги та догляду.

Exit mobile version