На деокупованій частині Херсонщини виявили сім російських катівень

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів т.в.о. начальника відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Херсонській області Андрій Кований, пишуть “Коментарі”.

“На теперішній час на деокупованих територіях зафіксовано сім катівень та вісім місць несвободи: три катівні та одне місце несвободи – це безпосередньо у Херсоні, ще чотири катівні та сім місць несвободи – це Бериславський район”, — розповідає правоохоронець.

Це – лише зафіксовані поліціянтами катівні. До складу слідчих груп входять не тільки представники поліції. Тож місця, де були катівні, фіксують й інші структури.

У Херсоні найбільшим місцем катування українців був ізолятор тимчасового тримання. Є понад 300 підтверджених випадків утримання там людей, і це число зростає щодня. Під час проведення слідчих дій лише в одному такому місці, правоохоронці знайшли та вилучили низку речових доказів. Серед них: списки 112 громадян, яких могли утримувати в цій будівлі та застосовувати до них фізичний та психологічний тиск. Приміром у камерах тримання підсудних в приміщенні одного з судів, окупанти незаконно утримували цивільних з проукраїнською позицією.

В області загалом порушено понад 8 тисяч кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів від початку бойових дій. Днями, у селі Правдине виявлене поховання кількох осіб зі слідами тортур, вогнепальними пораненнями. Виявлені тіла були ексгумовані і направлені на судмедекспертизу.

Нагадаємо, як писали “Коментарі”, на деокупованих територіях правоохоронці виявили також і дитячі катівні з “особливими умовами” утримання.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.