Новий район Львова планують звести на вул. Пластовій біля сміттєвого заводу. Натомість чиновників застерігають від транспортного колапсу.
Про це у новинах Львова пише «Еспресо.Захід». Детальний план території під будівництво вже затвердила архітектурно-містобудівна рада Львова.
Яким буде новий район Львова?
Територія майбутнього житлового району обмежена вулицями Пластова, Польова, Ковельська та залізничною колією. Усього – понад 35 гектарів на цій ділянці.
На куті вулиць Польова та Пластова збудують 14-поверховий офісний центр. На самій Пластовій буде 4 багатоквартирні комплекси. Також запроектовано 9 садибних житлових будинків.
У результаті забудови населення мікрорайону збільшиться на 2,2 тис. мешканців – до 5,5 тис. Щільність зросте із 127 до 174 люд/га.
Соціальна інфраструктура: чи перетвориться район у «ще один Сихів»
Під будівництво нової школи на 600 учнів зарезервовано 1,6 гектара землі. Поруч є ще одна школа на 700 дітей, яка була запроектована раніше. Також резерв місць є у школі №6. Заплановано будівництво двох дитсадків на 100 місць і на 60 місць.
Також у цьому районі новобудов передбачене озеленення території та створення спортивної зони. Під усією площею забудови передбачено будівництво чотирьох підземних паркінгів на 655 місць на автомобілі.
Владу застерігають від транспортного колапсу у північній частині Львова
Архітектор Ігор Кузьмак застерігає, що ця частина Львова наближається до транспортного колапсу. Вже зараз у час пік з усіх сторін паралізована Богдана Хмельницького, Польова та Богданівська. Новобудови можуть стати поштовхом до масової забудови цього району.
«Я просив би розглянути це ще на рівні генерального плану, який не розрахований на таку високу щільність забудови. Бо ми закладаємо тут дуже серйозний транспортний колапс – досяжність до школи, лікарень. За такої щільності, яку ми зараз закладаємо (а інші райони мають трамваї, тролейбуси, автобуси), цей мікрорайон не готовий до того, щоб так щільно починати забудову», – наголосив Ігор Кузьмак.
Представник рятувальників Олег Горохівський також попросив авторів проекту чітко окреслити шляхи для проїзду спецтехніки.
Натомість головний архітектор Льовова Антон Коломєйцев пообіцяв, що автори врахують всі зауваження. До того ж, «там є багато санітарних зон, які не дадуть зробити цю територію другим Сиховом». Як розвиватиметься проект – побачимо у найближчі місяці.