Site icon Companion UA

Навіщо РФ знадобився прецедент із збитим безпілотником США – чи буде нове загострення

deebaaaacedefad

deebaaaacedefad

Атака російських винищувачів над Чорним морем на американський розвідувальний дрон MQ-9 залишається однією з топ-тем. У США заявили, що продовжать польоти в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, росіяни попередили, що намагатимуться дістати залишки БПЛА, що впав у море. Експерти спеціально для видання “Коментарі” продовжують аналізувати ситуацію та її можливі наслідки.

Бачачи, як США і загалом Захід боятися Третьої світової війни – Росія і створює ситуацію на межі такої Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов розмірковує так:

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

“Схоже, тактика РФ полягає у тому, щоб створити ситуацію Холодної війни. Коли навіть літаки протиборчих сторін – трохи, а іноді й прямо – зустрічалися один з одним. І це створювало ауру загрози Холодної війни, ситуацію стратегічної нестабільності. Навіщо це робиться зараз? Щоб налякати весь світ. А насамперед – американську аудиторію”.

Тим більше, наголошує експерт, що зараз у США розростається передвиборча кампанія (президентські вибори відбудуться 2024-го). І два ключові кандидати від Республіканської партії, суперники демократа Байдена, говорять про те, що нема чого США вмішуватися, як зазначав губернатор Флориди Рон Десантіс, “у територіальну суперечку України та Росії”. Плюс-мінус так також вважає і другий найбільш топовий кандидат-республіканець – колишній президент Дональд Трамп.

“Бачачи, як США і загалом Захід бояться Третьої світової війни – Росія і створює ситуацію на межі такої, можливо, навіть ядерної, – вважає Вадим Карасьов. – Уся ця історія виглядає постановочною, абсолютно зрежисованою з боку РФ. Саме для того, щоб демонстративно показати загрозу Третьої світової для американської аудиторії, а то й усього світу. Думаю, що і РФ, і США зроблять крок назад. Раунд закінчено. Що буде у другому (і чи буде він) – невдовзі побачимо”.

Навряд чи прям зараз такі атаки, в тому числі на американські безпілотники, призведуть до чогось радикального Політтехнолог, партнер SIC Group, голова Інституту демократії та розвитку PolitA та партії “Національна платформа” Катерина Одарченко звертає увагу, що останнім часом інциденти з безпілотними літальними апаратами, з повітряними кулями сумнівного призначення відбуваються все частіше. Досить згадати, зазначає вона, відповідні збиття китайських об’єктів над США та Канадою.

“Думаю, що у довгостроковій перспективі все це враховуватиметься. Але навряд чи прямо зараз такі атаки, зокрема, на американські безпілотники, призведуть до чогось радикального, – каже експерт. – Ми нещодавно проводили зустрічі із обраними восени депутатами нижньої палати Конгресу США. Незважаючи на те, що вони однозначно підтримують Україну, навіть базові деталі цієї війни та її наслідки (наприклад механізм переслідування за військові злочини) їм мало відомі”.

При цьому, наголошує Катерина Одарченко, немає сумнівів, що нам продовжать постачати зброю за раніше затвердженими планами. Але щоб активізувати постачання та розширити асортимент (включивши до нього ті ж літаки), потрібно серйозно працювати, впевнена експерт. Пояснюючи партнерам, що затягування війни невигідно нікому. Важливо, щоб демократичний світ, фронтиром якого є Україна, зміг перемогти Росію вже цього року, впевнена експерт.

Читайте також на порталі “Коментарі” — екс-генсек НАТО розповів, чому Україна незабаром може втратити підтримку США.

Exit mobile version