Частина нового пакету санкцій проти Росії, яка спрямована на обмеження потоку пального, виготовленого з російської сирої нафти, набуде чинності лише у січні 2026 року. Про це повідомляє агентство Bloomberg.
“Європейський Союз заявив, що новий комплекс заходів, спрямованих на обмеження потоку палива, виробленого з російської нафти, не набуде чинності до січня, що послабило деякі побоювання, що вони призведуть до скорочення і без того сильного ринку дизельного палива”, – йдеться у повідомленні.
Коли саме набудуть чинності нові обмеження?
У документах, опублікованих на вихідних, зазначається, що заборона набуде чинності 21 січня наступного року. Цей крок фактично є забороною на один з основних обхідних шляхів санкцій щодо російських поставок. Раніше великі покупці російської нафти, такі як Індія, змогли переробляти сиру нафту, куплену задешево в Росії, а потім продавати вироблене ними пальне Європі.
Які наслідки для ринку пального?
Повідомлення з’явилося вже після оголошення в п’ятницю про те, що група наполягатиме на забороні імпорту нафтопродуктів, насамперед дизельного палива, які виробляються в третіх країнах з російської нафти. “ЄС дав ринку дизельного пального певний перепочинок, опублікувавши в останню хвилину шестимісячний перехідний період для імпорту російських нафтопродуктів, отриманих з третіх країн”, – прокоментувала це Флоренс Шміт, аналітикиня Rabobank.
Нагадаємо: Як повідомлялося, 18 липня, Рада ЄС прийняла 18-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів, які вдарять по енергетичному, банківському та військовому секторах Росії, а також торгівлі з ЄС. На тлі нових санкцій Євросоюзу проти Росії ціни на нафту залишаються майже незмінними. Трейдери оцінюють можливі наслідки для глобального ринку палива. У понеділок ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 6 центів і торгувалися на рівні 69,34 долара за барель. Нафта марки West Texas Intermediate подорожчала на 17 центів до 67,51 долара.
Раніше повідомлялося, що квартальні доходи Росії від викопного палива впали до найнижчих показників з моменту вторгнення до України. Російські доходи від викопного палива у другому кварталі 2025 року впали на 18% у річному обчисленні – найнижчий показник за квартал з моменту вторгнення в Україну. І це попри збільшення обсягів експорту у другому кварталі на 8% порівняно з першим кварталом 2025 року.