Site icon Companion UA

Одним з наднебезпечних місць після деокупації є цвинтарі, – ДСНС

fedcdaebbeeace

fedcdaebbeeace

Через тиждень після Великодня наступлять поминальні дні. Але більшість кладовищ на деокупованих територіях України залишаються замінованими. Тому, перед тим як йти на цвинтар, потрібно стежити за повідомленнями місцевої влади, очищений він від вибухівки чи ні. Про це на брифінгу сказав речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий, пишуть “Коментарі”.

“Звертаємо увагу на те, що треба проконсультуватись з органами місцевої влади: чи очищений той, чи інший цвинтар від вибухонебезпечних предметів, чи можуть люди прийти на поминальні дні. Над цим працюють не тільки піротехніки ДСНС. Працюють ще вибухотехніки Національної поліції, Національної гвардії, ЗСУ”, — сказав речник ДСНС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,
щоб першими дізнатися про найважливіші події!

За його словами місцева влада отримує повну інформацію про закінчення розмінування на таких територіях.

“Найбільш забруднені вибухівкою, звичайно, території Херсонщини, Харківщини, частково Миколаївщини, Запоріжжя, Донеччини, Сумщини та Чернігівщини. Навіть Київщина. Але на Київщині фактично всі обʼєкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення очищені, замінованими залишаються деякі лісові ділянки й поля”, — каже Хорунжий.

Усю інформацію речник ДСНС радить уточнювати в місцевих органах влади чи у надзвичайників.

“Детальну інформацію треба уточнювати по конкретних обʼєктах на місцях. Зокрема, на Харківщині, якщо не помиляюсь, понад 500 кладовищ може бути заміновано”, — сказав Олександр Хорунжий.

Нагадаємо, “Коментарі” писали, що в самій Україні через тимчасово непридатні через замінування та окуповані угіддя, проблем з продовольством не буде, а от інші країни можуть відчути кризу.

Як писали раніше “Коментарі”, за підрахунками українських фахівців розмінування одного квадратного кілометра території нашої країни коштує три мільйони доларів.

Exit mobile version