Президент України Володимир Зеленський заявив, що наша країна не проводитиме переговори з Росією, доки її очолює Путін. Про це глава української держави повідомив 30 вересня у відеозверненні після засідання РНБО. Це ж підтвердив у своєму вечірньому зверненні, під час якого також назвав “фарсом” заходи у Москві щодо включення українських територій до складу РФ. Про що говорять такі заяви? Видання “Коментарі” із цим питанням звернулося до експертів.
Заява президента — це окреслення нових “червоних ліній” Політичний експерт Богдан Бондаренко акцентує, що росіяни своїми діями щодо захоплення та анексії українських територій після псевдореферендумів пішли гіршим для себе шляхом. Вони підняли ставки ще вищими, не просто окупувавши частину нашої території, а й намагаючись переконати, що з юридичного погляду ці землі тепер – російські.
Але, так чи інакше, суспільство чекає на певні заяви, зазначає Богдан Бондаренко. Адже ми не можемо не звертати уваги на те мракобісся, яке відбувалося вчора в Москві.
При цьому, резюмує він, треба розуміти, що будь-які переговори за підсумками війни відбуваються залежно від цих самих підсумків. Тому наші основні зусилля зосереджені саме на полі бою. Наразі ЗСУ створюють ґрунт для дипломатії, упевнений Богдан Бондаренко.
Сказане Зеленським – посил західним лідерам, що Путін – людина, з якою ніякі переговори неможливі За словами політолога, співзасновника консалтингової компанії Good Politics Максима Джигуна, які звучали ще до того, як Путін оголосив про приєднання територій чотирьох українських областей до РФ, заяви з боку Офісу президента та самого Зеленського, що такий крок означатиме неможливість будь-яких переговорів із РФ – це був фактор стримування агресора з погляду української дипломатії. На жаль, не спрацював. І 30 вересня відбулося фейкове приєднання квазіутворень “ЛДНР” та частин окупованих Херсонщини та Запорожчини до Росії.
Вже зрозуміло, продовжує він, що Путін – нерукостислий президент, що він ізгой, що він токсичний. Що з ним немає жодного сенсу вести переговори.
Висновок, на його думку, є очевидним – закордонні партнери повинні надавати Україні більше зброї, щоб ми могли завершити конфлікт у військовий спосіб. Або треба робити ставку на ліквідацію Путіну.
Читайте також на порталі “Коментарі” — чи Україна вже перейняла ініціативу у війні: відповідь Зеленського.