Інформаційний фронт – невід’ємна складова російсько-української війни та й взагалі будь-якого масштабного конфлікту. Експерти спеціально для видання “Коментарі” підбили головні підсумки-2022 битви на цьому фронті, а також зробили прогнози та дали рекомендації на 2023 рік.
Після вторгнення агресора кремлівські рупори в Україні були закриті Політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics Максим Джигун наголошує, що ми розбили міф, ніби російська пропаганда поглинає світ і пробитися крізь темряву цієї брехні практично неможливо.
Найважливішим є й те, продовжує він, що ми змогли зламати проросійськість низки українських медіа. Про закриття низки телеканалів, інших медіамайданчиків, які транслювали російські наративи, формували певного типу громадську думку, розхитували ситуацію в Україні. Але після вторгнення агресора ці кремлівські рупори були закриті, наголошує Максим Джигун. Жаль, що не раніше…
Під час війни дуже складно боротися за критичне мислення, розвиток якого у цій ситуації негативно впливатиме на українську пропаганду Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги “Гібридна війна” Євген Магда вважає, що у нас на сьогодні в інформаційному просторі, на жаль, спостерігається більше бажання “тягнути на себе ковдру”, ніж речей, які реально працюють.
На думку експерта, покращити ситуацію можна так.
1. Оскільки війна триває вже майже рік, в інформаційному просторі має бути якнайбільше кваліфікованих військових експертів. Які легко ідентифікуються як військові, досвідчені. У формі з нагородами, іншими військовими атрибутами.
2. Державна інформаційна політика має бути узгоджена. Слід чітко визначити позиції, які меседжі ми транслюємо зовні, які – усередині країни. Тому що, пояснює Євген Магда, часто бравурні заяви деяких шанованих людей грають проти того, щоб виправдовувалися наші сподівання на отримання потрібного нам виду озброєння у необхідній кількості.
3. Має бути система постійного інформування громадян та створення необхідних суспільних настроїв. Суть у тому, щоб українці замислювалися не лише з того, що війна триває, а й з того, що вона обов’язково закінчиться. І нам треба буде відбудовувати Україну. Важливо вже бачити розуміння як саме.
Немає передумов, щоб РФ змогла перехопити ініціативу на будь-якому фронтіНа думку політичного експерта Богдана Мірошникова, інформаційний фронт у 2022 році ми виграли майже “всуху”.
2023 року тенденція програшу росіянами на всіх фронтах, включаючи інформаційний, продовжиться, впевнений Богдан Мірошников.
Читайте також на порталі “Коментарі” – Кремль хоче підписання “Мінська-3” – коли виникнуть перспективи для переговорів Києва та Москви.