Site icon Companion UA

Пожежники зможуть тренуватися без води, диму та вогню

Згадки про віртуальну реальність (VR) в останні роки домінують у заголовках статей про розвиток технологій. І тут немає нічого дивного. Її можливість занурити користувачів у віртуальний, але безпечний світ привертає все більше уваги.

Ігрова індустрія – одне з найвідоміших застосувань віртуальної реальності. Саме тому багато компаній-гігантів, що займаються розробкою ігор, приєднуються до трендів VR, щоб перетворити досвід користувачів на щось незабутнє (Nvidia, PokerStars, Steam, Oculus). Але потенціал віртуальної реальності, безумовно, на цьому не зупиняється.

Австралія нещодавно пережила найстрашніші пожежі за всю свою історію. Більше 2,3 мільйона гектарів було спалено, і, можливо, близько півмільярда тварин постраждали. Вчені стверджують, що кліматичні зміни зробили пожежі більш інтенсивними, а подібний ефект спостерігався і в Каліфорнії.

По мірі того, як ці катастрофи все частішають, пожежники звертаються до нових технологій, які можуть допомогти їм боротися з ними. Деякі пожежні підрозділи в Австралії та США почали використовувати віртуальну реальність (VR) для підготовки пожежників.

Компанія FLAIM Systems, що розташована в Австралії, розробила тренажер з підготовки пожежників на базі віртуальної реальності. Одягаючи гарнітуру, учасники тренувань занурюються в реальні сценарії, які можуть бути занадто небезпечними для відтворення в реальному світі.

«Вся суть VR полягає в тому, що ми можемо поставити людей у традиційно небезпечну ситуацію, при цьому дозволяючи їм приймати рішення та робити помилки», – заявив Джеймс Маллінз, засновник і генеральний директор FLAIM Systems.

Технологія VR створює реалістичні відтворення диму, вогню, води та вогнегасної піни за кількома різними сценаріями, такими як пожежа в будинку, на літаку або в природі.

Учасники одягають тепловий костюм, який відображає ймовірну температуру в кожному сценарії, керуючись програмним забезпеченням, яке визначає близькість та орієнтацію на пожежу та те, як це вплине на людину.

«Ми можемо нагріти пожежника приблизно до 100 градусів Цельсія”, – говорить Маллінз, – але лише на короткі відрізки часу». Він додає, що вони також можуть відтворювати силу, яку відчувають пожежники при використанні шланга, і одночасно вимірювати серце та частоту дихання пожежника.

Компанію запустив у 2017 році університет Дікін у штаті Вікторія, Австралія, де Маллінз є доцентом. За два роки з тих пір команда зросла з двох до 18 осіб, і зараз займається розповсюдженням своїх послуг серед службовців з підготовки пожежників у 16 країнах світу – включаючи Австралію, Великобританію, Нідерланди, Бельгію та США.

У 2019 році FLAIM Systems була названа стартапом року Австралійською асоціацією інформаційної індустрії – органом, що представляє технологічну галузь країни. Минулого року Державна пожежна адміністрація Австралії (CFA) пілотувала систему навчання, і хоча вона ще не затверджена для широкого використання, заступник головного директора CFA Грег Патерсон заявив, що вона може бути цінним ресурсом у віддалених районах країни.

«Це може бути особливо корисним у контексті лісових пожеж, – додає він. – Можливість зімітувати вплив небезпечних умов пожежі дозволяє волонтерам зануритися у реалістичні сценарії, до яких вони зазвичай не піддавалися б під час тренувань», – пояснює Патерсон.

У жовтні 2019 року пожежна служба Cosumnes в Каліфорнії об’єдналася з розробниками VR RiVR та Pico Interactive, щоб створити власну систему підготовки для 20 новобранців. Випробування пройшло успішно і кафедра вирішила продовжити використовувати VR у своїй навчальній програмі.

«Це дозволяє їм особисто відчути унікальні перешкоди у спілкуванні, обмеженій видимості та зіткнутися віч-на-віч із полум’ям у ситуаціях, з якими вони, безумовно, зіткнуться під час своєї пожежної кар’єри», – повідомила капітан пожежної частини Джулі Райдер.

Райдер, будучи досвідченою пожежницею, зізналася, що її вразило, наскільки реалістичний сценарій VR.

«Я могла відчути, як прискорювалося серцебиття, коли я оглядала кімнату, бачила, звідки почалася пожежа, спостерігала за швидким поширенням вогню, – сказала вона. – Було дивовижно відчувати притаманний цій ситуації ризик, надзвичайну небезпеку та інтенсивність пожежі, не піддаючись реальній небезпеці».

Вплив на навколишнє середовище

Використання технології VR також зменшує вплив підготовки пожежників на навколишнє середовище. Традиційні тренування виділяють в атмосферу дим та забруднювачі від спалюваних речовин, що негативно впливають на якість повітря.

Для тренувань також потрібно багато води, що може бути проблематично в такій країні, як Австралія, де багато районів страждають від суворих умов посухи.

Хімічні речовини, що входять до складу піни, яка, як правило використовуються пожежниками, можуть мати побічні ефекти для здоров’я, при цьому стік забруднює навколишній ґрунт і воду. Це змусило деякі райони в Австралії заборонити використання цієї піни за винятком надзвичайних обставин.

«Наша технологія дозволяє людям тренуватися, не скидаючи піну в навколишнє середовище, не створюючи диму та не марнуючи дорогоцінну воду», – заявив Маллінз.

VR все ще знаходиться на ранніх стадіях розвитку, а тому буде цікаво побачити, як ця технологія розвиватиметься в наступні роки, стаючи більш дешевою та поширеною.

 

Exit mobile version