Президент США Джо Байден заявив, що готовий вести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним, якщо той вирішить закінчити війну в Україні. Але можливі контакти відбудуться лише за консультацій з НАТО, попередив Байден, назвавши огидними дії Путіна в Україні. У Кремлі вже заявили, що не мають наміру припиняти так звану “спеціальну військову операцію”. Експерти оцінили перспективи американо-російських, українсько-російських переговорів спеціально для видання “Коментарі”.
Переговори Білого дому та Кремля відбуваються, швидше за все, досить динамічно та інтенсивно Директор Київського інституту мирних досліджень, професор, політексперт Андрій Мішин поділився такою думкою:
За словами експерта, ще одним відомим прийомом у дипломатії є класична фраза: “Нам треба проконсультуватися з союзниками”, що зазвичай означає підвищення ставок у переговорах.
Америка пом’якшує для Росії ситуацію Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій наголошує, що Байден у цьому випадку враховує демонстративне небажання Києва вести переговори з Москвою до виведення російських військ з усієї території України, включаючи Крим.
І Байден, на його думку, дає Москві таку можливість, щоб трохи задовольнити хворе его РФ, але вирішити питання по суті – припинити окупацію Росією українських територій.
Путінський режим хоче не переговорів, а капітуляції України Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький вважає, що до кінця цього року жодних переговорів не буде. А розпочнуться вони, на його думку, не раніше весни-2023.
А зараз, зазначає він, путінський режим хоче не переговорів, а капітуляції України. Мовляв, де стоїмо зараз – то хай усе залишається. “Заморожуємо” ситуацію на 3-4 місяці або на півріччя. А за цей час Путін сподівається налагодити випуск озброєння, десь його закупити, збільшити призов тощо. Щоб розпочати новий етап війни чи виходити на нові переговори. Але на “заморожування”, наголошує Олексій Голобуцький, не готова Україна. Принаймні зараз.
На думку політтехнолога, те, що на Заході хочуть якнайшвидше все вирішити – логічно. Наша війна тією чи іншою мірою негативно впливає на весь світ.
Читайте на порталі “Коментарі” — ця зима стане викликом для українського бізнесу: чому так – які перспективи.