Site icon Companion UA

Профілактика захворювань грудних залоз

Кожна жінка повинна дбати про своє здоров’я і один раз в рік відвідувати мамолога. Регулярне обстеження грудей дозволяє вчасно виявити можливу хворобу та вилікувати її. УЗД молочних залоз у Львові являється найчастіше проводжуваним та найточнішим методом діагностики.

Ультразвукова діагностика грудей ціна у Львові на яку коливається в залежності від кваліфікації спеціалістів та обладнання, займає близько 15-25 хвилин і показує стан тканин молочних залоз, можливі ущільнення та інше.

Для чого потрібно робити УЗД грудей

Спеціалісти рекомендують раз на місяць обстежувати молочні залози за допомогою легких натисків. Якщо жінка виявить під пальцями ґульку чи шишку, то вона неодмінно повинна звернутися до лікаря і пройти обстеження УЗД. Навіть у випадку, якщо утворення не болить і не спричиняє дискомфорту, не варто зволікати. Вчасна діагностика забезпечує вдале лікування.

Прямими показами для УЗД грудей є:

Коли краще робити ультразвукове дослідження грудей

УЗД молочних залоз рекомендується проводити у першій половині менструального циклу. Вважається, що найкращим періодом для встановлення точного діагнозу є п’ятий-десятий день. Після закінчення овуляції в організмі жінки відбуваються зміни під впливом гормонів, що може спотворити загальну картину та сприяти встановленню неправильного діагнозу. Однак при потребі лікар може зробити обстеження у будь-який день циклу.

Чим відрізняється мамографія та УЗД грудей

Обидва методи використовують для діагностики захворювань грудей. Методи дослідження відрізняються, в першу чергу, за принципом роботи. Мамографи працюють на основі рентгенівського проміння, УЗД ― ультразвукових хвиль. Відомо, що ікс-проміння здійснює негативний вплив на організм, тому цей вид обстеження ніколи не проводять вагітним жінкам.

Якщо і мамографія, і УЗД показують точну і чітку картину стану грудей, то останній також допомагає в обстеженні прилеглих лімфовузлів. Зважаючи на анатомічну будову грудної клітини у різних жінок, УЗД може бути більш інформативним під час дослідження структурних змін у тканинах.

Як проходить УЗД грудей

До цієї процедури не потрібна спеціальна підготовка. Пацієнтка повинна лягти на спину та оголити частину тулуба до пояса. В більшості випадків, змінювати положення тіла під час процедури не потрібно, однак інколи лікар може попросити повернутися на бік чи спину.

На поверхню шкіри наноситься спеціальний гель, який покращує проникнення ультразвукових хвиль та дозволяє апарату щільніше прилягати до шкіри. Зазвичай процедура триває п’ятнадцять-двадцять хвилин, але у деяких випадках може тривати до сорока п’яти хвилин.

Під час обстеження на екрані з’являється рухоме двовимірне зображення внутрішніх структур, яке читає та аналізує лікар. Після процедури, результати обстеження записуються у медичну карту пацієнта.

Exit mobile version