Прогноз ISW: коли чекати на новий масований наступ РФ

Американські фахівці вважають, що нового масованого наступу російських військ на Україну цієї зими вже не буде. Якщо це і станеться, то цієї весни чи влітку. Як повідомляє видання “Коментарі”, про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти звертають увагу на нещодавню заяву представника української розвідки Вадима Скибіцького. Розвідник поінформував про те, що було зафіксовано ознаки перегрупування сил РФ для підготовки “великого наступу” в Донецькій та Луганській областях, а також припустив, що загарбники навряд чи атакуватимуть з Білорусі чи півдня.                                                                

“Раніше ISW оцінював, що російські війська, можливо, готуються до вирішальних зусиль (наступального або оборонного характеру) в Луганській області, і спостерігав передислокацію підрозділів, таких як ВДВ, на напрям Сватово-Кременна після втечі Росії з Херсонської області”, — йдеться у звіті.

Фахівці додають, що оцінки Скибицького наголошують на постійній потребі Києва в підтримці західних партнерів, щоб гарантувати, що Збройні сили України не втратять ініціативи і зможуть без проблем відбити новий наступ росіян.  

Читайте також на порталі “Коментарі” — Німеччина обіцяє, але танки Україні не дає: як пояснити таку поведінку — чи будуть зрушення. Експерти детально розібралися у ситуації.                                    

Також видання “Коментарі” повідомляло – із Віктором Орбаном провели роботу: Угорщина передумала блокувати новий транш військової допомоги ЄС Україні.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.