Site icon Companion UA

Робота за фахом в Луцьку: чому тільки 48% жителів міста її отримують

Дослідження подібного характеру часто проводить популярна в Луцьку дощка оголошень – OBYAVA.ua. От і в цьому році результати проведенних опитувань серед містян не зовсім втішний, як виявилося, практично половина всіх громадян працює не за своєю спеціальністю. Цьому сприяє ряд причин.

Статистика показує, що близько 42% всіх студентів працює за своєю спеціальністю, кожен третій українець просто не хоче працювати за своєю спеціальністю, цій обставині також сприяє ряд факторів. Кожен п’ятий громадянин ніколи не планує працювати за своєю спеціальністю. Які ж основні причини того, що відбувається?

1. Робота по своїй спеціальності не завжди носить привабливий характер з фінансової точки зору;

2. Не завжди виходить підібрати правильну роботу за своєю спеціальністю;

3. Спеціальність просто не подобається людині, не приносить йому потрібного задоволення;

4. Про кар’єрних сходах за даною спеціальністю не може йтися, завжди доведеться працювати на одному і тому ж місці;

5. Дана робота призводить до постійних стресових ситуацій, що дуже погано позначається на стані здоров’я кожного в цілому.

Безумовно, є й інші причини, які могли трапитися так часто, як вищевказані. Статистика показує, що близько 45% всіх опитаних не проти було б попрацювати за своєю спеціальністю. Однак, не завжди виходить задумане.

Безумовно, причин дуже багато. Як правило, багато хто з них починають формуватися в старшій школі, коли молодим людям намагаються нав’язати те, що необхідно вступати до ВНЗ, отримати конкретну спеціальність, яка може принести задоволення і хороший заробіток. Як показує практика, далеко не кожен хотів отримати саме ту освіту, яку йому нав’язали в результаті. Ось і складається загальна картинка, відповідно до якої далеко не кожен отримує саме ту спеціальність, про яку він міг мріяти.

Як знайти роботу за фахом студенту місцевого ВУЗа

Дуже важко відповісти на питання про те, чи потрібна робота студенту взагалі. Звичайно, це вибір кожного. Багато хто намагається влаштуватися в цілях додаткового заробітку, є і такі, хто хоче заробити додаткові кошти. Є й такі, хто не хоче взагалі працювати, тим більше студентом. У кожного свої причини бажання знайти роботу або взагалі відсутність такого.

При пошуку роботи кожен студент повинен дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Необхідно визначитися з певними компаніями, на які можна буде влаштуватися. Можна більш уважно ознайомитися з усіма контактними даними, при можливості поспілкуватися безпосередньо, постаратися домовитися про майбутню стажування. Стажування не завжди може носити оплачувану характер. Однак, це унікальна можливість набратися необхідного досвіду і майстерності, які обов’язково знадобляться при працевлаштуванні в подальшому. Також є можливість зарекомендувати себе з позитивного боку, щоб роботодавець захотів з Вами в подальшому працювати разом з Вами;

2. При можливості потрібно відвідувати дні відкритих дверей, ярмарки обраної компанії. Завдяки цьому вдасться пізнати більше корисної і важливої ​​інформації про конкретний роботодавця. Може бути це в подальшому допоможе при працевлаштуванні;

3. Додатково рекомендується створити анкети на різних порталах. Безумовно, вказувати потрібно тільки достовірну і правдиву інформацію, яка допоможе в подальшому кожному. Постарайтеся вказати свої особливості, переваги, що змусить роботодавця зробити свій вибір саме в Вашу сторону;

4. Якщо Ваша подальша посаду має на увазі під собою роботу в загальноосвітніх установах Луцька, є сенс працевлаштуватися на кафедру. Це допоможе набратися досвіду і майстерності, які обов’язково допоможуть надалі.

Дотримуючись всі вищевказані рекомендації, шанс на остаточний успіх різко збільшуються.

Exit mobile version