Росія різко скоротила удари по Україні дронами та ракетами: в ISW назвали причини

Російські війська 24 жовтня випустили українським тилом лише дві ракети. Це може бути показником виснаження запасів ракет та БПЛА. До того ж, ефективність таких ударів по досягненню РФ стратегічних цілей низька. Як передає видання “Коментарі”, про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни.

Аналітики звертають увагу на заяву голови ГУР Кирила Буданова, який наголосив на одному з недавніх своїх інтерв’ю, що росіяни вже вичерпали більшість своїх запасів ракет через масовані удари по території України і тепер змушені скоротити кількість пусків і почати економити ракети.

Також наголошується, що замість військових цілей Росія обрала громадянську інфраструктуру, щоб посіяти паніку та страх серед українців.

Окупанти використовували більшу частину свого арсеналу крилатих ракет. За попередніми підрахунками, РФ залишилося всього 13% “Іскандерів”, 43% “Калібрів” і 45% Х-101 і Х-555.

Варто зазначити, що з 10 жовтня Росія почала завдавати масованих ударів по українській критичній інфраструктурі. Дефіцитні високоточні снаряди Кремль замінив на іранські дрони.

Серйозно пошкоджено близько 40% об’єктів енергетики, у зв’язку з чим у низці областей запровадили віялові відключення, щоб стабілізувати спільну мережу.

У жовтні країна-агресор атакувала енергомережу України 51 раз. При цьому в Росії навіть не приховують, що прицільно б’ють по цивільній інфраструктурі, щоб створити проблеми українцям.

Читайте також на порталі “Коментарі” — США погрожують скоротити допомогу Україні: хто просуває питання.

Цей запис оприлюднено в Суспільство автором Тарас Волиненко. Додати до закладок постійне посилання.

Про автора Тарас Волиненко

Журналіст з понад 15-річним досвідом. Закінчив факультет журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка у 2010 році. Працював у провідних українських ділових медіа, де висвітлював теми фінансів, ринку праці, інвестицій та малого бізнесу. Сьогодні спеціалізуюся на аналітиці економічних процесів в Україні та їхньому впливі на щоденне життя громадян.