Site icon Companion UA

Що відбувається на кордоні України та Польщі

У листопаді 2023 року польські перевізники почали блокаду пунктів вʼїзду та виїзду на кордоні з Україною. Причиною, нібито, стала нерівномірність польського ринку, що шкодить місцевим фермерам.

10 лютого завершилася чергова хвиля масових протестів, але ненадовго. Уже наступного дня польські фермери розсипали землею цілу фуру українського зерна, а на кордоні ситуація стає складніше з кожним днем.

9 лютого польські фермери розпочали анонсовану блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною – “Медика – Шегині”.

Як повідомив у коментарі “Українській правді” речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко, рух блокували близько 100 осіб та 50 транспортних засобів. Через ці дії рух вантажівок, легкових автівок та автобусів на виїзд та в’їзд не здійснювався.

При цьому, на інших КПВВ ситуація була більш спокійною: особливих перешкод для руху не було. Але за декілька годин все ж ускладнився рух через пункти “Медика – Шегині”, “Гребенне – Рава-Руська” та “Дорогуськ – Ягодин”.

Вже 11 лютого близько 11:30 біля пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ” протестуючі висипали частину зерна з трьох українських вантажівок.

“Польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури. Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації”, – прокоментував ситцацію посол України в Польщі Василь Зварич.

18 лютого через дії протестувальників були повністю заблоковані в обидва боки пункт пропуску “Дорогуськ – Ягодин”. Також була зафіксована спроба перешкодити руху поїздів. Всупереч обіцянкам мітингувальників пропускати швидкопсувні, небезпечні чи гуманітарні вантажі, з того часу кордон не перетнув жоден ваговоз. Крім того, поляки перешкоджали і перетину кордону тими вантажівками, які перевозять озброєння для українських військових.

20 лютого мітингувальники заявили про намір заблокувати всі прикордонні переходи з Україною. Одна з ключових вимог протестувальників – запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Exit mobile version