Тепла підлога у приватному будинку – практичний та економічний спосіб обігріву у порівнянні з радіаторною системою. Зробивши правильні розрахунки, вдасться не тільки забезпечити надійний обігрів, а й позбавитися конденсату у приміщеннях, який часто з’являється у подібних будовах.
Обігрів приватного будинку
Тепла підлога у стяжку – оптимальний варіант для приватного будинку, який має ряд важливих переваг:
- Підлога тепла та приємна на дотик.
- Завдяки рівномірному розподілу теплової енергії забезпечується підтримання комфортної температури.
- Система теплої підлоги у стяжку прихована від очей, тому не псує дизайн приміщення.
- Відсутні температурні коливання у приміщенні, є можливість відрегулювати комфортну температуру.
Тепла підлога у приватному будинку може бути як електричною, так і водяною. Вибір залежить від наявної системи обігріву у будинку, площі приміщень, очікуваних витрат на монтаж на експлуатацію.
Що покласти в стяжку
Електрична тепла підлога у приватному будинку під стяжку буває декількох типів:
- Кабельна тепла підлога – окремий дріт, котрий можна вкладати з будь-яким кроком, забезпечивши максимальний нагрів приміщення. Щоб добре прогріти кімнату, треба брати кабель с потужністю від 15 Вт на погонний метр та вкладати з кроком 10 см. У такому разі витрати енергії складатимуть 150-200 Вт на метр квадратний.
- Мати – готовий кабель, закріплений на сітці. Найчастіше у продажу представлені варіанти з потужністю 120-160 Вт/ кв.м.
Кабель в плитковий клей
Керамічна плитка підходить для використання у будь-яких кімнатах, серед яких ванна, кухня, туалет, вітальня та навіть спальня. Єдиним недоліком матеріалу виступає його холодна поверхня. Але тепла підлога у приватному будинку допоможе вирішити проблему.
Термостійкий кабель в плитковий клей укладають по простій технології:
- Після укладки кабелю або нагрівальних матів на поверхню наносять клей для плитки.
- Клей рівномірно розподіляють по поверхні за допомогою шпателю.
- Притискають керамічну плитку до клею та вирівнюють поверхню.
Для забезпечення рівномірного прогріву підлоги товщина шару клею повинна складати 2 см. Вмикати систему теплої підлоги можна тільки після повного висихання клею, приблизно через місяць після завершення робіт. Укладати нагрівальний кабель у плитковий клей в приватних будинках рекомендовано у невеликих приміщеннях, з площею до 10 кв.м., щоб забезпечити економію електроенергії та запобігти великих витрат.